Mateusz Józefowicz Prezes MSP w poniższym liście zwraca się do wszystkich sympatyków astronautyki o wsparcie najnowszego edukacyjnego projektu.
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Serdecznie zachęcamy do wparcia i/lub dalszego proponowania naszego najnowszego, międzynarodowego projektu edukacyjnego związanego z astronautyką. Wraz z Kazimierzem Błaszczakiem, naszym przedstawicielem w USA, opublikowaliśmy projekt ReMY w serwisie
www.kickstarter.com. Za jego pośrednictwem zbieramy społeczne fundusze w USA i na świecie na stworzenie unikalnego, powszechnie dostępnego symulatora misji marsjańskiej. ReMY, czyli Remote Mars Yard będzie kawałkiem powierzchni Marsa umieszczonym w piwnicy naszego biura w Toruniu, w domu Tony Halika. Na sztucznym marsjańskim gruncie nasz najnowszy zrobotyzowany łazik, M4K, będzie czekał na użytkowników, którzy zalogują się do niego przez Internet, z dowolnego miejsca na Ziemi i rozpoczną eksplorację poukrywanych przez nas próbek i innych interesujących obiektów. Analizator robota będzie wyświetlał wyczerpujące informacje o dokonanych odkryciach. Projekt jest tworzony przez konstruktorów łazików marsjańskich Magma, Magma2 i Copernicus, odnoszących sukcesy w konkursie University Rover Challenge w Utah (wygrana w 2011). ReMY to idealne narzędzie edukacji dla grup szkolnych (z Polski, USA i innych krajów, w tym łączonych), studentów, a także wyjątkowa rozrywka. Dokładny opis, wizualizacje oraz sposób udzielenia wsparcia, za pośrednictwem wygodnych płatności online (Amazon) znajdują się pod adresem:
http://www.kickstarter.com/projects/kazimierzblaszczak/remy-the-remote-mars-yard Zasada Kickstartera “Wszystko albo nic”: Projekt uzyska finansowanie tylko, jeśli do dnia 17 czerwca zadeklarowane zostanie 20 000 USD lub więcej. W przypadku problemów z rejestracją karty płatniczej w serwisie Amazon, rozwiązanie znaleźć można tutaj:
https://www.jungledisk.com/secure/signup/mturk.aspx . Amazon pracuje nad szybkim rozwiązaniem tego problemu dla użytkowników spoza USA.
Prosimy o promowanie tej informacji wśród znajomych, którym leży na sercu rozwój technologii kosmicznych i edukacja technologiczna. Jesteśmy także otwarci na propozycje wspólnych akcji edukacyjnych z wykorzystaniem symulatora ReMY. Zachęcamy do publikowania powyższej informacji. Serdecznie dziękujemy!
Zespół Remy
Kazimierz Błaszczak
Rafał Zieliński
Sebastian Meszyński
Mateusz Józefowicz