0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wiemy jaka jest jej jasność aktualnie? Fotki cudowne, czy ogonek już maleje?
30 stopni warkocza to całkiem niezły wynik! A czy coś wiadomo o innych, znacznie mniejszych, towarzyszach komety Lovejoy? Ile ich było?
No nie no - już nie wymagajmy od innych kawałków przetrwania peryhelium. Jeden Lovejoy jak na razie nam wystarczy - do następnej, mam nadzieję większej komety!
Jeszcze te zdjęcie, widzicie ją, hmm ? http://i638.photobucket.com/albums/uu109/Lester_045/Comet%20images/aa0c1ce7.jpgAutor: Rob Kaufman z Australii
Na prawo od tej dużej gromady?
Powierzchnia Słońca wydaje się być dość chłodnym miejscem, jeśli porównać ją do korony - najbardziej zewnętrznej części atmosfery słonecznej. Temperatura korony jest aż 400 razy wyższa, niż temperatura Słońca. Ta ogromna różnica była jak dotąd wielką tajemnicą dla naukowców, teraz są oni coraz bliżej jej rozwikłania - informuje New Scientist. Badaczom udało się odkryć nową cechę pola magnetycznego, która pomoże im wyjaśnić, dlaczego różnica temperatur między Słońcem, a jego koroną jest tak duża.Pole magnetyczne składa się z warstw (pętli), które rozciągają się od Słońca do samej jego korony. Richard Frazin z Uniwersytetu w Michigan (USA) i jego zespół badawczy sprawdzali ich temperaturę w trakcie niskiej aktywności Słońca. Spodziewali się, że każda kolejna warstwa będzie miała wyższą temperaturę, jak się jednak okazało, temperatura warstw była bardziej zróżnicowana. Niektóre z nich, te najbliżej równika Słońca, miały niższą temperaturę na swoich szczytach. Franzin uważa, że te spadki temperatur mogą pomóc wyjaśnić im, dlaczego temperatura korony jest tak wysoka.