Autor Wątek: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)  (Przeczytany 104115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 49
  • LOXem i ropą! - doskonałe!
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 16, 2021, 00:32 »
Kosztowało mnie kilka lat, zanim doprowadziłem do sytuacji, w której władze TVP zostały po prostu zmuszone do upublicznienia części "Sond". Ja mogłem poświęcić swój czas - za który nikt mi nigdy nawet jednego marnego "dziękuję" nie powiedział - mogą teraz i inni. Tym razem jednak proszę nie liczyć na moją pomoc. Ja z tą telewizją nie chcę mieć absolutnie nic wspólnego, nie zamierzam też pracować na chwałę programów popularnonaukowych, których standardy na lata świetlne odstają od oryginalnych "Sond".

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 16, 2021, 02:28 »
Kosztowało mnie kilka lat, zanim doprowadziłem do sytuacji, w której władze TVP zostały po prostu zmuszone do upublicznienia części "Sond". Ja mogłem poświęcić swój czas - za który nikt mi nigdy nawet jednego marnego "dziękuję" nie powiedział - mogą teraz i inni. Tym razem jednak proszę nie liczyć na moją pomoc. Ja z tą telewizją nie chcę mieć absolutnie nic wspólnego, nie zamierzam też pracować na chwałę programów popularnonaukowych, których standardy na lata świetlne odstają od oryginalnych "Sond".
         ... zupelnie inna filozofia tworzenia niz wspolczenie, po prostu nowi "tworcy z puszki" nie rozumieja tego co tak naprawde
dzialo sie na tych starych audycjach. Dla nich to tak jakby to ufo zrobilo ... Z powazaniem
                                                                  Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Sonda1977

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 45
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 23, 2021, 20:47 »
A więc potwierdza się to o czym pisał Radek68 w poście nr. 119.
https://plus.dziennikzachodni.pl/o-dwoch-takich-co-w-prl-kultowy-program-robili/ar/9784870
Nasuwa się pytanie czy nadal drążyć ten temat czy dać sobie spokój ?

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 24, 2021, 23:17 »
Chciałbym się mylić, chciałbym aby zachowanych było 400 programów i aby wtedy ujrzały światło dzienne.
Obawiam się jednak, że tak nie jest.

A co do tego artykułu, to wcale nie jest dobry i są w nim błędy. Choćby takie:

Cytuj
Według dostępnych zapisów, powstało 488 odcinków „Sondy” (w tym 19 specjalnych), ale według wykazu współtwórcy programu, zmarłego w 2008 r. Tomasza Pycia, było ich 529
Nieprawda, Tomasz Pyć po prostu w swoim wykazie umieszczał emisje, a nie tworzone programy, czyli wchodziły tam też powtórki.

Cytuj
ich nagła, tragiczna śmierć na drodze pod Raciborzem do dziś budzi tyleż wątpliwości, co teorii spiskowych.
Tak, tak jak lądowanie na Księżycu. Ale ma się to nijak do prawdy i głupio to nawet komentować.

Cytuj
Każdy program był zatem trwającym przez 29 minut sporem dwóch prowadzących, którzy w ostatniej, 30. minucie dochodzili jednak do wspólnych wniosków, puentując odcinek.
Bzdura. Przeważnie, choć to oczywiście nie była reguła, pozostawali przy swoim zdaniu, a to widz musiał pomyśleć, który z nich miał rację, czy może obaj mieli rację.

Cytuj
Kurek z Kamińskim planowali nowy program, tym razem ekonomiczny - mieli w swoim stylu omawiać wprowadzane reformy gospodarcze. Można się było spodziewać, że ostro będą punktować poczynania władzy. Być może to zrodziło szereg spiskowych teorii na temat ich zagadkowej śmierci.
Nikt, kto z nimi pracował, o takim pomyśle na nowy program nie słyszał. Tomasz Pyć pisał, że należy włożyć to między bajki. No i znów te teorie spiskowe...

PS. dzięki Kanarku, za wyczyszczenie wątku z (nazwijmy to oględnie) dziwnych postów Adama. :)
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 24, 2021, 23:17 »

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 04, 2022, 11:03 »
Zapewne ktoś to już kiedyś tutaj zapodał, jeśli nie - wklejam i serdecznie polecam:



Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline kafar

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Lubię księżyc
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 10, 2023, 17:31 »
Witam wszystkich. Cieszę się że cokolwiek przetrwało z poprzedniego forum...
Trafiłem dzisiaj na artykuł ze stycznia w temacie wypadku. Generalnie moim zdaniem to ogromny stek bzdur i domysłów. Powiedzcie co Wy o tym sądzicie... Sporo niedomówień i informacji od kogoś które ktoś komuś przekazał...
http://akariaryaca.com/tajemnica-smierci-tworcow-programu-sonda

Offline Elsoft

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 14
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 20, 2023, 21:19 »
Większe bzdury to już tylko Pinokio Morawiecki i Gliński opowiadają... :)
„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”.  [Stanisław Lem]

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 21, 2023, 17:20 »
Oczywiście, że bzdury.
Ot, choćby to:

Cytuj
W zalinkowanych dyskusjach Tomasz Pyć relacjonował, że rodziny ofiar otrzymały od milicji informację, że wypadek miał miejsce na podjeździe, a nie na zjeździe (choć podjazdu w stronę Raciborza nie ma), oraz że taka sama informacja krążyła na korytarzach TVP. (...) Po czym nagle okazuje się, że jechali w dół

Tomasz Pyć zawsze pisał i mówił o zjeździe do Raciborza.
Ale warto mieć na względzie, że zjazd z jednaj strony jest podjazdem z drugiej i z punktu widzenia milicji z Raciborza, która jechała do tego wypadku, to było na... podjeździe. Prosta sprawa, a w tym artykule robi się z tego sensację. No i sporo innych tego typu rzeczy.
The Dark Side of the Moon

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 23, 2023, 07:45 »
Z tego co już od dawna wiadomo, autorzy SOND'y zginęli w drodze DO Raciborza, zatem patrząc z kierunku jazdy - na zjeździe, nazewnictwo lokalizacji ma w tym przypadku znaczenie bo dotyczy kierunku, z którego nadjeżdżali.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Osfald

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pozdrawiam
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 18, 2023, 19:31 »
Osobiście rozmawiałem z Panem, który zamieszkuje dom przy miejscu wypadku. Zginęli już BĘDĄC W Raciborzu (dokładnie Raciborzu Brzeziu), na zjeździe, który zmiksowany jest z 2 ostrymi zakrętami (wylecieli za drugim zakrętem). To, że dla jednych będzie to zjazd, a dla drugich podjazd jest tylko kwestią nazewnictwa. Zmierzali do centrum od strony Rybnika.
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.

Offline Sonda1977

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 45
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 02, 2023, 15:20 »
Pewna blogerka opowiadająca na YouTubie o sławnych ludziach w końcu zebrala materiał i zrobiła odcinek o Sondzie i prowadzacych.  Czy wszystko jest wyczerpane pod względem merytorycznym pozostawiam Wam do oceny.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 02, 2023, 16:02 »
... do czasu, az nie zrobi o nich materialu jakis heglista, a nie zwolenik teorii spiskowych, to raczej nie bedzie to merytoryczne;-)
Z powazaniem
                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 15, 2023, 20:47 »
Pewna blogerka opowiadająca na YouTubie o sławnych ludziach w końcu zebrala materiał i zrobiła odcinek o Sondzie i prowadzacych. 

Widziałem ten post już kilkanaście dni temu, ale po pierwszych dziwnych słowach jakiejś nieznanej mi prowadzącej kanał, zrezygnowałem. Teraz zmotywował mnie do tego Elsoft i na prędkości 1,5x obejrzałem.
Ech... trudno to komentować. Oprócz bzdur i wciskania w usta Tomasza Pycia tego, czego nie powiedział oraz mówienia niczym niepopartych teorii spiskowych, pani ta ma do zaoferowania jedynie to, co już dawno inni napisali i powiedzieli, w zasadzie tylko zmieniając szyk wyrazów w zdaniu lub zastępując słowa synonimami.
Innymi słowy: nie polecam.
The Dark Side of the Moon

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 03, 2023, 13:42 »
Z którego odcinka jest ten fragment?

Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 06, 2023, 22:19 »
To oczywiście fragment z 64. odcinka SONDY, nagranego 29 grudnia 1978 roku, a premierowo wyemitowanego we wtorek, 23 stycznia 1979 roku.
Sonda nosiła tytuł "Nowe paliwa".
PS. Tak, to ten "Piotr Wolański". :)
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Program TV "SONDA" (1977 - 1989)
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 06, 2023, 22:19 »