Autor Wątek: C/2011 W3 Lovejoy  (Przeczytany 71352 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Scorus

  • Gość
Odp: C/2011 W3 Lovejoy
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:14 »
Nie wyparowała. Dlaczego? Czy jest wyjaśnienie tego?
Ogon ciągnęła za sobą, jakby leciała w atmosferze. Czy tam jest atmosfera słońca?

Na warkocz plazmowy ma wpływ pole magnetyczne Słońca wmrożone w wiatr słoneczny a na pyłowy - ciśnienie promieniowania. Gęstość plazmy korony jest niewielka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 20:24 wysłana przez Scorus »

Scorus

  • Gość
Odp: C/2011 W3 Lovejoy
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:20 »
Nie wiem co o tym myśleć, temperaturą na Słońcu nigdy się nie zajmowałem, ale może to coś wyjaśnia. Ja od pewnego czasu podejrzewam, że nasze główne teorie fizyczne mają jakieś fundamentalne błędy, ale to tak na marginesie.

Cytuj
Powierzchnia Słońca wydaje się być dość chłodnym miejscem, jeśli porównać ją do korony - najbardziej zewnętrznej części atmosfery słonecznej. Temperatura korony jest aż 400 razy wyższa, niż temperatura Słońca. Ta ogromna różnica była jak dotąd wielką tajemnicą dla naukowców, teraz są oni coraz bliżej jej rozwikłania - informuje New Scientist.
Badaczom udało się odkryć nową cechę pola magnetycznego, która pomoże im wyjaśnić, dlaczego różnica temperatur między Słońcem, a jego koroną jest tak duża.

Pole magnetyczne składa się z warstw (pętli), które rozciągają się od Słońca do samej jego korony. Richard Frazin z Uniwersytetu w Michigan (USA) i jego zespół badawczy sprawdzali ich temperaturę w trakcie niskiej aktywności Słońca. Spodziewali się, że każda kolejna warstwa będzie miała wyższą temperaturę, jak się jednak okazało, temperatura warstw była bardziej zróżnicowana. Niektóre z nich, te najbliżej równika Słońca, miały niższą temperaturę na swoich szczytach. Franzin uważa, że te spadki temperatur mogą pomóc wyjaśnić im, dlaczego temperatura korony jest tak wysoka.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/sukces-naukowcow-odkryja-tajemnice-dot-korony-slon,1,5221035,wiadomosc.html

Rzecz znana od zawsze. A same pętle korporalne są wałkowane już ze 20 lat. Teraz pojawił się kolejny dowód, że powodują one podgrzewanie korony.
http://m.iopscience.iop.org/0004-637X/755/2/86?v_showaffiliations=yes

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: C/2011 W3 Lovejoy
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:20 »