Autor Wątek: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)  (Przeczytany 45134 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #990 dnia: Listopad 04, 2020, 23:28 »
WARMIŃSKO-MAZURSKIEDzienny raport o #koronawirus Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych woj. W-M stan na 4 listopada godz. 10:30
622 zakażenia (11058)
230 wyzdrowień (3550)
9 zgonów (130)

https://twitter.com/WMUW_Olsztyn/status/1323920420832075777

PRAWIE 25 TYS. ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE! REKORD CHORYCH NA WARMII I MAZURACH. WIELE ZGONÓW
By red 4 listopada 2020

622 zakażenia (11058):
116 Olsztyn;
56 ostródzki;
51 olsztyński;
42 Elbląg;
41 ełcki;
35 działdowski;
32 kętrzyński;
31 mrągowski;
29 nowomiejski;
27 gołdapski;
26 iławski;
25 piski;
24 szczycieński;
23 olecki;
20 bartoszycki;
13 węgorzewski;
10 nidzicki;
7 giżycki;
7 lidzbarski;
5 elbląski;
2 braniewski;

9 zgonów (130):
kobieta 92 Szpital Giżycko giżycki
kobieta 88 Szpital Ostróda elbląski
kobieta 67 Szpital Ostróda olsztyński
kobieta 70 Szpital Ostróda Olsztyn
mężczyzna 45 Szpital Wojewódzki Olsztyn Olsztyn
kobieta 78 Szpital Pulmunologiczny Olsztyn bartoszycki
kobieta 65 Szpital Elbląg iławski
kobieta 88 Szpital Ełk działdowski
mężczyzna 60 Szpital Ełk giżycki
wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
https://tko.pl/65075,2020,11,04,prawie-25-tys-zakazen-koronawirusem-w-polsce-rekord-chorych-na-warmii-i-mazurach-wiele-zgonow
https://tko.pl/65089,2020,11,04,warminsko-mazurskie-bez-nowych-ognisk-zakazen-duzo-chorych-w-rodzinach

MAZOWSZE

Komunikat MPWIS z dnia 4 listopada 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Stan aktualny na dzień 4 listopada 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:
liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 60 015/ (8 119)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 18 osób (3 osoby w izolatorium na terenie woj. śląskiego, 4 osoby na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osoby na terenie woj. łódzkiego, 1 osoba na terenie woj. dolnośląskiego, 1 osoba na terenie woj. lubelskiego, 5 na terenie woj. mazowieckiego)
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 230/ (483)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba):1 869/(173)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 878/ (38)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 26 042/(1 578)
**(dana przekazana do Ministerstwa Zdrowia na godzinę 9.00 na podstawie porannego raportu laboratorium)
** liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 62 282/ (2 797)
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/komunikaty/komunikat-mpwis-z-dnia-4-listopada-2020-r-przedstawiajacy-sytuacje-epidemiologiczna-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego-zwiazan

Protesty wpływają na wzrost zakażeń? Naukowcy: nieuprawnione stwierdzenie
4 XI

Od kilku dni od strony rządowej płynie komunikat, że na wzrost liczby zakażeń wpływają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dot. kwestii aborcji. Naukowcy z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, na których modele powołują się komentatorzy, przestrzegają przed takimi stwierdzeniami.

- Proszę bardzo, protestujmy, ale w sieci. Protest w przestrzeni publicznej grozi tym, co naukowcy teraz pokazują, czyli gwałtowną liczbą wzrostu zakażeń - powiedział na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu powołał się też na badania ekspertów, którzy mieli stwierdzić, że przez uliczne protesty dziennie może przybywać nawet 5 tys. zakażonych SARS-CoV-2.

We wtorek przez media przewinęła się analiza modeli Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wynika z niej, że jeżeli protestów by nie było, liczba zakażeń 26 listopada wyniosłaby 26,2 tys. Jeżeli ludzie nadal będą wychodzić na ulice, liczba zachorowań na COVID-19 może dojść do poziomu 31 tys.

Tymczasem ICM UW wydało komunikat, w którym czytamy wprost, że "nieuprawnionym stwierdzeniem" jest powoływanie się na ich modele przy podkreślaniu wpływu protestów na wzrost zakażeń w Polsce.

ICM UW informuje w komunikacie, że w symulacjach przede wszystkim skupiono się na strefach żółtej i czerwonej. Naukowcy w swoich symulacjach założyli dwa poziomy skuteczności "wprowadzenia stref żółtej i czerwonej na terytorium całego kraju, co przekłada się na prognozowane liczby stwierdzonych przypadków".

"W obecnym stadium rozwoju modelu nie jesteśmy metodologicznie przygotowani, aby uwzględnić w sposób odpowiedzialny tego typu zgromadzenia jako odrębny czynnik. W związku z powyższym nieuprawnione jest stwierdzenie, że z modelu ICM UW wynika, iż protesty uliczne mogą zwiększyć liczbę stwierdzonych przypadków z 25 tys. na 31 tys." - podkreśla ICM UW w komunikacie.

Profesor Robert Flisiak, specjalista ds. chorób zakaźnych, w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski stwierdził, że jest "konsekwentny" w swoich poglądach. Dlatego też, jeżeli zakłada, że maseczki zapewniają ochronę, a demonstranci mają nimi zasłonięte usta i nos, to demonstracje są bezpieczne. (...)
https://www.money.pl/gospodarka/protesty-wplywaja-na-wzrost-zakazen-naukowcy-nieuprawnione-stwierdzenie-6572057098758848a.html

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Prof. Gut: Reguła jest prosta
Tatiana Kolesnychenko 4 XI

Po kolejnym rekordzie zakażeń rząd postanowił wprowadzić nowe restrykcje. Obejmą one zamknięcie galerii handlowych i przejście na zdalne nauczanie klas 1-3. Prof. Gut mówi, co się stanie, jeżeli nowe obostrzenia nie pomogą: - Jeśli nic się zmieni, to w okolicach świąt Bożego Narodzenia będziemy mieć od 30 do 70 tys. zakażeń dziennie. Jest też czarniejszy scenariusz, który zakłada nawet 100 tys. zakażeń na dobę.

1. Nowe obostrzenia w Polsce

W środę 4 listopada Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zostało wykryte u 24 692 osób. Jest to największa liczba zakażeń, jaką odnotowano od początku epidemii.

Czy przyrost zakażeń oznacza, że rządowe restrykcje nie działają? Część uczniów już od jakiegoś czasu nie chodzi do szkół, a cały kraj jest objęty czerwoną strefą, co wiąże się z licznymi ograniczeniami. Teraz rząd zdecydował się na kolejne obostrzenia, w tym zamknięcie galerii handlowych i przejście na zdalne nauczanie klas 1-3.

Zdaniem prof. Włodzimierza Guta, wirusologa z Zakładu Wirusologii NIZP-PZH, nowe restrykcje były konieczne, ponieważ dotychczasowe ograniczenia nie spowodowały spowolnienia liczby zakażeń.

- Dotychczasowe restrykcje nie zaburzyły "rytmu" epidemii. Dlatego rząd musiał wprowadzić kolejne obostrzenia. Spodziewaliśmy się tego, ale zanim zobaczymy, czy nowe restrykcje zadziałają, minie co najmniej dwa tygodnie - mówi ekspert, przy czym zaznacza, że w najbliższych dniach spodziewa się wzrostu liczby zakażeń.

- Na początku tygodnia zazwyczaj mamy dołek, który jest najprawdopodobniej związany z tym, że w weekendy wykonuje się mniej testów. W środy następuje przyrost. Rekordowe liczby zakażeń zazwyczaj pojawiają się w czwartek i piątek. Prawdopodobnie należy tego się spodziewać również jutro i pojutrze. Ewidentnie faza wzrostowa epidemii nie chce się wypłaszczyć, jest w dalszym ciągu logarytmiczna - opowiada prof. Gut. - W tej sytuacji nic innego nie pozostawało, jak jeszcze ściślej określić reguły gry i uprzedzić społeczeństwo, co będzie, jeśli nie będzie ich przestrzegać - dodaje ekspert.

2. Liczba zgonów jest coraz większa?

4 listopada odnotowano również rekordową liczbę zgonów. Zmarło 373 osoby, w tym 316 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Z danych resortu zdrowia wynika, że coraz więcej osób wymaga podłączenia pod respiratory, a tych urządzeń zaczyna brakować w wielu województwach.

Prof. Gut jednak zwraca uwagę, że liczby zgonów rosną proporcjonalnie do liczby zakażeń.

- Współczesna medycyna jest w stanie utrzymywać przy życiu chorych na COVID-19 przez 2-3 tygodnie. Potem następuje wyjaśnienie, co z danym pacjentem - czy jak większość osób wyzdrowieje, czy niestety, umrze - opowiada prof. Gut. - Jeżeli chodzi o tych, którzy przegrali swoją walkę z koronawirusem, to jest to 3-4 proc. ze wszystkich chorych. Te liczby są stałe. Jeśli odsetek się waha, oznacza, że wśród zakażonych jest przewaga jakiejś grupy wiekowej. Jak wiadomo, wiek pacjenta wpływa na ciężkość przebiegu COVID-19 - wyjaśnia profesor.

3. Lockdown jest ostatecznością

Coraz więcej jest przypadków zakażeń wśród personelu medycznego, co tworzy olbrzymi problem w szpitalach, gdzie już brakuje rąk do pracy.

- W tej chwili mamy służbę zdrowia już stosunkowo doświadczoną, więc lekarze i pielęgniarki nie zakażają się w szpitalach. Potwierdzają to też liczne badania. Do zakażenia personelu medycznego dochodzi na zewnątrz, co nie wydaje się dziwnym, ponieważ w tej chwili mamy bardzo rozproszone ogniska zakażeń. Zbliżamy się do sytuacji, w której statystycznie w każdym autobusie będzie jechała osoba zakażająca - opowiada prof. Gut.

Prognozy rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce też nie są pocieszające.

- Jeśli nic się zmieni, to w okolicach świąt Bożego Narodzenia będziemy mieć od 30 do 70 tys. zakażeń dziennie. Jest też czarniejszy scenariusz, który zakłada nawet 100 tys. zakażeń na dobę - opowiada prof. Gut.

Zdaniem wirusologa mamy obecnie jedyne wyjście – ograniczyć aktywność społeczną.

- Niekoniecznie musi to być pełny lockdown. Społeczeństwo musi się zacząć stosować do bardzo prostej reguły: rób tylko to, co musisz i nie pchaj się tam, gdzie ciebie nie proszą - mówi prof. Gut.

Niestety, dane pokazują, że aktywność Polaków spada bardzo powoli. - W połowie września nasza aktywność przewyższała normalną. Po wprowadzeniu restrykcji spadła o 20 proc. Wciąż jednak jest to za mało, aby zatrzymać szerzenie się wirusa - opowiada prof. Gut. - Epidemia zwolni, dopiero kiedy nastąpi redukcja aktywności o 60-70 proc. W kwietniu przy pełnym lockdownie udało nam się zredukować do 60 proc. - dodaje ekspert.

Kolejnym aspektem jest przestrzeganie środków ostrożności jak noszenie maseczki, utrzymywanie dystansu i dezynfekcja rąk.

- Żeby spowolnić epidemię, wymagane jest, aby 95 proc. społeczeństwa stosowała środki ostrożności. Gdyby tak się stało, to w Polsce zakażenia spadłyby do liczby 13-18 tys. dziennie i powoli obserwowalibyśmy tendencję spadkową - opowiada prof. Gut. - W Polsce najlepszą sytuację mieliśmy przed majem, kiedy prawie 90 proc. nosiło maseczki. Dlatego na wiosnę udało nam się powstrzymać przyrost zakażeń. Niestety, obecnie zaledwie 44 proc. społeczeństwa stosuje się do zaleceń - dodaje wirusolog.

Zdaniem prof. Guta wprowadzenie kolejnego lockdownu jest ostatecznością.

- Oczywiście można zamknąć wszystkich w domu na 3 tygodnie, a potem posprzątać trupy i zacząć budować od nowa gospodarkę. Tylko w ten sposób to nie rozwiąże się problemu. Wirus znowu wróci, przyjdzie z zewnątrz, a wszystkie elementy życia społecznego będą zrujnowane. Dlatego cały czas szukamy złotego środka - opowiada prof. Włodzimierz Gut.
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-prof-gut-komentuje-rekord-zakazen

Nowe obostrzenia. Donald Tusk wbija szpilkę premierowi
OPRAC. BARTOSZ KOŁODZIEJCZYK 4 XI

(...) "Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz" - napisał Donald Tusk. Były premier i szef Rady Europejskiej podkreślił, że to od decyzji rządzących "zależy dziś życie tysięcy Polaków". (...)
https://wiadomosci.wp.pl/nowe-obostrzenia-donald-tusk-wbija-szpilke-premierowi-6572030629841696a

"DGP": Szpitalom zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych
Opracowanie: Magdalena Partyła 4 listopada (06:45)

W szpitalach pojawiają się kłopoty z zaopatrzeniem w tlen - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".​ Jak informuje gazeta, zwiększone zapotrzebowanie to efekt gwałtownie rosnącej liczby pacjentów chorych na Covid-19, którzy muszą być leczeni pod respiratorami. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-dgp-szpitalom-zaczyna-brakowac-tlenu-dla-pacjentow-covidowyc,nId,4834596

Niedzielski: System opieki zdrowotnej jest na granicy wydolności
Opracowanie: Maciej Nycz 4 listopada

"Nasz system opieki zdrowotnej dochodzi - czy jest - na granicy wydolności" - przyznał szef resortu zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej, w czasie której ogłoszono nowe obostrzenia. "Oczywiście wykonujemy kolejne kroki, które służą jego rozbudowie, ale to jest czas, kiedy trzeba włączyć hamulec awaryjny” – wskazał. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-niedzielski-system-opieki-zdrowotnej-jest-na-granicy-wydolno,nId,4834958

Nowe restrykcje w Polsce. Godzina policyjna we Włoszech [RELACJA]
4 listopada

19:20 Białystok
Dramatyczna sytuacja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Z powodu braku miejsc pacjenci z podejrzeniem koronawirusa kładzeni są z innymi chorymi.
Mamy stworzoną tzw. salę izolacyjną. Jest tam 13 stanowisk, a tych pacjentów jest 21. W nocy karetkami byli przewożeni pacjencji, od razu mieliśmy informacje, że są z kwarantanny. Mieli duszności, mieli niewydolność oddechową i jakby to wskazywało na to, że ci pacjenci mogą być zakażeni koronawirusem. Nie mieliśmy jednak innych możliwośći, musieliśmy ich kłaść na salę ogólną - tam, gdzie przebywali pacjenci z innych powodów, w stanie zagrożenia życia. Prowizorycznie próbowaliśmy ich separować, ale SOR to nie jest takie miejsce, gdzie to jest do końca możliwe - mówiła rzeczniczka białostockiego szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk.

16:27 Podkarpackie
Pacjenci z Podkarpacia, którzy chorują na COVID-19 będą mogli wypożyczyć do domu koncentrator tlenu - poinformowała w środę na konferencji prasowej w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W regionie do dyspozycji chorych będzie 300 tego typu urządzeń.
Leniart podkreśliła, że jest to pilotażowy projekt i umożliwienie korzystania z koncentratorów pacjentom z COVID-19 było możliwe dzięki współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Caritasem oraz lekarzami rodzinnymi.
[...]
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nowe-restrykcje-w-polsce-godzina-policyjna-we-wloszech-relac,nId,4834594

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nowe-obostrzenia-od-soboty-kiedy-mozliwy-calkowity-lockdown,nId,4834719
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-szpital-na-stadionie-narodowym-nielegalny-rzad-zmienia-przep,nId,4834812
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-premier-o-11-listopada-apeluje-o-powstrzymanie-sie-od-marszo,nId,4835288
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-zolnierze-w-szpitalach-covidowych-zaskakujacy-pomysl,nId,4834728
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-rzad-oglosil-nowe-obostrzenia-sprawdz-liste,nId,4834944
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-pulsoksymetrow-brakuje-w-aptekach-i-hurtowniach,nId,4835093
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:11 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #991 dnia: Listopad 04, 2020, 23:29 »
Koronawirus. Nie żyje jezuita z Łodzi. Był zakażony COVID-19
LUIZA PASTUSZKA 4 XI

Koronawirus nie daje za wygraną. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych przypadkach zakażenia. Zmarły też kolejne osoby. Wśród nich jest łódzki jezuita ojciec Kazimierz Kubacki.


Koronawirus. Łódź. Zmarł ojciec Kazimierz Kubacki. Był zakażony (Youtube)

O śmierci zakażonego księdza poinformowała w środę Archidiecezja Łódzka. "Dziś – w wigilię Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego – w godzinach rannych po długiej walce z COVID-19 w 62 roku życia, w 44 roku życia zakonnego i 37 roku kapłaństwa zmarł Ojciec Kazimierz Kubacki – Jezuita" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

Duchowny od dłuższego czasu przebywał w szpitalu w Zgierzu. Jego stan był ciężki, a koronawirus zaatakował niemal całe płuca. - Kazik był tym, który jak Pan Jezus św. Tomaszowi, pokazywał dokąd, jak iść! - mówił podczas mszy św. o cud uzdrowienia ojciec Remigiusz Recław, proboszcz sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus przy ul. Sienkiewicza w Łodzi cytowany przez "Dziennik Łódzki".

Ojciec Kubacki przez kilka lat pełnił rolę proboszcza parafii jezuickiej w Łodzi. Był też przewodniczącym Wydziału ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego archidiecezji łódzkiej.

Koronawirus. Poznań. Nie żyje zakażony ksiądz

Jak informowaliśmy we wtorek, coraz więcej ofiar nowego wirusa odnotowuje również Kościół. Archidiecezja poznańska przekazała, że nie żyje ks. dr Artur Filipiak, posługujący w poznańskiej parafii pw. Nawiedzenia NMP. Duchowny miał 45 lat.

"Rzadko umieszczamy na FB informację o śmierci kapłana, dziś jednak pragniemy także tutaj pożegnać i podziękować za posługę ks. Arturowi Filipiakowi. Zmarł dziś w nocy na COVID-19, miał 45 lat. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen" - napisali na Facebooku duchowni z Archidiecezji Poznańskiej.

Źródła: archidiecezja.lodz.pl, "Dziennik Łódzki"
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-nie-zyje-jezuita-z-lodzi-byl-zakazony-covid-19-6571967507237664a

Sanok. Pacjent próbował uciec ze szpitala. Nie żyje

W Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z pacjentów próbując uciec z placówki przez okno, poślizgnął się i wypadł na zewnątrz. Jego życia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 14:30. Tragicznie zmarły mężczyzna to pacjent sanockiego szpitala dedykowanego do walki z epidemią koronawirusa. Z ustaleń policji wynika, że 46-latek próbował uciec, chcąc wyjść przez okno znajdujące się na I piętrze.

- W pewnym momencie poślizgnął się, wypadł na zewnątrz i uderzył w betonowe podłoże - mówi w rozmowie z portalem esanok.pl kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Sanok. Pacjent szpitala wypadł z okna

Poszkodowanemu pacjentowi szybko udzielono pomocy medycznej, jednak obrażenia były na tyle poważne, że jego życia nie udało się uratować.

Policja wykluczyła wstępnie, że do śmierci mężczyzny przyczynić się mogły osoby trzecie. Na razie wszystko wskazuje, że miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury.
https://wiadomosci.wp.pl/sanok-pacjent-probowal-uciec-ze-szpitala-nie-zyje-6571958681705248a

Śmierć niemowlęcia z Covid-19. Szpital wydał oświadczenie
Opracowanie: Joanna Potocka 4 listopada (10:33)

Zakażony koronawirusem czteromiesięczny chłopczyk, który w niedzielę zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GZCD), cierpiał na ciężką niewydolność oddechową i krążeniową, która w kolejnych dniach przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Taką informację przekazał szpital. (...)

Informację o śmierci zakażonego koronawirusem czteromiesięcznego chłopczyka z powiatu cieszyńskiego przekazał sanepid w Katowicach. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara SARS-CoV-2 w Polsce. Służby prasowe wojewody śląskiego informowały, że dziecko miało choroby współistniejące.

Dziś do informacji tej odniósł się szpital.

"Pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - podali przedstawiciele GCZD w oświadczeniu.

Jak dodali, u dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 niemowlę zmarło.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia" - napisano w oświadczeniu.

Jak zaznaczył rzecznik szpitala Wojciech Gumułka, uwzględniając dobro rodziny zmarłego dziecka, placówka nie będzie udzielała dodatkowych informacji w tej sprawie.
Źródło: PAP
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-smierc-niemowlecia-z-covid-19-szpital-wydal-oswiadczenie,nId,4834738

Prezydent Duda zakończył izolację
Opracowanie: Nicole Makarewicz 4 listopada (16:50)

"Prezydent Andrzej Duda zakończył okres izolacji po tym, jak wykryto u niego koronawirusa, i wrócił do pełnienia obowiązków" - powiedział w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydencki rzecznik zaznaczył, że Andrzej Duda jak każdy zakażony po zakończeniu 10-dniowego okresu izolacji, po dwóch negatywnych testach na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 jest traktowany jako ozdrowieniec i mógł wrócić do pracy. Środa była pierwszym dniem, kiedy prezydent wrócił do normalnego pełnienia obowiązków - przekazał Spychalski.

Spychalski również został zakażony koronawirusem. Jak powiedział, przebywa w izolacji do czwartku, 5 listopada włącznie.

W sobotę 24 października prezydencki rzecznik poinformował, że Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. W środę tydzień temu prezydent mówił w Polsat News, że czuje się dobrze i nie ma już żadnych symptomów zakażenia koronawirusem.

Niestety przebywam w izolacji, chociaż samopoczucie już mam dobre. Nie ukrywam, że po początkowym braku symptomów, później pewne niewielkie symptomy koronawirusa miałem. Miałem stan podgorączkowy, ale to już jest przeszłość, od dwóch dni nie mam żadnego stanu podgorączkowego. Ale do 2 listopada, do czasu, kiedy będzie mi można zrobić test, jestem w tej chwil wyłączony i muszę przebywać w ścisłej izolacji, tak żeby się z nikim nie stykać i nikogo nie zarazić - powiedział 28 października w Polsat News prezydent.

Pytany, czy jeśli ten test wypadnie negatywnie, będzie mógł wrócić do pełnienia obowiązków, zaznaczył, że zgodnie z procedurą musi zostać jeszcze poddany kolejnemu testowi i dopiero wtedy, jeśli jego wynik będzie także negatywny, będzie mógł po 24 godzinach wrócić do pracy.
Źródło: PAP
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-prezydent-duda-zakonczyl-izolacje,nId,4835042
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2020, 23:39 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #992 dnia: Listopad 05, 2020, 23:59 »
Czwartek: ponad 27 000 zakażeń w kraju, na Pomorzu - 1141, w Gdańsku - 152. W regionie zmarło 20 osób
Publikacja: 05 listopada 2020 r.

W czwartek, 5 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 143 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie pomorskim stwierdzono 1141 zachorowań, w Gdańsku 152. Całkowita liczba potwierdzonych zakażeń w regionie to 26220 przypadków. Na Pomorzu ostatniej doby zmarło 20 osób, w tym w Gdańsku - pięć; w całym kraju - 367. W sumie na Pomorzu w związku z epidemią zmarły 363 osoby, w kraju - 6842.

NA POMORZU ŁĄCZNIE OD POCZĄTKU EPIDEMII MAMY 26220 POTWIETRDZONYCH ZACHOROWAŃ. PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY 1141 PRZYPADKÓW NOWYCH ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM, Z PODZIAŁEM NA MIASTA I POWIATY:
152 osoby miasto Gdańsk
120 osób  powiat gdański
97 osób    powiat kartuski
84 osoby  miasto Gdynia
77 osób    powiat kościerski
73 osoby  powiat wejherowski
70 osób    powiat tczewski
63 osoby  powiat bytowski
50 osób    powiat starogardzki
48 osób powiat chojnicki
47 osób    powiat pucki
47 osób    powiat malborski
42 osoby  powiat kwidzyński
36 osób    miasto Słupsk
26 osób    miasto Sopot
25 osób    powiat słupski
25 osób    powiat człuchowski
23 osoby  powiat nowodworski
21 osób    powiat lęborski
15 osób    powiat sztumski

Łącznie 116 spośród wyżej wymienionych osób objętych było kwarantanną.  Nadzorem epidemiologicznym objętych było 53 osoby. W izolatorium leczonych jest 37 osób, hospitalizowanych jest 537 osób.

Wśród nowych zachorowań 25 osób związanych jest z ogniskami zakażeń w podmiotach leczniczych; 5 osób ma związek z ogniskami zakażeń w placówkach oświatowych; 83 osoby - z ogniskami w instytucjach opieki; 51 osób związanych jest z ogniskami w zakładach pracy.
(...)
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/koronawirus-w-gdansku-na-pomorzu-w-kraju-dzienne-dane-zachorowan,a,182172

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w woj. pomorskim - STAN NA 05.11.2020 r. (załączniki)
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1731-dane-epidemiologiczne-dotyczace-zachorowan-na-covid-19-w-woj-pomorskim-stan-na-5-11-2020-r

Raport z dnia 5 listopada 2020 roku na temat Sars-CoV-2 w województwie pomorskim
 czwartek, 05 listopad 2020 10:30

2. Zgony
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o zgonach  20 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z –
5 osób z miasta Gdańsk (72M, 86M, 87M, 69M, 75K),
4 osoby z powiatu tczewskiego (72M, 66K, 82M, 74K),
3 osoby z powiatu kartuskiego (91M, 73K, 71K),
3 osoby z powiatu lęborskiego (77M, 53M, 78K),
2 osoby z powiatu człuchowskiego (83M, 81K),
1 osoba z powiatu chojnickiego (81M),
1 osoba z powiatu nowodworskiego (80M),
1 osoba z powiatu sztumskiego (84M).

1 osoba zmarła nie miała chorób współistniejących, 19 osób zmarłych miało choroby współistniejące.
(...)
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1729-raport-z-dnia-5-listopada-2020-roku-na-temat-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

339 Ognisko związane z Domem Opieki – 31 przypadków zakażenia, powiat gdański
340 Ognisko związane z zakładem pracy – 2 przypadki zakażenia, powiat nowodworski
341 Ognisko związane z zakładem pracy – 31 przypadków zakażenia, powiat słupski
http://www.wsse.gda.pl/media/k2/attachments/Ogniska_na_strone_5_11_2020.pdf

ZACHODNIOPOMORSKIE

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Kolejne "rekordy" w naszym regionie i w Polsce. Jaki wynik w Szczecinie? - 5.11.2020
OPRAC.: Tomasz Kuczyński 5 listopada

W czwartek Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są 866 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

pow. białogardzki – 10 osób (1 dziecko, 4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 mężczyzna w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. choszczeński – 20 osób (2 dzieci, 9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 6 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. drawski – 34 osoby (2 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 12 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. goleniowski – 59 osób (3 dzieci, 3 młode kobiety, 15 kobiet w średnim wieku, 12 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 13 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
pow. gryficki – 24 osoby (3 młode kobiety, 8 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 3 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 31 osób (1 młoda kobieta, 8 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 6 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
pow. kołobrzeski – 73 osoby (2 dzieci, 5 młodych kobiet, 35 kobiet w średnim wieku, 9 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 13 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 107 osób (5 dzieci, 4 młode kobiety, 48 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 31 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 18 osób (2 dzieci, 2 młode kobiety, 7 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. myśliborski – 19 osób (1 dziecko, 5 kobiet w średnim wieku, 11 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 1 starszy mężczyzna)
pow. policki – 35 osób (1 dziecko, 3 młode kobiety, 14 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 młodych mężczyzn, 11 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. pyrzycki – 20 osób (1 dziecko, 8 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. sławieński – 14 osób (1 młoda kobieta, 6 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. stargardzki – 67 osób (2 dzieci, 7 młodych kobiet, 24 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 3 młodych mężczyzn, 22 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 223 osoby (9 dzieci, 16 młodych kobiet, 67 kobiet w średnim wieku, 25 starszych kobiet, 21 młodych mężczyzn, 60 mężczyzn w średnim wieku, 25 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 23 osoby (2 młode kobiety, 8 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 6 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
pow. świdwiński – 32 osoby (10 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 13 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
m. Świnoujście – 43 osoby (2 dzieci, 5 młodych kobiet, 19 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 8 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. wałecki – 14 osób (1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 3 młodych mężczyzn, 3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
RAZEM: 866 osób

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:
mężczyzna l. 60 - pow. gryficki, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 65 - pow. kołobrzeski, Szpital - Kołobrzeg
mężczyzna l. 38 - pow. kołobrzeski, Szpital - Kołobrzeg
mężczyzna l. 71 - pow. kołobrzeski, Szpital - Kołobrzeg
kobieta l. 83 - pow. pyrzycki, Szpital - Pyrzyce
kobieta l. 70 - pow. świdwiński, Szpital - Wałcz
mężczyzna l. 62 - m. Szczecin, SPWSZ w Szczecinie
kobieta l. 84 - m. Szczecin, SPWSZ w Szczecinie
kobieta l. 74 - m. Szczecin, SPSK2 w Szczecinie
mężczyzna l. 84 - m. Szczecin, SPSK2 w Szczecinie
kobieta l. 85 - m. Świnoujście, Szpital - Świnoujście
RAZEM: 11 osób

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w woj. zachodniopomorskim - stan : 14126/126 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
https://gs24.pl/koronawirus-w-woj-zachodniopomorskim-kolejne-rekordy-w-naszym-regionie-i-w-polsce-jaki-wynik-w-szczecinie-5112020/ar/c1-15275474

ŚLĄSK

Komunikat ŚPWIS z dnia 05.11.2020 r. godz. 10.30
- liczba osób poddanych kwarantannie domowej z powodu wszystkich przyczyn /ostatni raport: 66 982 / 62 453
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 9 349 / 9 602
- liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 674 136
- liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych:  112 767
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 59 031 / 55 181
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 30 882 / 29 976 
- liczba zgonów /ostatni raport: 1 069 / 1 021

 W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. Zmarli:
w szpitalu w Rybniku 82-letni mężczyzna z Gliwic i
  79-letnia kobieta z powiatu rybnickiego;
w szpitalu w Tychach 76-letni mężczyzna z Gliwic;
w szpitalu w  Sosnowcu zmarli: 83-letni mężczyzna z Sosnowca,
  73-letnia kobieta z Sosnowca i
  56-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego;
w szpitalu w Zawierciu zmarli: 76-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego,
  47-letnia kobieta z powiatu będzińskiego,
  61-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego i
  76-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego;
w szpitalu w Cieszynie zmarli: 75-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i
  73-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego;
w szpitalu w Raciborzu zmarli: 81-letnia kobieta z Rybnika,
  73-letni mężczyzna z Jastrzębia-Zdroju i
  84-letni mężczyzna z powiatu myszkowskiego;
w szpitalu w Tychach 82-letni mężczyzna z Żor;
w szpitalu w Częstochowie zmarli: 86-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego,
  79-letni mężczyzna z Częstochowy,
  66-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego,
  66-letni mężczyzna z Częstochowy,
  84-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego,
  81-letni mężczyzna z Częstochowy i
  72-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego;
w szpitalu w Katowicach zmarli: 69-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego i
  90-letnia kobieta z Chorzowa;
w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim 51-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego;
w szpitalu w Bytomiu zmarli: 76-letnia kobieta z Bytomia,
  67-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego i
  69-letni mężczyzna z Bytomia;
w szpitalu w Chorzowie zmarli: 88-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego i
  69-letnia kobieta z Chorzowa;
  85-letnia kobieta z Chorzowa;
w szpitalu w Dąbrowie Górniczej zmarli: 88-letnia kobieta z Dąbrowy Górniczej i
  72-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego;
w szpitalu w Blachowni zmarli z powiatu częstochowskiego: 89-letnia kobieta,
  68-letni mężczyzna,
  83-letnia kobieta,
  64-letnia kobieta i
  79-letnia kobieta;
w szpitalu w Orzeszu 67-letni mężczyzna z Chorzowa;
w szpitalu w Świętochłowicach 67-letnia kobieta z Chorzowa;
w szpitalu w Bielsku-Białej zmarli: 68-letni mężczyzna z Bielska-Białej,
  70-letni mężczyzna z powiatu bielskiego,
  70-letni mężczyzna z Bielska-Białej,
  60-letni mężczyzna z powiatu bielskiego,
  68-letnia kobieta z Bielska-Białej i
  69-letnia kobieta z Bielska-Białej a
w szpitalu w Pszczynie 80-letnia kobieta z powiatu bielskiego.
https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/aktualna-sytuacja-epidemiologiczna-w-woj-slaskim---koronawirus-sars-cov-2

https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-w-woj-slaskim-dzs-rekord-3850-nowych-zakazen-10krotny-wzrost-w-katowicach-w-polsce-w-sumie-27-143-nowych-przypadkow/ar/c1-15275488

WIELKOPOLSKA

WIELKOPOLSKA ZNÓW Z NAJWYŻSZYM PRZYROSTEM NOWYCH ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM - 3907 PRZYPADKÓW
Autor: Codzienny Poznań AK 05.11.2020 10:38

Ministerstwo Zdrowia wraz z Wielkopolskim Urzedem Wojewódzkim poinformowało o 3907 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. W całym kraju w ciągu doby potwierdzono 27 143 nowe przypadki, zmarło 367 osób.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2  u 3907 osób w regionie.

W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono zmiany korygujące - usunięto 19 przypadków z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach.

Jednocześnie poinformowano, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 25 osób.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 47633, zgonów 692, ozdrowieńców 14678, aktywnych przypadków 32263.

Zakażenia w powiatach:


https://www.codziennypoznan.pl/artykul/2020-11-05/wielkopolska-znow-z-najwyzszym-przyrostem-nowych-zakazen-koronawirusem-3907-przypadkow

ŁÓDZKIE

Stan na 05.11.2020, godz. 14:39
Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:
– 51-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Częstochowie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.
– 66-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieluniu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieluńskiego.
– 67-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu zduńskowolskiego.
– 78-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Brzezinach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu brzezińskiego.
– 79-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego-wschodniego.
– 82-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu Zakonu Bonifratrów im. Jana Bożego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego
– 83-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 83-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.
– 86-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 88-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 90-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zduńskiej Woli. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieruszowskiego
– 90-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Brzezinach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu brzezińskiego.
– 92-letnia kobieta. Była hospitalizowana w CKD w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 45-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.
– 47-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.
– 48-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.
– 65-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.
– 66-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego.
– 67-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
– 71-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu zduńskowolskiego.
– 71-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.
– 74-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu pabianickiego
– 75-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.
– 78-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
– 82-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Warszawie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łowickiego.
– 83-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego.
– 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Bełchatowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.
– 86-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
– 96-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.

W województwie łódzkim są także 1722 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 796 osób wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 34894
• Liczba osób aktualnie zakażonych: 22686
• Liczba osób objętych kwarantanną: 25531
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2030
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 11731
• Liczba osób, które zmarły: 477

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3940

Jednocześnie informujemy, że ogólnej liczby potwierdzonych zakażeń usunięto 8 przypadków z miasta Łodzi oraz powiatu wieluńskiego z powodu ich podwójnego zaraportowania.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 34894. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

https://www.radiozw.com.pl/raport-koronawirus-lodzkie/

MAŁOPOLSKA

Małopolska [5.11]: Już blisko 25 tys. aktywnych przypadków zakażenia i 785 zgonów [AKTUALIZACJA]

Małopolska [5 listopada]
zakażonych: 53 157 (+2342)
zmarło: 785 (+36)
wyzdrowiało: 27 891 (+1518)
aktywnych przypadków: 24418 (+727)
WSSE w Krakowie poinformowało o 2342 kolejnych zakażeniach koronawirusem w Małopolsce. To osoby, z:

Krakowa (393 osoby),
powiatu nowosądeckiego (174 osoby),
krakowskiego (170 osób),
myślenickiego (159 osób),
tarnowskiego (151 osób),
Tarnowa i powiatu wadowickiego (po 137 osób),
powiatu gorlickiego (136 osób),
limanowskiego (124 osoby),
wielickiego (102 osoby),
nowotarskiego (91 osób),
bocheńskiego (80 osób),
dąbrowskiego i olkuskiego (po 75 osób),
oświęcimskiego (70 osób),
suskiego (62 osoby),
miechowskiego (55 osób),
Nowego Sącza (52 osoby),
powiatu brzeskiego (39 osób),
tatrzańskiego (28 osób),
proszowickiego (18 osób)
i chrzanowskiego (14 osób).
Aktualnie 57 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 53 157 osób. Liczba aktywnych przypadków w Małopolsce w poszczególnych powiatach:
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 00:20 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #993 dnia: Listopad 05, 2020, 23:59 »
Zmiany ilości aktywnie chorych na Covid-19 w Małopolsce w ciągu ostatnich 3 tyg.:


WSSE w Krakowie potwierdziła też śmierć kolejnych 36 mieszkańców Małopolski, którzy zmarli z powodu koronawirusa. To osoby w wieku od 50 do 93 lat, z:
Krakowa (8 osób),
powiatu krakowskiego i tatrzańskiego (po 6 osób),
tarnowskiego i bocheńskiego (po 3 osoby),
powiatów: dąbrowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego (po 2 osoby),
oraz Nowego Sącza, Tarnowa oraz powiatu limanowskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie).
Dwadzieścia cztery osoby miały choroby współistniejące.
Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 785.

Zgony na COVID w Małopolsce w ciągu ost. 3 tyg.:


Poinformowano też o kolejnych ozdrowieńcach, których jest dziś aż 1518 w całym województwie. (...)) Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu dwóch przypadków z raportu ozdrowieńców – raport skorygowano.
W sumie w Małopolsce mamy 27 891 ozdrowieńców.
(...)
https://glos24.pl/juz-49-przypadkow-koronawirusa-w-malopolsce-kim-jest-kolejny-zarazony

PODKARPACKIEPonad 1,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Nie żyje 27 mieszkańców regionu. Dobowy rekord w Polsce [5 LISTOPADA]
Wioletta Wojtkowiak 5 listopada

Do 5 listopada badaniami laboratoryjnymi potwierdzono na Podkarpaciu 27 634 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 11 733 osoby zwolniono z izolacji. Odnotowano 524 zgony.

Sanepid informuje, że w dniach 16, 21, 26, 29, 31 października oraz 1 – 4 listopada zmarło 27 mieszkańców województwa podkarpackiego:

  9 kobiet –
z powiatu dębickiego (62),
krośnieńskiego (83),
lubaczowskiego (52),
przemyskiego (48),
rzeszowskiego (93),
sanockiego (84, 78) i
stalowowolskiego (74, 81),
  18 mężczyzn –
z powiatu brzozowskiego (69),
krośnieńskiego (82),
leskiego (79),
leżajskiego (55),
lubaczowskiego (73, 78),
przeworskiego (83, 62),
ropczycko-sędziszowskiego (80),
rzeszowskiego (70),
sanockiego (88, 88, 67, 85, 68, 70) i
z Przemyśla (95, 64).
Mężczyźni z powiatu lubaczowskiego (78) i przeworskiego (62) nie mieli chorób współistniejących.

Nowe 1553 potwierdzone przypadki w powiatach:
18 – bieszczadzki
28 – brzozowski
57 – dębicki
52 – jarosławski
73 – jasielski
36 – kolbuszowski
19 – Krosno
51 – krośnieński
41 – leski
48 – leżajski
49 – lubaczowski
58 – łańcucki
88 – mielecki
23 – niżański
136 – Przemyśl
44 – przemyski
65 – przeworski
475 – Rzeszów
13 – rzeszowski
28 – ropczycko-sędziszowski
23 – sanocki
36 – stalowowolski
26 – strzyżowski
41 – Tarnobrzeg
25 – tarnobrzeski
https://echodnia.eu/podkarpackie/ponad-15-tysiaca-nowych-zakazen-koronawirusem-na-podkarpaciu-nie-zyje-27-mieszkancow-regionu-dobowy-rekord-w-polsce-5-listopada/ar/c1-15275518

DOLNY ŚLĄSK 

Na Dolnym Śląsku stwierdzono 2451 nowych zakażeń, 42 osoby zmarły, 585 pacjentów wyzdrowiało
Aktualne dane dla naszego województwa to 26950 potwierdzonych przypadków, 453 zmarłych i 9683 wyleczonych
osób

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 29134
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2519
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 1306

https://wroclife.pl/nasze-miasto/koronawirus-wroclaw-2020/koronawirus-dolny-slask-5-listopada/

Rekordowa liczba zmarłych na Dolnym Śląsku. Sanepid: Ludzie umierają w domach
MAR 5 listopada

Zakażeni koronawirusem zmarli w domach (podczas izolacji domowej)
mężczyzna w wieku 70 lat z Oławy
mężczyzna w wieku 70 lat z Oławy
kobieta w wieku 46 lat z powiatu jeleniogórskiego;
kobieta w wieku 67 lat z powiatu jeleniogórskiego;
kobieta w wieku 70 lat z powiatu jeleniogórskiego;
kobieta w wieku 79 lat z powiatu jeleniogórskiego;
kobieta w wieku 84 lat z powiatu jeleniogórskiego;
kobieta w wieku 86 lat lat z powiatu jeleniogórskiego;
mężczyzna 64 lat z powiatu jeleniogórskiego;
mężczyzna 67 lat z powiatu jeleniogórskiego;
mężczyzna 71 lat z powiatu jeleniogórskiego;
mężczyzna 75 lat. lat z powiatu jeleniogórskiego;

Zakażeni koronawirusem zmarli podczas interwencji pogotowia ratunkowego:
89-letni mężczyzna z Wrocławia
100-letnia kobieta z Wrocławia

Zakażeni koronawirusem zmarli w szpitalach
W szpitalu przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu: mężczyźni w wieku 89 i 96 lat oraz 86-letnia kobieta,
W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu: 61-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna,
W szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu: 49-letni mężczyzna,
W szpitalu przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu: 96-letnia kobieta,
W szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu: dwaj mężczyźni - 66-letni i 82-letni,
W szpitalu w Jeleniej Górze: dwaj mężczyźni w wieku 78 i 80 lat,
W szpitalu w Kowarach: 71-letni mężczyzna,
W szpitalu w Bolesławcu: 78-letnia kobieta i 95-letnia kobieta,
W szpitalu w Legnicy: kobiety w wieku 61, 79, 82 83 i 86 lat,
W szpitalu w Głogowie: dwóch 73-letnich mężczyzn,
W szpitalu w Wałbrzychu: dwóch mężczyzn, 62- i 70-letni,
W szpitalu w Dzierżoniowie: 34-letnia kobieta i mężczyźni: 56, 65 i 70 lat.
https://gazetawroclawska.pl/rekordowa-liczba-zmarlych-na-dolnym-slasku-sanepid-ludzie-umieraja-w-domach/ar/c1-15275644

KUJAWSKO-POMORSKIE

1663 nowych przypadków koronawirusa w Kujawsko Pomorskiem. W sumie 466 679 osób zarażonych koronawirusem w Polsce, 6 842 zgonów [5.11 2020]
OPRAC.: Marcin Gołembiewski 5 listopada

Kujawsko Pomorskie - koronawirus - zgony (208: 112. mężczyzn - 96 kobiet).

Potwierdzone przypadki dotyczą osób z następujących miast i powiatów:
Bydgoszcz 255
Grudziądz 58
Inowrocław 26
Toruń 230
Włocławek 95
powiat aleksandrowski 85
powiat brodnicki 57
powiat bydgoski 92
powiat chełmiński 14
powiat golubsko-dobrzyński 4
powiat grudziądzki 17
powiat inowrocławski 19
powiat lipnowski 77
powiat mogileński 17
powiat nakielski 42
powiat radziejowski 24
powiat rypiński 20
powiat sępoleński 21
powiat świecki 63
powiat toruński 91
powiat tucholski 45
powiat wąbrzeski 36
powiat włocławski 32
powiat żniński 26
spoza województwa 1/powiat chojnicki
w trakcie ustalania 216

Szpitale w województwie kujawsko-pomorskim przekazały informacje o zgonach 9 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród osób zmarłych, 3 miały choroby współistniejące:
81-M, 83-M, zgony nastąpiły w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim,
67-K, zgon nastąpił w SP ZOZ w Radziejowie,
34-M, zgon nastąpił w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 2 w Bydgoszczy,
77-K, zgon nastąpił w Szpitalu Powiatowym w Lipnie,
63-M, zgon nastąpił w Nowym Szpitalu w Świeciu,
92-K, zgon nastąpił w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu,
93-M, zgon nastąpił w Szpitalu Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu,
98-K, zgon nastąpił w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy.

W Kujawsko Pomorskiem mamy również 161 nowych ozdrowieńców.

Koronawirus Kujawsko Pomorskie
Stan na 05.11.2020 r.:
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 28 470,
liczba osób aktualnie w kwarantannie – 20 894,
liczba osób objętych nadzorem – 7 025,
liczba ozdrowieńców – 5 104,
liczba zgonów – 208,
liczba pobranych próbek – 285 087.
https://wloclawek.naszemiasto.pl/1663-nowych-przypadkow-koronawirusa-w-kujawsko-pomorskiem-w/ar/c14-7905133

LUBELSKIE

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
– 305 osób z Lublina,
– 33 osób z Białej Podlaskiej,
– 10 osób z Zamościa,
– 1 osoby z Chełma,
– 106 osób z powiatu lubelskiego,
– 46 osób z powiatu bialskiego,
– 38 osób z powiatu świdnickiego,
– 38 osób z powiatu puławskiego,
– 36 osób z powiatu zamojskiego,
– 29 osób z powiatu lubartowskiego,
– 29 osób z powiatu łukowskiego,
– 27 osób z powiatu radzyńskiego,
– 22 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 20 osób z powiatu opolskiego,
– 16 osób z powiatu kraśnickiego,
– 16 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 13 osób z powiatu janowskiego,
– 6 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 6 osób z powiatu włodawskiego,
– 5 osób z powiatu parczewskiego,
– 3 osób z powiatu tomaszowskiego.

Do dnia 5 listopada 2020 roku w regionie potwierdzono łącznie 23849 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 10200 ozdrowieńców i zarejestrowano 333 zgonów. Aktualnie 29870 osób jest poddanych kwarantannie, a 331 objętych nadzorem epidemiologicznym.
https://www.lublin112.pl/27-143-nowych-zakazen-koronawirusem-w-kraju-805-w-woj-lubelskim-69-osob-zmarlo-z-powodu-covid-19/

Nadal dużo zgonów w regionie. W Lubelskiem zmarły 24 osoby z koronawirusem
Marta Grabiec 5 listopada

Na terenie województwa lubelskiego zmarło 24 osoby:
1. 88-latka pochodziła z powiatu tomaszowskiego- miała choroby współistniejące.
2. 69-pochodził z Zamościa- miał choroby współistniejące.
3. 80-latka pochodziła z powiatu zamojskiego- miała choroby współistniejące.
4. 87-latek pochodziła z powiatu zamojskiego - miał choroby współistniejące.
5. 49-latkapochodziała z powiatu janowskiego- miała choroby współistniejące.
6. 78-latek pochodził z powiatu z radzyńskiego - miał choroby współistniejące.
7. 73-latek pochodził z powiatu z radzyńskiego - miał choroby współistniejące.
8. 74-latek pochodził z powiatu z radzyńskiego - miał choroby współistniejące.
9. 74-latek pochodził z powiatu biłgorajskiego - miał choroby współistniejące.
10. 79-latek pochodził z powiatu lubartowskiego- miał choroby współistniejące.
11. 64-latek pochodził z powiatu puławskiego- miał choroby współistniejące.
12. 68-latka pochodziła z powiatu puławskiego - miała choroby współistniejące.
13. 64- latek pochodził z powiatu bialskiego -brak chorób współistniejących.
14. 71- latek pochodził z powiatu bialskiego - brak chorób współistniejących.
15. 70- latek pochodził z Białej Podlaski- brak ch. wsp.
16. 79-latka pochodziła z powiatu bialskiego --miała choroby współistniejące.
17. 77- latek pochodził z Białej Podlaski- miał choroby współistniejące.
18. 67- latek pochodził z Białej Podlaski- miał choroby współistniejące.
19. 80-latek pochodził z Białej Podlaski- brak chorób współistniejących..
20. 90-latka - pochodził z Białej Podlaski- - brak chorób współistniejących.
21. 78- latka pochodziła z powiatu lubelskiego - miał choroby współistniejące.
22. 63- latek pochodził z powiatu krasnostawskiego - miał choroby współistniejące.
23. 62-latka pochodziła z powiatu włodawskiego - miał choroby współistniejące.
24. 64- latek pochodził z powiatu parczewskiego - miał choroby współistniejące.

- Do dnia 5 listopada 2020 roku potwierdzono łącznie 23849 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 10200 ozdrowieńców i zarejestrowano 333 zgonów. Aktualnie 29870 osób jest poddanych kwarantannie, a 331 objętych nadzorem epidemiologicznym - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.
https://kurierlubelski.pl/nadal-duzo-zgonow-w-regionie-w-lubelskiem-zmarly-24-osoby-z-koronawirusem/ar/c1-15275610

LUBUSKIE

Koronawirus w Lubuskiem. Kolejny rekord zakażeń. W czwartek ponad 27 tysięcy, 578 w Lubuskiem, w tym dziewięć zgonów.
Jakub Kłyszejko 05.11.2020

Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki, 578 nowych osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim pochodzi z powiatów:
m. Gorzowa Wielkopolskiego (149),
m. Zielonej Góry (99),
gorzowskiego (53),
strzelecko-drezdeneckiego (48),
międzyrzeckiego (41),
sulęcińskiego (40),
żarskiego (35),
świebodzińskiego (23),
krośnieńskiego (21),
słubickiego (18),
nowosolskiego (18),
wschowskiego (13),
żagańskiego (11),
zielonogórskiego (9).

Z przykrością informujemy o śmierci dziewięciu osób zakażonych koronawirusem - czytamy na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:
90-letnia mieszkanka powiatu międzyrzeckiego,
58-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego,
82-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego,
73-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego,
77-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego,
75-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego,
63-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego,
72-letni mieszkaniec powiatu żarskiego,
69-letnia mieszkanka powiatu słubickiego.

Łącznie, na terenie województwa lubuskiego, mamy 8.905 zakażonych (w tym 3.163 ozdrowieńców i 104 zgony):
(...)
https://gazetalubuska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-kolejny-rekord-zakazen-w-czwartek-ponad-27-tysiecy-578-w-lubuskiem-w-tym-dziewiec-zgonow/ar/c14-15275396

OPOLSKIE

Koronawirus Opolskie. W czwartek 714 nowych przypadków w regionie!
Magdalena Żołądź 5 listopada

W ciągu ostatniej doby przybyło w naszym regionie 714 zakażonych koronawirusem. To rekordowa liczba zakażeń dobowych.

W ciągu minionej doby w związku z koronawirusem zmarło dziewiętnastu mieszkańców naszego regionu:
Powiat strzelecki – 4 osoby;
Powiat kędzierzyńsko-kozielski – 4 osoby;
Powiat krapkowicki – 4 osoby;
Powiat oleski – 2 osoby;
Powiat nyski – 2 osoby;
Powiat opolski – 1 osoba (powiat opolski);
Powiat kluczborski – 1 osoba;
Powiat brzeski 1 osoba.

Wszystkie osoby zmarłe miały choroby współistniejące. W związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło już 256 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

Nowe zakażenia z podziałem na powiaty
Brzeg - 0
Głubczyce - 27
Kędzierzyn-Koźle - 73
Kluczbork - 8
Krapkowice - 66
Namysłów - 34
Nysa - 92
Olesno - 132
Opole - 45 (powiat), 79 (miasto)
Prudnik - 57
Strzelce Opolskie - 101
https://opole.naszemiasto.pl/koronawirus-opolskie-w-czwartek-714-nowych-przypadkow-w/ar/c1-7983157

PODLASKIEZakażenia (wyzdrowienia):
Białystok 3391 (555)  powiat białostocki 1701 (357)
Łomża 839 (166)  powiat łomżyński 318 (66)
 Suwałki 624 (85)  powiat suwalski 191 (23)

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1324284067190362112

902 nowe przypadki zakażenia #koronawirus w #podlaskie (11755).@sanepid_bstok
 poinformował o 5 zgonach z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami: 55-M z pow. augustowskiego, 80-K z pow. kolneńskiego, 83-M, 82-K z pow. białostockiego, 53-K z Białegostoku.

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1324282927564337153

Rekord zakażeń w Podlaskiem. 902 nowe przypadki i 5 zgonów spowodowanych COVID-19 w regionie!
Patryk Zajkowski 5 listopada

Odnotowano 902 nowe przypadki zakażenia wirusem Sars-CoV2 w Podlaskiem. W całej Polsce wykryto 27 143 nowych przypadków. W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 11 755 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Białostocki Sanepid poinformował o 5 zgonach z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. To
55-letni mężczyzna z pow. augustowskiego,
80-letnia kobieta z pow. kolneńskiego,
83-letni mężczyzna z pow. białostockiego i
82-letnia kobieta z pow. białostockiego oraz
53-letnia kobieta z Białegostoku.
https://poranny.pl/rekord-zakazen-w-podlaskiem-902-nowe-przypadki-i-5-zgonow-spowodowanych-covid19-w-regionie/ar/c1-15226610

ŚWIĘTOKRZYSKIE

W czwartek 17 kolejnych ofiar koronawirusa w Świętokrzyskiem. Zobaczcie skąd
Stanisław Wrobel 5 listopada

Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało o śmierci 17 mieszkańców województwa świętokrzyskiego:

Zmarli to mieszkańcy następujących powiatów

  Aż 8 osób z powiatu kieleckiego
76-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego
81-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego
73-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego
84-letnia kobieta z powiatu kieleckiego
64-letnia kobieta z powiatu kieleckiego
87-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego
82-letnia kobieta z powiatu kieleckiego
82-letnia kobieta z powiatu kieleckiego
  3 osoby z Kielc
83-letni mężczyzna z Kielc
85-letni mężczyzna z Kielc
82-letnia kobieta z Kielc
  2 osoby z powiatu włoszczowskiego
63-letni mężczyzna z powiatu włoszczowskiego
87-letnia kobieta z powiatu włoszczowskiego
  Z innych powiatów
80-letni mężczyzna z powiatu staszowskiego
68-letni mężczyzna z powiatu kazimierskiego
74-letnia kobieta z powiatu buskiego
90-letni mężczyzna z powiatu sandomierskiego

Dzień wcześniej informowaliśmy już o śmierci 6 z wymienionych wyżej osób - zmarłych z powiatów włoszczowskiego, buskiego, kazimierskiego i sandomierskiego.

Według oficjalnych danych w naszych szpitalach zmarło już 281 zakażonych osób, z tego 279 było mieszkańcami naszego regionu
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-czwartek-17-kolejnych-ofiar-koronawirusa-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad/ar/c1-15275722

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/nowy-straszny-rekord-950-nowych-zakazen-koronawirusem-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad-sa-chorzy-lista-czwartek-5-listopada/ar/c1-15275638
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:15 wysłana przez Orionid »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #993 dnia: Listopad 05, 2020, 23:59 »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #994 dnia: Listopad 06, 2020, 00:00 »
c.d.
WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Dzienny raport o #koronawirus Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych woj. W-M stan na 5 listopada godz. 10:30
795 zakażeń (11853)
227 wyzdrowień (3777)
8 zgonów (138)

https://twitter.com/WMUW_Olsztyn/status/1324282810341847040

PONAD 27 TYS. ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE! GIGANTYCZNY WZROST NA WARMII I MAZURACH ORAZ OLSZTYNIE
By red 5 listopada 2020

795 zakażeń (11853):
147 olsztyński
104 Olsztyn
67 ostródzki
61 ełcki
37 nowomiejski
34 działdowski
34 olecki
33 lidzbarski
29 kętrzyński
29 piski
26 mrągowski
25 iławski
23 węgorzewski
22 Elbląg
22 elbląski
21 gołdapski
18 giżycki
16 szczycieński
16 bartoszycki
16 braniewski
15 nidzicki

8 zgonów (138):
mężczyzna 69 Szpital Biskupiec Olsztyn choroby współistniejące
mężczyzna 65 Szpital Biskupiec Olsztyn choroby współistniejące
kobieta 93 Szpital Miejski Olsztyn Olsztyn choroby współistniejące
kobieta 77 Szpital Miejski Olsztyn Elbląg choroby współistniejące
mężczyzna 82 Szpital Giżycko ostródzki choroby współistniejące
kobieta 77 Szpital Biskupiec kętrzyński choroby współistniejące
mężczyzna 63 Szpital Bartoszyce bartoszycki
mężczyzna 69 Szpital Pulmonologiczny Olsztyn bartoszycki choroby współistniejące
https://tko.pl/65196,2020,11,05,ponad-27-tys-zakazen-koronawirusem-w-polsce-gigantyczny-wzrost-na-warmii-i-mazurach-oraz-olsztynie

MAZOWSZE

Komunikat MPWIS z dnia 5 listopada 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Stan aktualny na dzień 5 listopada 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:
liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 62 889/ (7 354)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 24 osoby (3 osoby w izolatorium na terenie woj. śląskiego, 4 osoby na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osoby na terenie woj. łódzkiego, 1 osoba na terenie woj. dolnośląskiego, 1 osoba na terenie woj. lubelskiego, 5 osób na terenie woj. mazowieckiego).
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 153/ (577)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba):2 000/(204)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 921/ (43)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 27 742/(1 700)
**(dana przekazana do Ministerstwa Zdrowia na godzinę 9.00 na podstawie porannego raportu laboratorium)
** liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 65 214/ (2 932)
Komunikat MPWIS z dnia 5 listopada 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.
05.11.2020

Stan aktualny na dzień 5 listopada 2020 godzina 16.00.

*(komunikat jest opracowywany na podstawie meldunków nadzoru epidemiologicznego z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które wpływają na g. 16.00 danego dnia. Wszystkie nowe dane po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

Województwo mazowieckie:

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 62 889/ (7 354)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 24 osoby (3 osoby w izolatorium na terenie woj. śląskiego, 4 osoby na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osoby na terenie woj. łódzkiego, 1 osoba na terenie woj. dolnośląskiego, 1 osoba na terenie woj. lubelskiego, 5 osób na terenie woj. mazowieckiego).
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 153/ (577)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba):2 000/(204)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 921/ (43)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 27 742/(1 700)
**(dana przekazana do Ministerstwa Zdrowia na godzinę 9.00 na podstawie porannego raportu laboratorium)
** liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 65 214/ (2 932)
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/komunikaty/komunikat-mpwis-z-dnia-5-listopada-2020-r-przedstawiajacy-sytuacje-epidemiologiczna-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego-zwiazan


======

Rząd nie zamknie kościołów, bo są wysokie? Wirusolog komentuje
PATRYCJA CEGLIŃSKA 5 XI

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie, dlaczego rząd nie zamknie kościołów na czas pandemii. Profesor Włodzimierz Gut skomentował jego wypowiedź. - Ryzyko jest trochę mniejsze niż w sklepach. Wysokość nie ma tutaj jednak żadnego znaczenia - powiedział w rozmowie z WP Kobieta.

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytania dotyczące koronawirusa. Polityk na żywo reagował na najbardziej nurtujące zagadnienia. Dziennikarz WP, biorący telefoniczny udział w konferencji, podjął temat kościołów.

Premier zwrócił uwagę na fakt, że o ile słyszy się o ogniskach zachorowań na weselach, w szkołach, a nawet na pogrzebach, to w kościołach nie było takich przypadków. Morawiecki dodał, że może to wynikać z faktu, że budynek kościoła jest wysoki i duży gabarytowo. Co więcej, zdaniem premiera, zasady są tam lepiej przestrzegane.

Czy rzeczywiście to wysokość ma kluczowe znaczenie?

Profesor Włodzimierz Gut komentuje wypowiedź Mateusza Morawieckiego

Wirusolog Włodzimierz Gut odniósł się do odpowiedzi premiera. Zaznaczył też, że kościoły nie stanowią tak dużego zagrożenia jak np. sklepy.

- W gruncie rzeczy decydują odstępy i tzw. wietrzenie, jaki jest obieg powietrza. Po pierwsze kościoły są obiektami, które nie wpływają w istotny sposób na ruchliwość społeczną. W tej chwili może przebywać w kościele 1 osoba na 15m2, więc jeśli stoimy na środku, mamy koło o promieniu 5 m. Dlatego ryzyko jest trochę mniejsze niż w sklepach. Wysokość nie ma tutaj jednak żadnego znaczenia - powiedział w rozmowie z WP Kobieta profesor Włodzimierz Gut.

W tym momencie należałoby przypomnieć, jak rozprzestrzenia się wirus. Tak podstawowe informacje można znaleźć chociażby na stronie rządowej pacjent.gov.pl. Z wpisów tam opublikowanych możemy się dowiedzieć, że koronawirus, podobnie jak wirus grypy, przenosi się drogę kropelkową.

- Nosiciel wirusa zakaża podczas kaszlu, kichania, mówienia. Jeśli jednak dotkniesz czegoś, co miało kontakt ze śliną osoby zakażonej, a potem dotkniesz twarzy – okolic nosa, oczu, uszu i ust, możesz się zakazić - czytamy.

Wirus SARS-CoV-2 może zachować swoją zdolność do zakażania przez pewien czas również poza organizmem człowieka. Właśnie dlatego bardzo ważna jest dezynfekcja wszystkich rzeczy i miejsc, które są często dotykane przez innych ludzi. Nie wszystko da się dezynfekować za każdym razem, więc wskazane jest częste mycie rąk.

Profesor Gut zaznacza, że najważniejsze jest przestrzeganie dystansu społecznego.

Ludzie domagają się zamknięcia kościołów

Rząd nie zdecydował się na zamknięcie kościołów. Na konferencji poinformowano jedynie o ograniczeniu liczby wiernych w budynku. Natomiast według przeprowadzonych przez SW Research badań wynika, że większość Polaków chce, aby kościoły pozostały nieczynne na czas pandemii.

"Trzech na czterech Polaków uważa, że kościoły i inne obiekty kultu religijnego powinny być objęte większymi obostrzeniami" - czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl.

Z tego samego badania wynika, że coraz więcej osób boi się zarażenia wirusem (54 proc.), a 60 proc. Polaków ma obawy, jak w tym trudnym czasie poradzi sobie służba zdrowia.

Najczęściej wskazywane przez Polaków środki bezpieczeństwa przed koronawirusem to częste i dokładne mycie rąk (84 proc.), korzystanie z maseczek ochronnych, jeśli wychodzimy z domu (82 proc.) oraz korzystanie z płynów dezynfekujących i środków odkażających (74 proc.).
https://kobieta.wp.pl/rzad-nie-zamknie-kosciolow-bo-sa-wysokie-wirusolog-komentuje-6572372263373696a
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:15 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #995 dnia: Listopad 06, 2020, 00:00 »
Malinowski: Państwo powinno dofinansować zakup pulsoksymetrów
Mariusz Piekarski 5 listopada (09:38)

Triaż, triaż i jeszcze raz triaż - trzeba jak najszybciej skutecznie segregować chorych, zanim trafią do szpitali, bo bez tego każda pula nowych łóżek natychmiast się wyczerpie. Tak w rozmowie z reporterem RMF mówi Waldemar Malinowski, prezes Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Apeluje też, by państwo dofinansowało zakup pulsoksymetrów dla Polaków.

(...) Takie urządzenie powinno być w każdej domowej apteczce - jak termometr. Państwo powinno dofinansować zakup tych urządzeń - dodaje Malinowski. Państwo niech dofinansuje, niech to kosztuje 5 albo 8 zł. Każdy niech sobie kupi. I będzie w stanie mierzyć saturację. Każdy ma termometr. To są dwa podstawowe czynniki, czy należy wezwać karetkę - ale na pewno tych wezwań będzie dużo mniej - uważa.

Ministerstwo chce, by po pilotażu w Małopolsce - docelowo - dane z domowych pulsoksymetrów trafiały do centrum monitorowania chorych z koronawirusem. Kiedy? Nie wiadomo. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-malinowski-panstwo-powinno-dofinansowac-zakup-pulsoksymetrow,nId,4836782

Kłopoty z respiratorami z Agencji Rezerw Materiałowych. Część szpitali ich nie używa
Marek Balawajder 5 listopada

Problemy z respiratorami, które dostają szpitale w Polsce. Jak ustalili reporterzy RMF FM, część tych urządzeń, które trafiły do małopolskich szpitali, ma tylko pojedyncze oprzyrządowanie. W praktyce oznacza to, że takie urządzenie można użyć do ratowania tylko jednego pacjenta. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-klopoty-z-respiratorami-z-agencji-rezerw-materialowych-czesc,nId,4836979

Do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trafi dzisiaj pierwszy pacjent
Opracowanie: Edyta Bieńczak 5 listopada (14:44)

Dzisiaj do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trafi pierwszy pacjent z Covid-19: poinformował o tym na konferencji prasowej wczesnym popołudniem premier Mateusz Morawiecki. Dzień wcześniej szpital osiągnął gotowość operacyjną. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-do-szpitala-tymczasowego-na-stadionie-narodowym-trafi-dzisia,nId,4837062

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. testów na koronawirusa
Opracowanie: Nicole Makarewicz 5 XI

"Od dziś (5.11) zamiast do sanepidu prywatne laboratoria raportują wprost do systemu informatycznego' – poinformował resort zdrowia. Dodał, że ustawa zakaźna nakazuje raportowanie wszystkich wyników pozytywnych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w czwartek, że "od dziś zamiast do sanepidu prywatne laboratoria raportują wprost do systemu informatycznego".

"Upraszczamy system, a nie rozpoczynamy podawanie wyników z prywatnych testów" - podano.

"W związku z różnego rodzaju tezami o rozpoczęciu raportowania pozytywnych wyników prywatnych testów tzw. ustawa zakaźna z 5.12.2008 nakazuje raportowanie wszystkich wyników pozytywnych" - poinformował resort zdrowia. (...)
https://www.rmf24.pl/news-wazny-komunikat-ministerstwa-zdrowia-ws-testow-na-koronawiru,nId,4837469

Koronawirus. W całej Polsce powstają szpitale tymczasowe. Gwałtowny wzrost zgonów we Włoszech [NA ŻYWO]
Opracowanie: Katarzyna Wójcik,Michał Gardyas,Nicole Makarewicz 5 listopada

21:05 Prof. Horban o sytuacji w kraju
Jesteśmy bardzo blisko ściany - tak sytuację służby zdrowia, związaną z epidemią, określił w czwartek krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban. Spodziewa się on, że w najbliższych dniach liczba zakażeń może przekroczyć 30 tysięcy.

Czwartek był kolejnym rekordowym dniem pod względem liczby wykrytych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Badania laboratoryjne potwierdziły je u 27 143 osób. Ostatniej doby na COVID-19 zmarło 367 chorych.

Prof. Horban przyznał w czwartkowej rozmowie z TVN24, że w obecnej sytuacji trudno zobaczyć światełko w tunelu.

Istnieje coś takiego, co się nazywa trend do wzrostu. To w pewnym momencie zostało ładnie pokazane, że wydawało nam się, że jeżeli jest mniej nowych zakażeń idących w górę, to już będzie lepiej, że będzie około 20 tysięcy. Niestety stało się inaczej, mamy 20 parę tysięcy, jutro się założę, że będzie 30 tys., a może nawet, nie daj Boże, więcej w przyszłym tygodniu - powiedział główny doradca premiera ds. walki z pandemią.

Dodał, nie wszyscy przestrzegają zasad, o które apelują lekarze. Wirus wiadomo jak się transmituje, w związku z tym bardzo prosimy o maseczki, dystans i niezakażanie innych. To jest proste. Jakoś się udało na wiosnę, a teraz się nie udaje - stwierdził Horban.

17:16 Ekspert o skuteczności maseczek
Brak maseczki bardzo zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem, szczególnie teraz, kiedy wirus jest powszechny wśród ludzi. Żadna jednak maseczka nie zagwarantuje bezpieczeństwa w 100 proc. - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Brak maseczki, szczególnie teraz, kiedy koronawirus jest powszechny wśród ludzi - zdaniem prof. Guta - może mieć poważne konsekwencje.

Nikt z nas naprawdę nie ma pojęcia, jak zareaguje na zakażenie. Czy to będzie infekcja łagodna, czy skończy się po prostu zgonem. Jest określone ryzyko - podkreślił naukowiec.

W dużym uproszczeniu, można powiedzieć, że brak maseczki grozi śmiercią, ale naprawdę to bardzo duże uproszczenie- powiedział wirusolog profesor Włodzimierz Gut. To, że ktoś nie nosi maseczki zwiększa ryzyko zachorowania, a to z kolei zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu - tłumaczył.

17:12 Sytuacja gospodarcza
Trzeba się zastanowić jakie działania podjąć, by narodowa kwarantanna nie przerodziła się w katastrofę gospodarczą - uważają przedstawiciele nauki i biznesu. Według rektora SGH prof. Piotra Wachowiaka tzw. drugiej pandemii koronawirusa, w negatywnym scenariuszu, może nie przetrwać 30-50 proc. firm.

16:20 Trudna sytuacja pogotowia ratunkowego w Legnicy
Z pracy w legnickim pogotowiu wyłączonych jest 44 pracowników. Ponad połowa z powodu koronawirusa.

Trzeba łatać grafik. Ci, którzy pracują, są zmuszeni brać dodatkowe dyżury, a to oznacza zmęczenie i frustrację. Czasami jest problem ze zbudowaniem zespołu, dlatego bywa tak, że jedna z 5 karetek obsługujących Legnicę nie jest dostępna przez kilka godzin. Zabezpieczeniem staje się wtedy ambulans z innego miasta.

Koronawirusa stwierdzono u 12 pracowników legnickiego pogotowia, tyle samo jest na kwarantannie a 20 osób nie może pracować z innych powodów.

14:16 Badania
Z najnowszych polskich badań przeprowadzonych na grupie ok. 100 pacjentów wynika, że osocze ozdrowieńców łagodzi objawy Covid-19, skraca okres choroby i obniża śmiertelność - poinformowała prof. Katarzyna Życińska z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Szpital MSWiA w Warszawie od pierwszych dni trwania pandemii próbował wykorzystać osocze ozdrowieńców w leczeniu chorych z Covid-19. Jeszcze wczesną wiosną rozpoczęto organizację pracowni pobierającej i przygotowującej osocze, czyli koktajl zawierający przeciwciała przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Od tego czasu jest on podawany chorym.

09:40 Informacje o nowych zakażeniach mają przekazywać również komercyjne laboratoria
Od dziś, każde laboratorium wykonujące testy na koronawirusa zobowiązane jest przekazać informacje o osobie zakażonej oraz pozytywnym wyniku testu do systemu EWP - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Resort dodaje, że takie rozwiązanie ułatwi uzyskanie wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego bez potrzeby uzyskania eZLA (elektronicznego zwolnienia lekarskiego) przez pacjenta.
[...]
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koronawirus-w-calej-polsce-powstaja-szpitale-tymczasowe-gwal,nId,4836715

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wojsko-w-szpitalach-czesc-dyrektorow-lecznic-wyraza-sprzeciw,nId,4837070
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-dyrektor-szpitala-covidowego-wszystkie-procedury-musimy-wymy,nId,4836735
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-kilkaset-szpitali-chce-pomocy-wojska-zolnierze-juz-sie-szkol,nId,4836961
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-gowin-zapowiada-pomoc-dla-dotknietych-pandemia-branz-uruchom,nId,4837037
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-20-przypadkow-koronawirusa-w-lechii-gdansk-zakazona-jest-pra,nId,4837398
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-bulwersujace-stanowisko-plockiego-szpitala-chodzi-o-budowe-t,nId,4837153
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-lubelszczyzna-brakuje-butli-z-tlenem-w-szpitalu-w-krasniku,nId,4837414

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dwie-dymisje-w-rzadzie-odchodza-wiceministrowie-zdrowia-i-na,nId,4837155

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-polska-nadal-nie-skorzystala-z-unijnego-przetargu-na-zakup-r,nId,4837091
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 00:09 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #996 dnia: Listopad 06, 2020, 00:04 »
Małopolska. Gwałtowny wzrost zgonów na COVID, a będzie jeszcze gorzej!
czwartek, 5 listopada 2020 12:31

W Małopolsce od 10 dni nowe przypadki utrzymują się na poziomie nieco ponad 2 tys. zakażeń dziennie (dokładnie 2047,8).  Dziś przybyły 2342 osoby, u których potwierdzono koronawirusa. Miesiąc temu średnia za 10 dni była 10 razy mniejsza - wynosiła 216,9 nowych przypadków. Proporcjonalnie do wzrostu zakażeń przybywa też zgonów. W sumie w ciągu ostatniego miesiąca zmarło 74% wszystkich osób, które w Małopolsce przegrały z koronawirusem!

Coraz więcej zgonów!

Od 5 października liczba zakażeń wzrosła o ponad 40 tys. (dokładnie 40 682). Przybyło aż 581 zgonów na COVID. W ciągu jednego miesiąca przybyło 76% wszystkich zakażeń w Małopolsce od poczatku epidemii! Przybyło też 74% wszystkich zgonów! Tu warto dodać, że ich wzrost odbywa się z ok. 3 tygodniowym opóźnieniem w stosunku do wzrostu zakażeń.

Średnia dzienna zgonów na COVID w poszczególnych miesiącach od początku pandemii w Małopolsce:Szczególnie warto zobaczyć, co wydarzyło się w październiku. Średnia dzienna zgonów najpierw wzrosła dwukrotnie w stosunku do sierpnia i września, potem już ośmiokrotnie, a w ostatnim tygodniu października średnio wyniosła 27 przypadków. Ponad 1000% średniej dziennej zgonów z poprzednich dwóch miesięcy!W listopadzie będzie jeszcze gorzej. Pierwsze dni miesiąca to zgony na poziomie 30,6 przypadka dziennie!

Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej związanej z wprowadzeniem nowych obostrze premier Mateusz Morawiecki.

Choć większość zmarłych to osoby w podeszłym wieku i z chorobami współistniejącymi, koronawirus odbiera życie również osobom młodym. Ostatnio pisaliśmy o śmierci 4-miesięcznego dziecka. Zbyt wcześnie odeszło też dwóch ludzi teatru - reżyser Giovanni Castellanos i aktor Dariusz Gnatowski. Obaj byli w sile wieku. Zmarli nagle. Byli zakażeni koronawirusem.

Mamy przyrastającą liczbę zgonów i system opieki zdrowotnej przestaje być wydolny - powiedział wczoraj na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. - Musimy sobie wszyscy zdać powagę z sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Coraz bliżej lockdownu!

W związku ze wzrostem zakażeń premier zapowiedział wczoraj strategię zamykania kraju, gdy zostanie przekroczony kolejny próg zakażeń.

Od soboty 7 listopada w Polsce zaczną obowiązywać nowe obostrzenia, m.in mniejsze limity w sklepach i kościołach, zamknięta większość sklepów w galeriach handlowych i instytucje kultury. Nie będzie to jeszcze całkowity lockdown, ale szef rządu podał warunki, w których konieczna będzie zupełna blokada kraju. (...)
https://glos24.pl/malopolska-gwaltowny-wzrost-zgonow-na-covid-a-bedzie-jeszcze-gorzej

Koronawirus. Kraków. Nawet dwa tygodnie czekania na pogrzeb
5 XI

W Krakowie termin oczekiwania na pogrzeb znacznie się wydłużył. Rodzina zmarłego musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na pochówek trzeba czekać niekiedy nawet dwa tygodnie. Msze pogrzebowe odbywać się będą również w soboty.

Jak informuje portal RMF24, w październiku w Krakowie odnotowano ponad 1100 zgonów. To o 300 więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu w rozmowie z portalem przekazał, że w związku z wydłużeniem się czasu oczekiwania na pochówek do nawet 2 tygodni, pogrzeby mają odbywać się także w soboty.

- Te statystki są bardzo niepokojące, to przerażające dane. Więcej zgonów zaczęło przybywać od sierpnia - podkreślił Nowak.

W okresie od czerwca do października br. w Krakowie zaobserwowano znaczny przyrost pochowań - ponad 11 proc. W okresie jesienno-zimowym widać to jeszcze wyraźniej. Od 2 do 8 listopada zaplanowanych jest blisko 180 pochówków, czyli o 35 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Koronawirus. Kraków. Znaczny wzrost liczby pogrzebów

- Jeżeli ten wzrost się utrzyma, to na koniec listopada możemy spodziewać się około 800 pogrzebów, podczas gdy standardowo średnia miesięczna liczba pochówków kształtuje się na poziomie 500 - wskazał Paweł Sularz, dyrektor krakowskiego Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Mimo że do tej pory pochówki w sobotę odbywały się raczej sporadycznie, to zaplanowane zostały na 7 i 14 listopada. Nie jest wykluczone, że do terminarza zostaną włączone kolejne soboty. Ponadto Zarząd Cmentarzy Komunalnych zatrudnił kolejnych grabarzy.

W Krakowie kończą się również miejsca w chłodniach, w których przechowywane są ciała. Zostało zaledwie kilkanaście miejsc z 250. W związku z tym urzędnicy planują zbudowanie dodatkowej chłodni.
Źródło: RMF24
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-krakow-nawet-dwa-tygodnie-czekania-na-pogrzeb-6572396070902656a

Kilka godzin czekał na przyjęcie do szpitala. Nie żyje 26-latek
Michał Gardyas 5 listopada (12:13)

​Prokuratura rejonowa we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 26-latka, który kilka godzin czekał na przyjęcie do szpitala. Interweniowała nawet policja. Mężczyzna ostatecznie zmarł.

Nie żyje mężczyzna, który we wtorek późnym wieczorem trafił do szpitala we Włoszczowie. Jego stan był poważny, 26-latek leczył się onkologicznie.

Po przetransportowaniu mężczyzny do szpitala przez jego rodzinę, został on poddany testowi w kierunku koronawirusa. Wynik okazał się być pozytywny. Pacjent miał czekać w strefie buforowej na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Kiedy trwało to kilka godzin, rodzina o interwencje poprosiła policję. Mężczyzna ostatecznie został przyjęty, ale jego stan się pogorszył i konieczna była reanimacja. Niestety, nie udało się go uratować.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i błędu medycznego.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-kilka-godzin-czekal-na-przyjecie-do-szpitala-nie-zyje-26-lat,nId,4836947

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Karetka z pacjentem mającym Covid-19 zderzyła się z autem
Katarzyna Wójcik,Krzysztof Zasada 31 października

Śmiertelny wypadek w miejscowości Bronisze pod Warszawą. Do zdarzenia doszło w około godz. 13.30. Karetka na sygnale przewożąca pacjenta z koronawirusem zderzyła się z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje.

Na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z Piastów w Broniszach karetka pogotowia jadąca na sygnale uderzyła w samochód osobowy. Ambulansem przewożony był pacjent zakażony koronawirusem. Na skutek wypadku zmarł kierowca auta. Niegroźne obrażenia ma także załoga ambulansu.

Jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada, obecnie trwa wyjaśnianie, czy kierowca karetki nie zachował należytej ostrożności, czy może zawinił mężczyzna prowadzący samochód osobowy. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym funkcjonariusze byli odpowiednio zabezpieczeni przed zarażeniem. Na miejsce pogotowie wysłało kolejną karetkę, która zabrała pacjenta z Covid-19.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tragiczny-wypadek-na-mazowszu-karetka-z-pacjentem-majacym-co,nId,4827163

Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł choruje na Covid-19
Opracowanie: Adam Zygiel 5 listopada (09:47)

Wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest zakażony koronawirusem. Radziwiłł poinformował o tym w felietonie opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma "Menedżer zdrowia".


Konstanty Radziwiłł/ Tomasz Gzell /PAP

Choruję na Covid-19. Chorobę przechodzę na tyle ciężko (duszności, wartości saturacji nieco poniżej normy, duże dawki sterydów), że z każdym dniem zyskuję dodatkowe argumenty do walki z niedowiarkami negującymi problem pandemii - czytamy w tekście.

Pisząc szerzej o problematyce pandemii Radziwiłł dodał, że nieuchronna po odmrożeniu ograniczeń życia społeczno-gospodarczego narastająca fala zakażeń "niesie za sobą niestety także wzbierającą falę chorych wymagających hospitalizacji, a za nią także falę najciężej chorych potrzebujących terapii z użyciem oddechu wspomaganego". Jest to zadanie niespotykane w realiach polskiej służby zdrowia - podkreślił.

Konstanty Radziwiłł w latach 2015-2018 był ministrem zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Zastąpił go Łukasz Szumowski. Od 2019 roku Radziwiłł pełni funkcję wojewody mazowieckiego.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-byly-minister-zdrowia-konstanty-radziwill-choruje-na-covid-1,nId,4836816
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 00:11 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #997 dnia: Listopad 06, 2020, 23:26 »
Piątek: ponad 27 tys. zakażeń w Polsce, na Pomorzu - 1451, w Gdańsku - 201. W kraju zmarło 445 osób
Publikacja: 06 listopada 2020 r.

W piątek, 6 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 086 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Na Pomorzu stwierdzono 1451 zachorowań, region pomorski to 10 województwo w kraju pod względem liczby zakażeń oznaczonych minionej doby. Aktualna liczba nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem wynosi 641, uczniów - 437.

Państwowy Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny odnotowuje 1451 nowych potwierdzonych przypadkach SARS-CoV-2 w woj. pomorskim
201 osób miasto Gdańsk
140 osób  powiat gdański
101 osób  miasto Gdynia
101 osób powiat tczewski
99 osób miasto Słupsk
80 osób  powiat bytowski
78 osób powiat malborski
76 osób powiat starogardzki
74 osoby powiat chojnicki
68 osób  powiat wejherowski
67 osób powiat pucki
65 osób powiat kartuski
60 osób powiat słupski
54 osób powiat kościerski
47 osób powiat lęborski
42 osoby powiat nowodworski
38 osób powiat sztumski
27 osób powiat kwidzyński
21 osób powiat człuchowski
12 osób Sopot

Łącznie 358 spośród wyżej wymienionych osób objętych było kwarantanną. Nadzorem epidemiologicznym objętych było 28 osoby. W izolatorium leczonych jest 38 osób, hospitalizowane są 544 osoby.

25 zachorowań wymienionych powyżej związanych jest z ogniskami zakażeń w podmiotach leczniczych, 21 przypadków - placówki oświatowe, 37 - ogniska w instytucjach opieki oraz 60 -  ogniska w zakładach pracy.

W województwie pomorskim od początku epidemii odnotowano 27671 przypadków zachorowań (w tym 376 zgonów), w Gdańsku w tym samym okresie - 4807.
(...)
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/koronawirus-w-gdansku-na-pomorzu-w-kraju-dzienne-dane-zachorowan,a,182172

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w woj. pomorskim - STAN NA 06.11.2020 r. (załączniki)
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1734-dane-epidemiologiczne-dotyczace-zachorowan-na-covid-19-w-woj-pomorskim-stan-na-6-11-2020-r

Raport z dnia 6 listopada 2020 roku na temat Sars-CoV-2 w województwie pomorskim
 piątek, 06 listopad 2020 10:30

Zgony
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o zgonach 13 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z  terenu województwa pomorskiego –
5 osób z powiatu kartuskiego (24M, 91K, 70K, 77K, 83K),
2 osoby z miasta Gdynia (76M, 59M),
1 osoba z powiatu człuchowskiego (49K),
1 osoba z miasta Gdańsk (84K),
1 osoba z powiatu malborskiego (88K),
1 osoba z powiatu puckiego (80M),
1 osoba z miasta Słupsk (43K),
1 osoba z powiatu słupskiego (67K).

4 osoby zmarłe nie miały chorób współistniejących, 9 osób zmarłych miało choroby współistniejące.
(...)
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1733-raport-z-dnia-6-listopada-2020-roku-na-temat-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

346 Ognisko związane z Domem Pomocy Społecznej – 5 przypadków zakażenia, powiat kwidzyński
347 Ognisko związane z zakładem pracy – 3 przypadki zakażenia, powiat tczewski
348 Ognisko związane z przychodnią – 2 przypadki zakażenia, powiat tczewski
349 Ognisko związane z poradnią – 4 przypadki zakażenia, powiat bytowski
350 Ognisko związane z zakładem pracy – 5 przypadków zakażenia, powiat bytowski
http://www.wsse.gda.pl/media/k2/attachments/Ogniska_zakazenia_6_11_2020.pdf

ZACHODNIOPOMORSKIE

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim - 6.11.2020. W regionie ponad 900 nowych przypadków. W Polsce bardzo wysoki przyrost. A Szczecin?
OPRAC.: Tomasz Kuczyński 6 listopada

W piątek Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego są 903 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

pow. białogardzki – 68 osób (1 dziecko, 4 młode kobiety, 34 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 5 młodych mężczyzn, 17 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. choszczeński – 50 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 21 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 12 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
pow. drawski – 33 osoby (2 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 14 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. goleniowski – 77 osób (4 dzieci, 4 młode kobiety, 24 kobiety w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 25 mężczyzn w średnim wieku, 12 starszych mężczyzn)
pow. gryficki – 38 osób (1 dziecko, 3 młode kobiety, 11 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 młodych mężczyzn, 10 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 30 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 13 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 młodych mężczyzn, 8 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. kamieński – 19 osób (1 dziecko, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 7 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. kołobrzeski – 20 osób (1 dziecko, 2 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 7 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 104 osoby (4 dzieci, 10 młodych kobiet, 35 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 8 młodych mężczyzn, 31 mężczyzn w średnim wieku, 9 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 10 osób (1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. myśliborski – 6 osób (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. policki – 61 osób (1 młoda kobieta, 14 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 11 młodych mężczyzn, 29 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. pyrzycki – 15 osób (6 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku)
pow. sławieński – 45 osób (1 dziecko, 5 młodych kobiet, 19 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 17 mężczyzn w średnim wieku)
pow. stargardzki – 68 osób (5 dzieci, 5 młodych kobiet, 23 kobiety w średnim wieku, 6 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 20 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 165 osób (6 dzieci, 18 młodych kobiet, 49 kobiet w średnim wieku, 16 starszych kobiet, 14 młodych mężczyzn, 52 mężczyzn w średnim wieku, 10 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 42 osoby (2 dzieci, 2 młode kobiety, 18 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 młodych mężczyzn, 14 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. świdwiński – 29 osób (2 dzieci, 12 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 4 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
m. Świnoujście – 2 osoby (1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. wałecki – 21 osób (2 dzieci, 9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 1 młody mężczyzna, 6 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
RAZEM: 903 osoby

Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:
kobieta l. 66 - pow. drawski, Szpital - Drawsko Pom.
mężczyzna l. 55 - pow. drawski, Szpital - Drawsko Pom.
kobieta l. 85 - pow. stargardzki, Szpital - Stargard
kobieta l. 69 - pow. stargardzki, Szpital - Stargard
mężczyzna l. 86 - pow. stargardzki, Szpital - Stargard
kobieta l. 92 - pow. stargardzki, Szpital - Stargard
mężczyzna l. 82 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
mężczyzna l. 71 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
mężczyzna l. 69 - pow. wałecki, Szpital - Wałcz
mężczyzna l. 63 - pow. łobeski, Szpital - Drawsko Pom.
mężczyzna l. 82 - pow. łobeski, Szpital - Drawsko Pom.
mężczyzna l. 74 - pow. łobeski, Szpital - Gryfice
kobieta l. 90 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 80 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 82 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 85 - m. Szczecin, 109 Szpital Wojskowy w Szczecinie
RAZEM: 16 osób

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w woj. zachodniopomorskim - stan : 15029/142 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ŚLĄSK

Komunikat ŚPWIS z dnia 06.11.2020 r. godz. 10.30
- liczba osób poddanych kwarantannie domowej z powodu wszystkich przyczyn /ostatni raport: 71 810 / 66 982
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 9 024 / 9 349
- liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 686 380
- liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych:  112 767
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 62 973 / 59 031
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 31 753 / 30 882
- liczba zgonów /ostatni raport: 1 128 / 1 069

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. Zmarli:
w szpitalu w Cieszynie 65-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego,
  61-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego,
  74-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i
  82-letnia kobieta z powiatu bielskiego;
w powiecie cieszyńskim zmarł 93-letni mężczyzna;
w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju zmarli: 72-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego,
  73-letni mężczyzna z Jastrzębia Zdroju,
  63-letni mężczyzna z Jastrzębia Zdroju,
  71-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego i
  85-letni mężczyzna z Jaworzna;
w szpitalu w Chorzowie zmarli: 84-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego,
  82-letni mężczyzna z Świętochłowic i
  74-letni mężczyzna z Chorzowa;
w szpitalu w Rybniku zmarli: 63-letni mężczyzna z Jastrzębia Zdroju,
  42-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego,
  65-letni mężczyzna z Rybnika,
  79-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego,
  80-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego,
  80-letnia kobieta z Rybnika,
  78-letni mężczyzna z Rybnika,
  71-letni mężczyzna z Rybnika,
  76-letni mężczyzna z Rybnika,
  85-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego,
  84-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego,
  84-letnia kobieta z powiatu raciborskiego,
  84-letnia kobieta z powiatu raciborskiego,
  89-letnia kobieta z powiatu raciborskiego i
  70-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego;
w szpitalu w Orzeszu zmarli: 83-letni mężczyzna z Gliwic,
  70-letni mężczyzna z powiatu gliwickiego;
w szpitalu w Katowicach 60-letni mężczyzna z Żor;
w szpitalu w Raciborzu zmarli: 77-letni mężczyzna z Rybnika,
  87-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego i
  70-letnia kobieta z Częstochowy;
w powiecie raciborskim zmarli: 65-letnia kobieta,
  86-letnia kobieta oraz
  80-letni mężczyzna;
w powiecie żywieckim zmarł 83-letni mężczyzna;
w szpitalu w Wilkowicach 90-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego;
w szpitalu w Głubczycach zmarli: 81-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego,
  59-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego i 
  85-letnia kobieta z powiatu raciborskiego;
w szpitalu w Pszczynie 73-letni mężczyzna z powiatu bielskiego;
w szpitalu w Dąbrowie Górniczej 81-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej;
w szpitalu w Świętochłowicach 96-letnia kobieta z Świętochłowic;
w szpitalu w Częstochowie zmarli: 66-letni mężczyzna z Częstochowy,
  73-letni mężczyzna z Częstochowy,
  55-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego,
  88-letnia kobieta z Częstochowy,
  76-letni mężczyzna z Częstochowy i
w szpitalu w Blachowni 83-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego;
w szpitalu w Zawierciu zmarli: 66-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego,
  70-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej;
w szpitalu w Tychach zmarli: 71-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego,
  70-letni mężczyzna z powiatu mikołowskiego,
  82-letni mężczyzna z powiatu bieruńsko-lędzińskiego i
  75-letni mężczyzna z Tychów;
w szpitalu w Biłgoraju 70-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego;
w szpitalu w Czeladzi 58-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego.
https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/aktualna-sytuacja-epidemiologiczna-w-woj-slaskim---koronawirus-sars-cov-2

https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-w-woj-slaskim-dzis-az-3942-nowe-zakazenia-w-katowicach-dabrowie-rudzie-rybniku-czestochowie-ponad-27-tys-zakazen/ar/c1-15277720

WIELKOPOLSKA

PONAD 2 TYSIĄCE NOWYCH PRZYPADKÓW ZAKAŻEŃ W WIELKOPOLSCE. ZMARŁO 26 OSÓB
Autor: Codzienny Poznań AK 06.11.2020 10:37

Ministerstwo Zdrowia poinfomorwało o 2063 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w ciągu doby. W całym kraju potwierdzono 27 086, zmarło 445 osób.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 2063 osób w regionie.

Jednocześnie poinformowano, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 49696, zgonów 718, ozdrowieńców 15238, aktywnych przypadków 33740.

Zakażenia w powiatach:


https://www.codziennypoznan.pl/artykul/2020-11-06/ponad-2-tysiace-nowych-przypadkow-zakazen-w-wielkopolsce-zmarlo-26-osob

ŁÓDZKIE

Stan na 06.11.2020, godz. 14:04
Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:
– 67-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 81-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 85-letnia kobieta. Była hospitalizowana w CKD. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 92-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
– 52-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Opocznie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.
– 58-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
– 65-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zduńskiej Woli. Pacjent pochodził z powiatu zduńskowolskiego.
– 72-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Łęczycy. Pacjent pochodził z powiatu kutnowskiego.
– 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
– 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Zakonu Bonifratrów im. Św. Jana Bożego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

W województwie łódzkim jest także 1595 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 782 osoby wyzdrowiały.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 36487
• Liczba osób aktualnie zakażonych: 23487
• Liczba osób objętych kwarantanną: 26065
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 8918
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 12513
• Liczba osób, które zmarły: 487
Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3969

Jednocześnie informujemy, że ogólnej liczby potwierdzonych zakażeń usunięto 1 przypadek z powiatu pabianickiego oraz 1 powiatu radomszczańskiego z powodu ich podwójnego zaraportowania.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 36487. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

https://www.radiozw.com.pl/raport-koronawirus-lodzkie/

MAŁOPOLSKA

Małopolska [6.11]: Tak wielu zakażeń jeszcze nie było! Niemal 80 zgonów [AKTUALIZACJA]

Małopolska [6 listopada]
zakażonych: 55 981 (+2 824)
zmarło: 862 (+77)
wyzdrowiało: 30 189 (+2 298)
aktywnych przypadków: 24 871 (+453)

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem  SARS-CoV-2 u kolejnych 2824 osób, z:
Krakowa (835),
powiatu  krakowskiego (365),
wadowickiego  (205),
nowotarskiego (158),
myślenickiego (137),
nowosądeckiego (133), 
olkuskiego (109),
limanowskiego (87),
gorlickiego (86),
miechowskiego  (82),
bocheńskiego (81),
oświęcimskiego (78),
tarnowskiego (75), 
Nowego Sącza (60),
powiatu wielickiego (60), 
Tarnowa (51),
powiatu chrzanowskiego (46),
dąbrowskiego (40), 
suskiego (37),
tatrzańskiego (36),
proszowickiego (33),
brzeskiego  (30).

Aktualnie 54 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w  izolacji.

WSSE w Krakowie przekazała także informację o usunięciu dziewięciu przypadków z raportu zbiorczego – raport skorygowano.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 55 972 osób.Liczba aktywnych przypadków w Małopolsce w poszczególnych powiatach:


Zmiany ilości aktywnie chorych na Covid-19 w Małopolsce w ciągu ostatnich 3 tyg.:


Musimy również poinformować o śmierci 77 osób w wieku od 44 do 97 lat, z:
powiatu suskiego (13 osób),
Krakowa (11 osób),
powiatu olkuskiego  (9 osób),
wielickiego  (8 osób),
nowosądeckiego (7 osób),
tarnowskiego (1 osoba), 
myślenickiego (1 osoba),
krakowskiego (1 osoba),
brzeskiego (po 5 osób),
Nowego Sącza  (3 osoby),
Tarnowa (2 osoby),
powiatu nowotarskiego (1 osoba),
gorlickiego (1 osoba), 
dąbrowskiego (1 osoba),
bocheńskiego (1 osoba).
Pięćdziesiąt  dziewięć osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną  zgonu był COVID-19.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych  COVID-19 wynosi 862.

Przekazujemy,  że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 2298  ozdrowieńcach z naszego województwa, (...)  Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu czternastu  przypadków z raportu ozdrowieńców – raport skorygowano.
W sumie w  Małopolsce mamy 30 180 ozdrowieńców.
(...)
https://glos24.pl/juz-49-przypadkow-koronawirusa-w-malopolsce-kim-jest-kolejny-zarazony

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #998 dnia: Listopad 06, 2020, 23:26 »
PODKARPACKIEPonad 1700 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 27 mieszkańców regionu. W Polsce 445 ofiar śmiertelnych [6 LISTOPADA]
Wioletta Wojtkowiak 6 listopada

Do 5 listopada badaniami laboratoryjnymi potwierdzono na Podkarpaciu 29 341 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 12 690 osób zwolniono z izolacji. Odnotowano 551 zgonów.

Zmarło 27 mieszkańców województwa podkarpackiego:
• 9 kobiet –
z powiatu jarosławskiego (57),
krośnieńskiego (65),
niżańskiego (79),
ropczycko-sędziszowskiego (75),
rzeszowskiego (85, 79),
sanockiego (38, 78) i
z miasta Rzeszów (63),
• 18 mężczyzn –
z powiatu brzozowskiego (75),
dębickiego (73, 84),
jarosławskiego (65, 77, 76),
krośnieńskiego (85, 68),
leżajskiego (75),
przeworskiego (94, 81),
ropczycko-sędziszowskiego (64),
sanockiego (65, 73),
stalowowolskiego (71),
strzyżowskiego (77) i
z miasta Rzeszów (74, 43).

Kolejne 957 osób, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 21 powiatów województwa podkarpackiego.

Jest 1707 przypadków w powiatach:
• 9 – bieszczadzki
• 59 – brzozowski
• 74 – dębicki
• 85 – jarosławski
• 70 – jasielski
• 40 – kolbuszowski
• 40 – Krosno
• 98 – krośnieński
• 20 – leski
• 70 – leżajski
• 28 – lubaczowski
• 68 – łańcucki
• 92 – mielecki
• 32 – niżański
• 31 – Przemyśl
• 32 – przemyski
• 71 – przeworski
• 41 – ropczycko-sędziszowski
• 386 – Rzeszów
• 173 – rzeszowski
• 27 – sanocki
• 38 – stalowowolski
• 56 – strzyżowski
• 42 – Tarnobrzeg
• 25 – tarnobrzeski

https://echodnia.eu/podkarpackie/ponad-1700-zakazen-koronawirusem-na-podkarpaciu-zmarlo-27-mieszkancow-regionu-w-polsce-445-ofiar-smiertelnych-6-listopada/ar/c1-15277664

DOLNY ŚLĄSK

Na Dolnym Śląsku stwierdzono 2512 nowych zakażeń, 39 osób zmarło, 667 pacjentów wyzdrowiało
Aktualne dane dla naszego województwa to 29 462 potwierdzonych przypadków, 492 zmarłych i 10 350 wyleczonych osób

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 31300
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2313
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 1300

https://wroclife.pl/nasze-miasto/koronawirus-wroclaw-2020/koronawirus-dolny-slask-6-listopada/

Dolnośląski sanepid poinformował w piątek o śmieci kolejnych 40 Dolnoślązaków zakażonych koronawirusem, wśród nich jest 9 mieszkańców Wrocławia.

Zmarli zakażeni koronawirusem na Dolnym Śląsku - raport z 6.11.2020:

Wrocław
71-letni mężczyzna
90-letnia kobieta
82-letnia kobieta
92-letni mężczyzna
82-letnia kobieta
92-letnia kobieta
93-letnia kobieta
91-letni mężczyzna
78-letni mężczyzna

Bolesławiec i powiat bolesławiecki
74-letnia kobieta,
84-letni mężczyzna
67-letni mężczyzna
71-letnia kobieta
88-letnia kobieta

powiat jeleniogórski
68-letni mężczyzna
72-letni mężczyzna

Jelenia Góra
64-letnia kobieta
58-letni mężczyzna

Kamienna Góra i powiat kamiennogórski
76-letni mężczyzna
84-letnia kobieta

Legnica
83-letni mężczyzna
85-letnia kobieta

Głogów i powiat głogowski
67-letnia kobieta
65-letni mężczyzna

Oława i powiat oławski
44-letnia kobieta
91-letnia kobieta
61-letni mężczyzna
66-letni mężczyzna

Góra i powiat górowski
84-letni mężczyzna

Złotoryja i powiat złotoryjski
54-letnia kobieta

powiat wałbrzyski
68-letni mężczyzna

Lubań i powiat lubański
61-letni mężczyzna

Zgorzelec i powiat zgorzelecki
80-letni mężczyzna
83-letni mężczyzna
69-letni mężczyzna
82-letnia kobieta

Dzierżoniów i powiat dzierżoniowski
67-letni mężczyzna

Jawor i powiat jaworski
91-letni mężczyzna
91-letnia kobieta
80-letnia kobieta
https://gazetawroclawska.pl/dolny-slask-w-ciagu-doby-zmarlo-kolejnych-40-zakazonych-osob/ar/c1-15277868

KUJAWSKO-POMORSKIE

1952 nowe przypadki koronawirusa w Kujawsko Pomorskiem. W sumie 493 765 osób zarażonych koronawirusem w Polsce, 7287 zgonów [6.11 2020]
OPRAC.: Marcin Gołembiewski 6 listopada

Potwierdzone w piątek (6 listopada) przez ministerstwo przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 1 952 osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

4 osoby zmarły (w sumie już 212).

Potwierdzone dziś przypadki dotyczącą osób z nast. miast i powiatów"
Bydgoszcz 329
Grudziądz 65
Inowrocław 46
Toruń 246
Włocławek 86
powiat aleksandrowski 50
powiat brodnicki 40
powiat bydgoski 118
powiat chełmiński 37
powiat golubsko-dobrzyński 38
powiat grudziądzki 22
powiat inowrocławski 62
powiat lipnowski 52
powiat mogileński 32
powiat nakielski 100
powiat radziejowski 42
powiat rypiński 28
powiat sępoleński 49
powiat świecki 96
powiat toruński 113
powiat tucholski 67
powiat wąbrzeski 19
powiat włocławski 53
powiat żniński 42
spoza województwa 8 (chojnicki 5, gostycyński 1, koniński 1, sierpecki 1)
w trakcie ustalania 112

Szpitale w województwie kujawsko-pomorskim przekazały informacje o zgonach 4 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród osób zmarłych, 2 miały choroby współistniejące:

Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy: M-82,
Szpital Zakaźny w Bydgoszczy: K-88 (miała choroby współistniejące),
Szpital Powiatowy w Lipnie: K-73,
Powiatowy Szpital w Brodnicy: M-63 (miał choroby współistniejące).
W Kujawsko Pomorskiem mamy również 424 nowych ozdrowieńców.

Koronawirus Kujawsko Pomorskie
Stan na 06.11.2020 r.:
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 30 422,
liczba osób aktualnie w kwarantannie – 21 112,
liczba osób objętych nadzorem – 6 533,
liczba ozdrowieńców – 5 528,
liczba zgonów – 212,
liczba pobranych próbek – 289 782.
https://wloclawek.naszemiasto.pl/1952-nowe-przypadki-koronawirusa-w-kujawsko-pomorskiem-w/ar/c14-7905133

LUBELSKIE

Lubelskie: 1542 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 39 osób
przez Radio Lublin 6 listopada 2020

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 39 osób:

1.M-84- pochodził z powiatu tomaszowskiego
2.K-82- pochodziła z powiatu tomaszowskiego
3.M-78- pochodził z powiatu zamojskiego
4.M- 88- pochodził z Białej Podlaskiej – brak chorób współistniejących;
5.M-67- pochodził z powiatu radzyńskiego 
6.M-60- pochodził z  powiatu radzyńskiego 
7.M.-65- pochodził z powiatu radzyńskiego
8.M-69- pochodził z powiatu radzyńskiego
9.K-76- pochodziła z  powiatu chełmskiego
10.K-75- pochodziła z Chełma
11.K-77- pochodziła z powiatu  lubelskiego
12.K-87- pochodziła z  Lublina
13.M-64- pochodził z powiatu  parczewskiego
14.K- 64- pochodziła z powiatu  parczewskiego
15.K-65- pochodziła z powiatu  hrubieszowskiego
16.K-86- pochodziła z powiatu  włodawskiego
17.M- 91- pochodził z powiatu  włodawskiego
18.K-81- pochodziła z powiatu  włodawskiego
19.M-56- pochodził z powiatu  krasnostawskiego
20.M-78- pochodził z powiatu  łukowskiego
21.M-89- pochodził z powiatu  łukowskiego
22.K- 73- pochodziła z powiatu  łukowskiego
23.M- 69- pochodził z powiatu  łukowskiego
24. M-79- pochodził z powiatu  łukowskiego
25.K- 92- pochodziła z powiatu  łukowskiego
26.K-67- pochodziła z powiatu  łukowskiego
27.K-79- pochodziła z powiatu  łukowskiego
28.M- 82 – pochodził z powiatu  łukowskiego
29.M-63- pochodził z powiatu  łukowskiego
30.K-87- pochodziła z powiatu  puławskiego
31.M-61- pochodził z powiatu  z puławskiego
32.K-66- pochodziła z powiatu  biłgorajskiego
33.M-70- pochodził z powiatu  lubartowskiego
34. M-55- pochodził z powiatu  lubartowskiego
35.M-72- pochodził z powiatu  lubartowskiego
36.M-74- pochodził z powiatu  lubartowskiego
37.M-86- pochodził z powiatu  lubartowskiego
38.K-87- pochodziła z powiatu  lubartowskiego
39.M- 72- pochodził z powiatu  lubartowskiego

[pozostałe osoby  miały choroby współistniejące]

 Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
– 243 osób z Lublina,
– 91 osób z Białej Podlaskiej,
– 69 osób z Chełma,
– 59 osób z Zamościa,
– 105 osób z powiatu bialskiego,
– 95 osób z powiatu lubelskiego,
– 81 osób z powiatu chełmskiego,
– 79 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 77 osób z powiatu kraśnickiego,
– 69 osób z powiatu puławskiego,
– 61 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 59 osób z powiatu radzyńskiego,
– 56 osób z powiatu świdnickiego,
– 53 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 50 osób z powiatu łukowskiego,
– 47 osób z powiatu zamojskiego,
– 46 osób z powiatu tomaszowskiego,
– 42 osób z powiatu lubartowskiego,
– 38 osób z powiatu janowskiego,
– 36 osób z powiatu ryckiego,
– 30 osób z powiatu włodawskiego,
– 28 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 22 osób z powiatu opolskiego,
– 6 osób z powiatu parczewskiego.

Do dnia 6 listopada 2020 roku potwierdzono łącznie 25 391 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 10 902 ozdrowieńców i zarejestrowano 372 zgonów.

Aktualnie 30 980 osób jest poddanych kwarantannie, a 370 objętych nadzorem epidemiologicznym.
https://radio.lublin.pl/2020/11/lubelskie-1542-nowe-przypadki-zakazenia-koronawirusem-zmarlo-39-osob/

LUBUSKIE

Koronawirus w Lubuskiem. Lockdown coraz bliżej? W piątek mamy ponad 27 tysięcy zakażeń, 497 w Lubuskiem, w tym 19 zgonów
Jakub Kłyszejko 6 listopada

Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki, 497 nowych osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim pochodzi z powiatów:

m. Gorzowa Wielkopolskiego (113),
międzyrzeckiego (60),
świebodzińskiego (47),
nowosolskiego (40),
sulęcińskiego (36),
krośnieńskiego (34),
strzelecko-drezdeneckiego (31),
słubickiego (26),
gorzowskiego (25),
żarskiego (23),
żagańskiego (22),
m. Zielonej Góry (20),
wschowskiego (12),
zielonogórskiego (8 ).

Z przykrością informujemy o śmierci 19 osób zakażonych koronawirusem - czytamy na stronie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:
86-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego,
84-letnia mieszkanka m. Gorzowa Wielkopolskiego,
69-letni mieszkaniec m. Gorzowa Wielkopolskiego,
87-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego,
75-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego,
95-letnia mieszkanka m. Gorzowa Wielkopolskiego,
66-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego,
73-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego,
88-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego,
66-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego,
49-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego,
74-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego,
65-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego,
69-letnia mieszkanka powiatu międzyrzeckiego,
87-letnia mieszkanka powiatu międzyrzeckiego,
87-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego,
71-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
77-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
66-letnia mieszkanka powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Łącznie, na terenie województwa lubuskiego, mamy 9.402 zakażonych (w tym 3.561 ozdrowieńców i 123 zgony):
(...)
https://gazetalubuska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-lockdown-coraz-blizej-w-piatek-mamy-ponad-27-tysiecy-zakazen-497-w-lubuskiem-w-tym-19-zgonow/ar/c14-15277586

OPOLSKIE

W piątek 739 nowych zakażeń koronawirusem w województwie opolskim. Zmarło 19 osób
Natalia Popczyk 6 listopada

W województwie opolskim mamy 739 nowych zakażeń. Od początku epidemii to już 13 618 potwierdzonych przypadków.

Zmarło dziewiętnastu mieszkańców naszego regionu:
powiat opolski – 4 osoby (M. Opole – 1 os.; powiat opolski – 3 os.);
powiat głubczycki – 3 osoby;
powiat brzeski – 2 osoby;
powiat krapkowicki – 2 osoby;
powiat kluczborski – 2 osoby;
powiat oleski – 2 osoby;
powiat kędzierzyńsko-kozielski – 1 osoba;
powiat nyski – 1 osoba;
powiat prudnicki – 1 osoba;
powiat strzelecki – 1 osoba.
Wszystkie osoby zmarłe miały choroby współistniejące. W związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 275 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

Szczegółowy raport dotyczący zakażeń w poszczególnych powiatach przekażemy niezwłocznie po otrzymaniu raportu od służb wojewody.
https://opole.naszemiasto.pl/w-piatek-739-nowych-zakazen-koronawirusem-w-wojewodztwie/ar/c1-7984917

PODLASKIE

Zakażenia (wyzdrowienia):
Białystok 3530 (629)  powiat białostocki 1726 (384)
Łomża 876 (166)  łomżyński 336 (66)
Suwałki 665 (85)  powiat suwalski 208 (23)

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1324646455018225664

580 nowych przypadków zakażenia #koronawirus w #podlaskie (12335).

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1324645673308987395

902 nowe przypadki zakażenia #koronawirus w #podlaskie (11755).@sanepid_bstok
 poinformował o 5 zgonach z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami: 55-M z pow. augustowskiego, 80-K z pow. kolneńskiego, 83-M, 82-K z pow. białostockiego, 53-K z Białegostoku.

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1324282927564337153

Koronawirus w Podlaskiem. 580 nowych zakażeń koronawirusem i 15 zgonów. W Polsce tragedia - 27 086 zakażeń i 445 zgonów
Jerzy Doroszkiewicz 6 listopada

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje:

został potwierdzony 165,166,167,168,169,170,171,172,173,174,175,176,177,178,179 potwierdzony przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.
To:
mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
kobieta w wieku 95 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
kobieta w wieku 77 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 64 lat, mieszkaniec Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 44 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 59 lat, mieszkaniec Bielska Podlaskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
kobieta w wieku 91 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 66 lat, mieszkaniec Bielska Podlaskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 83 lat, mieszkaniec powiatu bielskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 98 lat, mieszkaniec powiatu bielskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
kobieta w wieku 77 lat, mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Miała choroby współistniejące.
mężczyzna w wieku 56 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Miał choroby współistniejące.
kobieta w wieku 79 lat, mieszkanka powiatu sokólskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Sokółce. Miała choroby współistniejące.
(...)
https://poranny.pl/koronawirus-w-podlaskiem-580-nowych-zakazen-koronawirusem-i-15-zgonow-w-polsce-tragedia-27-086-zakazen-i-445-zgonow/ar/c14-15277614

ŚWIĘTOKRZYSKIE

W piątek 16 kolejnych ofiar koronawirusa w Świętokrzyskiem. Zobaczcie skąd
Stanisław Wrobel 6 listopada

Zmarli to mieszkańcy następujących powiatów

Aż 7 osób z powiatu opatowskiego
86-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego
89-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego
78-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego
70-letnia kobieta z powiatu opatowskiego
78-letnia kobieta z powiatu opatowskiego
75-letnia kobieta z powiatu opatowskiego
79-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego

2 osoby z Kielc
69-letni mężczyzna z Kielc
77-letni mężczyzna z Kielc

2 osoby z powiatu staszowskiego
82-letni mężczyzna z powiatu staszowskiego
84-letnia kobieta z powiatu staszowskiego

Z innych powiatów
44-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego
90-letni mężczyzna z powiatu koneckiego
84-letni mężczyzna z powiatu pińczowskiego
78-letni mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego
63-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego

Dzień wcześniej informowaliśmy już o śmierci 7 z wymienionych wyżej osób - 5 zmarłych z powiatów opatowskiego, 1 z powiatu pińczowskiego, 1 z powiatu koneckiego
(...)
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-piatek-16-kolejnych-ofiar-koronawirusa-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad/ar/c1-15277900

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/1013-nowych-zakazen-koronawirusem-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad-sa-chorzy-lista-piatek-6-listopada/ar/c1-15277784

WARMIŃSKO-MAZURSKIEDzienny raport o #koronawirus Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych woj. W-M stan na 6 listopada godz. 10:30
829 zakażeń (12682)
365 wyzdrowień (4142)
23 zgony (161)

https://twitter.com/WMUW_Olsztyn/status/1324645196945149952

Koronawirus  Rekord zakażeń na Warmii i Mazurach. W naszym regionie zmarły 23 osoby!
By red 6 listopada 2020

829 zakażeń (12682):
114 Olsztyn
103 ełcki
81 Elbląg
69 ostródzki
52 olsztyński
46 działdowski
36 bartoszycki
34 mrągowski
34 nowomiejski
30 braniewski
30 giżycki
29 iławski
28 szczycieński
26 olecki
24 piski
22 elbląski
20 lidzbarski
14 gołdapski
13 kętrzyński
13 nidzicki
11 węgorzewski

23 zgony (161):
mężczyzna 57 giżycki choroby współistniejące
mężczyzna 87 giżycki choroby współistniejące
mężczyzna 65 szczycieński choroby współistniejące
kobieta 44 szczycieński
mężczyzna 83 lidzbarski choroby współistniejące
mężczyzna 66 Olsztyn choroby współistniejące
mężczyzna 91 elbląski
mężczyzna 79 nowomiejski choroby współistniejące
mężczyzna 89 kętrzyński choroby współistniejące
mężczyzna 57 kętrzyński choroby współistniejące
mężczyzna 75 olecki choroby współistniejące
kobieta 78 ełcki choroby współistniejące
mężczyzna 86 ełcki choroby współistniejące
mężczyzna 62 ełcki
kobieta 65 ełcki choroby współistniejące
mężczyzna 67 ostródzki choroby współistniejące
mężczyzna 69 ostródzki choroby współistniejące
mężczyzna 59 ostródzki choroby współistniejące
mężczyzna 79 ostródzki choroby współistniejące
mężczyzna 86 Elbląg
mężczyzna 43 lidzbarski
mężczyzna 60 działdowski choroby współistniejące
mężczyzna 83 giżycki choroby współistniejące
(...)
https://tko.pl/65270,2020,11,06,rekord-zakazen-na-warmii-i-mazurach-w-naszym-regionie-zmarly-23-osoby
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:17 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #999 dnia: Listopad 06, 2020, 23:26 »
c.d.

MAZOWSZE

Komunikat MPWIS z dnia 6 listopada 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Stan aktualny na dzień 6 listopada 2020 godzina 16.00.
Województwo mazowieckie:
liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 64 114/ (7 926)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 25 osób.
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 654/ (763)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba):1 949/(186)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 977/ (56)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 29 611/(1 869)
**(dana przekazana do Ministerstwa Zdrowia na godzinę 9.00 na podstawie porannego raportu laboratorium)
** liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 68 165/ (2 951)
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/komunikaty/komunikat-mpwis-z-dnia-6-listopada-2020-r-przedstawiajacy-sytuacje-epidemiologiczna-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego-zwiazan
==============
Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: "Liczba zgonów jest przeogromna" (WIDEO)
Katarzyna Gałązkiewicz 6 XI

Dr Michał Sutkowski odniósł się do dobowego raportu MZ dotyczącego zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce i wyraził zaniepokojenie statystykami dotyczącymi przypadków śmiertelnych.

- Liczba zgonów jest przeogromna. Od pewnego czasu mówiłem, że jest bardzo cienka czerwona linia pomiędzy 1 czy 2 proc. zgonów z powodu COVID-19, a 40 proc. dziennych zgonów z powodu COVID-u. Niestety jesteśmy już po tej drugiej granicy - zauważa lekarz.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski, był gościem programu "Newsroom" WP. Lekarz przyznał, że spodziewał się wzrostu śmiertelnych przypadków wywołanych COVID-19, ale podkreślił też, że lekarze POZ odnotowują coraz mniejszą liczbę zlecanych testów na koronawirusa SARS-CoV-2.

- Jedyną rzeczą, która napawa nieznacznym optymizmem, jest tzw. "wskaźnik wyprzedzający", o którym wspomniał stosunkowo niedawno Minister Zdrowia. (...) Rzeczywiście liczba testów zlecanych pierwszorazowo pacjentom przez lekarzy rodzinnych jest nieco mniejsza. A zatem tak jakby nie przyrastała nam ta liczba kolejnych zakażonych - twierdzi dr Michał Sutkowski.

Na co jeszcze zwraca uwagę Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych?
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-dr-sutkowski-liczba-zgonow-jest-przeogromna-wideo

Koronawirus w Polsce. Wirusolog o scenariuszach rozwoju pandemii: "Wysoce prawdopodobne, że SARS-CoV-2 zostanie z nami na zawsze"
Katarzyna Grzęda-Łozicka 6 XI

Kolejne dni przynoszą rekordowo wysokie liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa. Wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska przyznaje, że przed nami jeszcze długa droga do zahamowania tych przyrostów. Analizy Ośrodka Modelowania Matematycznego wskazują, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Pesymistyczne prognozy mówią o nawet 31 tys. nowych przypadkach w ostatnim tygodniu listopada. A to oznacza również jeszcze większą liczbę zmarłych.

1. Wirusolog o możliwych scenariuszach rozwoju epidemii w Polsce

27 086 zakażeń koronawirusem 6 listopada, 27 143 - 5 listopada i ponad 24 tys. dzień wcześniej. Wielu zadaje pytanie, kiedy te przyrosty wyhamują. Eksperci z Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali analizy, z których wynika, że spadków możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec listopada.

- Według analiz tego ośrodka szczyt zachorowań w Polsce przypadnie na 26 listopada. Pesymistyczny scenariusz mówi, że może wtedy przybyć 31 tys. nowych zakażeń. Po tym czasie można się spodziewać ustabilizowania lub powolnego spadku liczby zakażeń. Oczywiście te dane będą aktualizowane w oparciu o wprowadzenie nowych obostrzeń, bo wiadomo, że jest to też czynnik decydujący o prognozie - tłumaczy prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wirusolog przyznaje, że raporty płynące z resortu zdrowia mogą niepokoić, zwłaszcza w kwestii liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. W ciągu ostaniej doby zmarło aż 445 osób zakażonych koronawirusem. Prof. Szuster-Ciesielska tłumaczy, że im więcej będzie zakażeń, tym proporcjonalnie więcej będzie też przypadków śmiertelnych. Nie oznacza to jednak, że wirus stał się groźniejszy, tylko że jego transmisja przyspieszyła.

2. Prof. Szuster-Ciesielska: Wielce prawdopodobne, że wirus zostanie z nami na zawsze

Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska nie pozostawia złudzeń. Jej zdaniem patrząc na przebieg innych zachorowań wywołanych koronawirusami, wiele wskazuje, że SARS-CoV-2 może zostać z nami już na zawsze. W momencie pojawienia się szczepionki będziemy w stanie zapanować nad pandemią, ale to nie oznacza, że zupełnie wyeliminujemy wirusa. Być może w przyszłości zachorowania na COVID-19 będą miały, podobnie jak grypa, charakter sezonowy.

- Są trzy hipotezy na ten temat. Jedne z nich mówią, że ten wirus może pojawiać się falami: na wiosnę i jesienią. Druga z hipotez mówi, że zastosowanie szczepionki wyhamuje rozprzestrzenianie się wirusa. Z kolei obserwacje dotyczące samej rodziny koronawirusów, do której należy SARS-CoV-2 pokazują, że jeśli wirus z tej rodziny pojawi się wśród ludzi, to już pozostaje. Takim przykładem są m.in. wirusy przeziębieniowe, które kiedyś nawiedziły populację ludzką i zostały z nami na zawsze - mówi wirusolog.

- Czy i ten wirus pozostanie z nami na zawsze? Jest to wysoce prawdopodobne. Jednak ze względu na wprowadzenie szczepionki prawdopodobnie uda się ograniczać miejsca jego występowania. Wirus będzie się ujawniał w tych rejonach, w których obecni są ludzie nieszczepieni lub którzy wcześniej nie przeszli COVID-19. Będzie też dotykał osób, u których wygasła już odpowiedź odpornościowa po wcześniejszym kontakcie - dodaje profesor.

3. Jak długo utrzymuje się odporność?

Prof. Szuster-Ciesielska wyjaśnia, że w świetle dostępnych danych osoby, które przechorowały COVID-19, posiadają czasową odporność. Epidemia trwa jednak zbyt krótko, żeby jednoznacznie powiedzieć, jak długo po przejściu zakażenia jesteśmy "bezpieczni". Większość badań wskazuje, że jak dotychczas, odporność utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy. Konieczne są jednak dalsze, dłuższe obserwacje.

- Opracowania naukowe opublikowane przez naukowców amerykańskich, którzy prowadzili badania na dużej liczbie ozdrowieńców, wskazują, że okres odporność u poszczególnych osób się różni. Generalnie wskazują oni, że u osób starszych oraz tych, które przeszły zakażenie bezobjawowo albo skąpoobjawowo odpowiedź związana z przeciwciałami jest słabsza i szybciej wygasa. Poziom przeciwciał dłużej utrzymuje się u osób, które ciężej przeszły COVID-19 - tłumaczy Szuster-Ciesielska.

- Musimy pamiętać, że nie tylko przeciwciała odpowiadają za naszą odporność na zakażenia. Mamy też w naszym organizmie komórki pamięci, ale czy one będą wystarczająco skuteczne do odparcia ponownego ataku wirusa, to się dopiero okaże. Znamy już przykłady chorób wirusowych, przeciwko którym wytworzona odporność nie jest skuteczna i nie chroni nas przed ponownym zakażeniem, tak jest np. w przypadku wirusa RSV, HCV czy koronawirusów powodujących przeziębienia - podsumowuje ekspert.
https://portal.abczdrowie.pl/wirusolog-o-scenariuszach-rozwoju-epidemii-w-polsce-wysoce-prawdopodobne-ze-sars-cov-2-zostanie-z-nami-na-zawsze
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 19:17 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1000 dnia: Listopad 06, 2020, 23:27 »
Koronawirus w Polsce. Lekarz Bartosz Fiałek: "Przyrosty zatrzymają się po 14 dniach od wprowadzenia całkowitego lockdownu. Nie ma innego wyjścia"
Katarzyna Grzęda-Łozicka,  4 XI

Niestety mamy kolejny rekord zakażeń i zgonów. W ciągu doby przybyło 24 692 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 373 osoby, w tym 316 z powodu współistnienia COVID-19 z innych chorobami. Przyrosty to tendencja, która utrzymuje się od kilku tygodni, mimo kolejno wprowadzanych restrykcji. Doktor Bartosz Fiałek mówi otwarcie, że jedynym rozwiązaniem jest pełny lockdown.

1. Lekarz apeluje o pełny lockdown. "Nie ma innej metody zatrzymania transmisji wirusa"

"Nie będziemy mieć scenariusza francuskiego, hiszpańskiego ani lombardzkiego. Jak na mickiewiczowskiego Chrystusa Narodów przystało, zasługujemy na własny scenariusz - połączenie powyższych - Bombardzki" - pisze ironicznie doktor Bartosz Fiałek na swoim profilu na Facebooku.

Lekarz, który na co dzień pracuje m.in. na szpitalnym SOR-ze, nie ma wątpliwości, że jedynym sposobem na zatrzymanie przyrostów jest wprowadzenia całkowitego lockdownu. Ostrzega, że na naszą niekorzyść działają też warunki atmosferyczne.

- Przyrosty zatrzymają się po około 10-14 dniach od wprowadzenia całkowitego lockdownu. Nie ma innego wyjścia. Przy tak dużym przyroście zakażonych, nie pomoże stosowanie półśrodków, półlockdownów: tych nie puścimy na cmentarze, a tych puścimy do kościołów. Z punktu widzenia gospodarczego moja wypowiedź może wydawać się nieracjonalna, ale ja widzę, co się dzieje. Pacjenci niestety będą umierać z tego powodu, że nie będzie dla nich miejsca. Nie ma innej metody zatrzymania transmisji wirusa. Dopóki będziemy wychodzić, kontaktować się między sobą to są idealne warunki dla wirusa. Temperatura, która jest na zewnątrz, również sprawia, że wirus będzie coraz lepiej "czuł się" w naszym kraju - mówi Fiałek.

- Doskonale zdaje sobie sprawę z bardzo negatywnych następstw ekonomiczno-gospodarczych, recesji, ale pytanie, czy bardziej boimy się bankructwa czy śmierci? - pyta ekspert.

2. Dramatyczna sytuacja w szpitalach

Lekarz Bartosz Fiałek mówi wprost, że w szpitalach sytuacja jest dramatyczna. Alarmuje, że w wielu placówkach medycznych skończyły się miejsca dla nowych pacjentów podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2, z potwierdzonym COVID-19 oraz z innymi ostrymi i przewlekłymi schorzeniami.

- To nie jest sianie paniki, czy straszenie na wyrost, tylko to jest prawdziwa relacja. Obecnie rzeczywistość wygląda tak, że pacjenci covidowi prawie nie mają miejsca. Mamy na przykład ośmiu pacjentów covidowych i możemy przyjąć 2-3, a pięciu dalej leży w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Kończą się też miejsca dla osób z innymi przewlekłymi schorzeniami, które z powodu pojawienia się koronawirusa nie zniknęły.

Lekarz opowiada o historii z wczorajszego dyżuru. Najpierw przyjęli do szpitala pacjenta ze skrajnie niskim poziomem hemoglobiny - 5,7g/dl (norma dla mężczyzn to 14-18g/dl). Później do SOR trafiły równie ciężkie przypadki przewlekłej niewydolności serca oraz schyłkowej niewydolność nerek i dla tych pacjentów nie było już miejsca. Chorzy musieli czekać w karetkach albo prywatnych samochodach przed budynkiem. Tak wygląda szpitalna codzienność w wielu miejscach.

"Obraz wojenny albo - co najmniej - zdarzenia masowego. Tak, SORy pracują teraz permanentnie w obliczu zdarzenia masowego, takiego jak wypadek z udziałem autobusu czy pociągu, wszak codziennie do systemu dowożonych jest kilkanaście (kilkadziesiąt) autobusów chorych" - tak opisuje swoją codzienną pracę w poruszającym poście umieszczonym na Facebooku.

3. "Za dwa tygodnie będziemy mieli ponad 600 zgonów na dobę pacjentów z COVID-19"

Zgodnie z najnowszym raportem Ministerstwa Zdrowia powodu COVID-19 zmarło 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 316 osób.

Doktor Fiałek ostrzega, że liczby zgonów niestety będą rosnąć proporcjonalnie do przyrostu liczby zakażonych.

- Jeżeli chodzi o liczbę zgonów, to musimy mieć świadomość, że aktualne liczby dotyczą przypadków COVID rozpoznanych około 14 dni temu, tyle mniej więcej trwa rozwinięcie objawów i fazy zaostrzenia. Wiemy, jak wygląda statystyka, przy obecnych przyrostach zakażeń, za dwa tygodnie możemy się spodziewać powyżej 600 zgonów na dobę - ostrzega lekarz.

Ekspert zwraca uwagę również na problem tzw. ukrytych zgonów osób, które coraz mocniej widać w statystkach.

- Ukryte zgony to są zgony spowodowane ograniczeniem dostępu do opieki zdrowotnej. To trzeba jasno powiedzieć, że z powodu braku możliwości opieki nad tymi pacjentami, doszliśmy już do granicy wydolności systemu. To są pacjenci, którzy albo się nie leczyli, bo nie mieli dostępu, albo nie zdążyli dojechać, bo nie było karetki.
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-lekarz-bartosz-fialek-przyrosty-zatrzymaja-sie-po-14-dniach-od-wprowadzenia-calkowitego-lockdownu-nie-ma-innego-wyjscia

"Mamy efekt domina. Większość ludzi zakaża się w warunkach domowych". Ostrzega dr Cholewińska-Szymańska
Katarzyna Grzęda-Łozicka 5 XI

Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska przyznaje, że sytuacja jest skrajnie trudna, a działania rządu są spóźnione. W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie o godzinie 10.00 było tylko jedno wolne miejsce. - Na podjazdach przed SOR-ami i izbami przyjęć stoją karetki, które nie mają gdzie zostawić pacjenta, niezależnie czy to chory z COVID, udarem czy zawałem. Nadal jest duży chaos - mówi mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

1. Mamy efekt domina

Ministerstwo zdrowia poinformowało 5 listopada o ponad 27 tys. nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu doby do szpitali przyjęto 460 pacjentów w najcięższym stanie. 1615 chorych wymaga wsparcia respiratora. Od kilku tygodni sytuacja się nie zmienia: mamy coraz więcej chorych i coraz więcej śmiertelnych ofiar COVID-19.

Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych wskazuje, że wirus SARS-CoV-2 wyraźnie się zmienił. Zmutował w stronę formy, która jest bardziej zakaźna.

- Mówi się, że przy takich bliskich kontaktach poniżej 1,5 metra powyżej 15 minut, jeden człowiek zakażony może transmitować wirusa nawet na 20 osób ze swojego otoczenia, więc ten wirus jest bardziej rozprzestrzeniony w społeczeństwie. Efekt tego widzimy w liczbach zakażeń. Na wzrost liczby zapadalności podawanej w raportach wpływa też wzrost liczby testów, jeśli się robi więcej testów, to wykrywa się więcej przypadków, ale o to właśnie chodzi, żeby wykryć tych pacjentów i ich izolować - tłumaczy dr n. med. Cholewińska-Szymańska.

- Teraz zrobił się efekt domina. Ludzie nawzajem się zakażają i to najczęściej w warunkach domowych. Widzę to po moich pacjentach leżących w szpitalu. Większość z nich zakaziła się w warunkach domowych, wcale nie w sklepach, czy restauracjach, a dzieci zarażają się głównie w szkołach między sobą. Same najczęściej nie chorują, ale transmitują zakażenie na rodziców i inne osoby dorosłe - wyjaśnia lekarka.

Zdaniem mazowieckiego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych to nie jest jeszcze moment na wprowadzenie pełnego lockdownu.

- Trzeba zobaczyć, co wyniknie z tych ograniczeń, które wprowadza się teraz. Myślę, że duże znaczenie będzie miało zamknięcie szkół. Jeśli za dwa tygodnie okaże się, że jest wypłaszczenie zapadalności, to być może w ogóle nas ominie ten pełny lockdown - mówi dr Cholewińska-Szymańska

2. Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach

Lekarze nie mają wątpliwości, że w najbliższych dniach nie ma co liczyć na zahamowanie przyrostów. Dr Cholewińska-Szymańska zwraca uwagę na to, że to, co słyszymy z ust rządzących to wciąż zapowiedzi, brakuje konkretnych, szybkich działań.

- Respiratorów ma być więcej, ale to jest śpiew przyszłości. Ciągle słyszymy: ma być, będzie zrobione, zdecydujemy, zaplanowaliśmy, ale na dziś tego wykonawstwa nie ma. Pomysł ostatnich czasów jest taki, żeby budować szpitale tymczasowe. Spółki skarbu państwa mają budować szpitale modułowe, ale na to potrzeba czasu, więc to jest również śpiew przyszłości, a na podjazdach przed SOR-ami i przed izbami przyjęć stoją karetki, które nie mają gdzie zostawić pacjenta, niezależnie czy jest z COVIDem, udarem serca czy zawałem. Nadal jest duży chaos - punktuje ekspert.

Lekarka przyznaje, że trudna sytuacja jest właściwie w całym kraju. W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, w którym jest ordynatorem, rano były cztery wolne miejsca dla pacjentów.

- O godzinie 8.00 było jedno wolne miejsce męskie i trzy kobiece, o 10.00 zostało tylko jedno wolne męskie. Ta sytuacja się zmienia, bo jak karetki przywożą chorych, to na każde wolne miejsce kładziemy pacjentów.

3. Ludzie zaczynają się bać

Wzrosty zakażeń mają jeszcze jeden efekt społeczny. Po okresie rozprężenia coraz więcej ludzi zaczyna traktować na serio zagrożenie.

- Ludzie widzą te cyfry, te statystyki, ale przede wszystkim wydaje mi się, że wrażenie wywiera liczba zgonów. Bo jak się popatrzy na analizy Ministerstwa Zdrowia prowadzone przez całą epidemię, to na początku tych zgonów było ok. 1 proc., a jak popatrzymy na październik, to jest dobitny skok. To znaczy, że sprawa jest bardzo poważna i to być może dotarło do społeczeństwa. Ludzie zaczynają się reflektować, że może jednak jest słuszne używanie masek i ograniczenie kontaktów społecznych - wyjaśnia lekarka.
https://portal.abczdrowie.pl/mamy-efekt-domina-wiekszosc-ludzi-zakaza-sie-w-warunkach-domowych-ostrzega-dr

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-rosnie-liczba-zakazonych-dr-pawel-rajewski-wyjasnia-kiedy-zrobic-test-na-covid-19

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1001 dnia: Listopad 06, 2020, 23:28 »
Miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co powinienem zrobić?
Opracowanie: Marcin Czarnobilski  6 listopada (09:41)

Kontakt z osobą zakażoną koronawirusem oznacza, że mogłeś się zakazić. Ryzyko zakażenia zależy od rodzaju i czasu kontaktu – im bliższy i dłuższy - tym ryzyko jest większe. Do transmisji wirusa może dojść np. podczas rozmowy prowadzonej z małej odległości (poniżej 1m) bez maseczek oraz jeśli miałeś kontakt fizyczny z osobą zakażoną (np. przytulanie, pocałunek). (...)
https://twojezdrowie.rmf24.pl/porady/news-mialem-kontakt-z-osoba-zakazona-koronawirusem-co-powinienem-,nId,4839059

Müller: Lockdown przy średniej zakażeń 27-29 tysięcy dziennie
Opracowanie: Malwina Zaborowska 6 listopada (19:55)

Rzecznik rządu Piotr Müller przedstawił progi bezpieczeństwa, związane z liczoną przez 7 dni średnią dzienną liczbą zakażeń koronawirusem. Za "bezpiecznik" przed narodową kwarantanną uznane zostało 19 tys. zakażeń, a wprowadzenie lockdownu określono na poziomie 27-29 tys. zakażeń. (...)
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-muller-lockdown-przy-sredniej-zakazen-27-29-tysiecy-dziennie,nId,4839757

Morawiecki: Nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty
Opracowanie: Nicole Makarewicz 6 listopada (19:25)

"Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią - zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty" - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-morawiecki-nienoszenie-maseczek-to-nie-wyraz-buntu-i-niezale,nId,4839741

Problemy z dostawami tlenu. W każdym województwie zostanie powołany koordynator
Mariusz Piekarski 6 listopada (18:29)

W każdym województwie powołany został koordynator do spraw dystrybucji dostaw tlenu. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych ma z kolei uprościć procedurę rejestracji zbiorników do przechowywania gazu. To ustalenia reportera RMF FM. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-problemy-z-dostawami-tlenu-w-kazdym-wojewodztwie-zostanie-po,nId,4839707

Prezydent Warszawy nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości
Opracowanie: Joanna Potocka 6 listopada (10:55)

W związku z negatywną opinią sanepidu nie wyrażam zgody na organizację zgłoszonego na 11 listopada Marszu Niepodległości - przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak podkreślił, opinia wskazuje na trudną sytuację epidemiczną szczególnie w Warszawie i na Mazowszu. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-prezydent-warszawy-nie-wyrazil-zgody-na-organizacje-marszu-n,nId,4839144

Mazowsze jest zainteresowane pomocą Niemiec w walce z koronawirusem
Mariusz Piekarski 6 listopada (13:13)

"Odwrotnie niż rząd, jesteśmy zainteresowani pomocą. Władze samorządu Mazowsza chętnie skorzystają z niemieckiej oferty w walce z pandemią koronawirusa". Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, zarząd Mazowsza wystosował pisma w tej sprawie do premierów zaprzyjaźnionych niemieckich landów: Brandenburgii oraz Saksonii-Anhalt. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-mazowsze-jest-zainteresowane-pomoca-niemiec-w-walce-z-korona,nId,4839274

Koronawirus. Rekordowa liczba zgonów na Słowacji. Aż 445 ofiar śmiertelnych w Polsce [RELACJA]
6 listopada

13:30 Łódzkie: Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach
19 nowych przypadków koronawirusa wykryto w łódzkich placówkach edukacyjnych prowadzonych przez miejski samorząd - poinformował w piątek Urząd Miasta Łodzi.
Większość zachorowań dotyczy obecnie pracowników szkół i przedszkoli.
Służby prasowe łódzkiego magistratu przekazały, że wśród 19 kolejnych zakażonych SARS-CoV-2 w miejskich placówkach edukacyjnych jest tylko jeden uczeń i 18 pracowników szkół i przedszkoli. Dodatkowo 8 osób, w tym 4 przedszkolaków, 3 uczniów i pracownik trafiło na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną

12:15 Dolnośląskie: Ponad 100 podopiecznych DPS z koronawirusem
U ponad 100 podopiecznych w DPS-ie w Legnickim Polu potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Wynik dodatni ma też 23 pracowników, ale niemal wszyscy chorują bezobjawowo. Placówka czeka też na wyniki kolejnych 145 wykonanych testów.
Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu przeznaczony jest dla niepełnosprawnych intelektualnie dorosłych. Jest jedną z największych takich placówek w Europie. Przebywa tam ponad 400 pensjonariuszy, a pracuje 280 osób personelu.
Podopieczni przechodzą zakażenie bezobjawowo. Są izolowani na terenie placówki. Tylko jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkanaście ma lekki stan podgorączkowy. Zakażeni pracownicy przebywają w izolacji domowej lub na zwolnieniach lekarskich. Wciąż poszukujemy nowych pracowników, którzy mogliby ich zastąpić w pracy - powiedział PAP starosta legnicki Adam Babuśka.
[...]
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koronawirus-rekordowa-liczba-zgonow-na-slowacji-az-445-ofiar,nId,4838814

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/komentarze-ekspertow/news-placic-za-szczepienie-zaszczepionym-jest-taki-pomysl,nId,4837467
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-restaurator-daniel-pawelek-sposob-w-jaki-zostalismy-zamkniec,nId,4837448
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-zakopianski-szpital-tylko-dla-chorych-na-covid-19-co-to-ozna,nId,4838893

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-szybkie-szkolenie-anestezjologiczne-dla-pielegniarek-nie-bed,nId,4839264

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/gospodarka/news-premier-zapowiada-nowe-instrumenty-wsparcia-dla-firm,nId,4839299

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koronawirus-aplikacja-ulatwi-wolontariuszom-pomaganie-senior,nId,4839546

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1002 dnia: Listopad 06, 2020, 23:28 »
O. Leon Knabit wraca do zdrowia po zakażeniu koronawirusem
Opracowanie: Maciej Nycz 6 listopada

O. Leon Knabit - najstarszy członek wspólnoty benedyktynów w Tyńcu, wraca do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Zakonnik poinformowal o tym na swoim facebookowym profilu.

"Szczęść Boże Wszystkim! Z serdecznym podziękowaniem za skuteczność modlitw. Tlenu mam we krwi 100 proc. Pan Doktor powiedział, że sam by chciał mieć tyle" - napisał o. Leon Knabit. “Wszystkie dolegliwości przyjmuję bez cienia sprzeciwu łącząc się z tymi, którzy w tej chwili naprawdę bardzo cierpią" - dodał.

Zakonnik podkreslił, że pamięta o tych, którzy spędzali długie tygodnie w szpitalu już bez nadziei wyzdrowienia: o bł. Hannie Chrzanowskiej, o św. Janie Pawle II, o ks. Józefie Tischnerze, o kard. Franciszku Macharskim i o współbraciach kapłanach, którzy "dzisiaj odchodzą z tego świata". Podziękował też za głosy współczucia i troski oraz za każdą modlitwę.

W czwartek o. Knabit napisał, że mówi się już o możliwości jego powrotu do klasztoru, chociaż termin jeszcze nie jest pewny. (...)
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-o-leon-knabit-wraca-do-zdrowia-po-zakazeniu-koronawirusem,nId,4839765

Artur Barciś zakażony koronawriusem. "Było bardzo źle"
6 XI

— Chciałem przestrzec ludzi, że może ich coś takiego spotkać. Nie przypuszczałem, że spotka to mnie — mówi w rozmowie z Onetem Artur Barciś, potwierdzając swoje zakażenie koronawirusem. W nawiązaniu do choroby opublikował wiersz pt. "Obcy". — Nie odczułem żadnego wsparcia od państwa, nie mam złudzeń — relacjonuje.


Artur Barciś - fot. Jacek Domiński/Reporter / East News
(...)
Teraz informację o zakażeniu COVID-19 potwierdza w rozmowie z Onetem Artur Barciś, który opublikował w mediach społecznościowych wiesz zatytułowany "Obcy". — Tak, jestem zakażony — przekazuje Onetowi.Pytany o swój stan zdrowia, mówi, że czuje się już lepiej.

— To jest już drugi tydzień. Było bardzo źle. Na szczęście nie wylądowałem w szpitalu, nie wymagałem hospitalizacji. To co przeżyłem, opisałem w wierszu. Wydawało mi się, że powinienem to zrobić w takiej formie. Nie chciałem nagrywać wcześniej, gdy byłem w bardzo złym stanie, żeby nie epatować swoją fizycznością. Dopiero teraz wszystko zmierza ku lepszemu. Chciałem dać jakieś świadectwo ku przestrodze — relacjonuje.

— Nie odczułem żadnego wsparcia od państwa, ale też nie oczekiwałem go, nie mam złudzeń. Test zrobiłem prywatnie — dodaje.

Czy polskie państwo radzi sobie z pandemią? — Nie chcę wypowiadać się na ten temat, to nie jest moja rola. Mogę ostrzegać, robiłem to przez 10 miesięcy na kanale YouTube lub na Facebooku. Chciałem przestrzec ludzi, że może ich coś takiego spotkać. Nie przypuszczałem, że spotka to mnie, bo bardzo się pilnowałem, przestrzegałem wszelkich procedur, ale okazało się, że to może nie wystarczyć.
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/artur-barcis-zakazony-koronawirusem-nie-oczekiwalem-wsparcia-od-panstwa/v45xdvn,681c1dfa

Koronawirus. Jerzy Polaczek o koronasceptykach: "szaleńcy"
LUIZA PASTUSZKA 6 XI

Koronawirusa wykryto u Jerzego Polaczka z PiS-u. Poseł, goszcząc w programie WP "Newsroom", zapytany został o to, czy w szpitalu, w którym obecnie przebywa, znajdują się osoby, które do tej pory nie wierzyły w pandemię. - Posłużę się żywym przykładem, czyli pacjentem, z którym jestem w pokoju od wczoraj. To jest osoba, która przez 26 dni była leczona na Dolnym Śląsku w szpitalu we Wrocławiu. Był w ciężkim stanie i powraca powoli do zdrowia. W międzyczasie tej osobie w odstępie tygodnia zmarł brat oraz matka. To są ogromne przeżycia - powiedział Polaczek, dodając, że chciałby wyrazić głos "ogromnego sprzeciwu" dla "szaleńców, czy tych osób, które kwestionują fakt istnienia w Polsce w epidemii". - To jest sytuacja, której nie było nigdy w historii polskiej służby zdrowia i powinniśmy jako obywatele w sposób maksymalny respektować przepisy sanitarne - wskazał. - Poprzez własne odpowiedzialne zachowania jesteśmy największymi przyjaciółmi personelu medycznego, pielęgniarek, opiekunek medycznych i wszystkich pozostałych pracowników służby zdrowia - zaznaczył.
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-jerzy-polaczek-o-koronasceptykach-szalency-6572753403098753v
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 00:45 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1003 dnia: Listopad 07, 2020, 23:49 »
Sobota: prawie 28 tys. zakażeń w Polsce, na Pomorzu - 1671, w Gdańsku - 152. W kraju zmarło 349 osób
Publikacja: 07 listopada 2020 r.

W sobotę, 7 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 875 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Tak wysokiej liczby w skali kraju nie było od początku epidemii. Na Pomorzu również stwierdzono rekordowe 1671 zachorowań - więcej przypadków niż w Gdańsku było w Gdyni oraz w powiatach tczewskim i gdańskim. Nasz region to obecnie 9. województwo w kraju pod względem dobowej liczby zakażeń. W kraju zmarło 349 osób (od początku epidemii - 7636), na Pomorzu - 15 (391).

NA POMORZU ŁĄCZNIE OD POCZĄTKU EPIDEMII MAMY 27671 POTWIETRDZONYCH ZACHOROWAŃ. PONIŻEJ SUMA 1671 NOWYCH PRZYPADKÓW ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM, Z PODZIAŁEM NA MIASTA I POWIATY:
167 osób    miasto Gdynia
157 osób    powiat tczewski
153 osoby  powiat gdański
152 osoby  miasto Gdańsk
149 osób    powiat kartuski
125 osób    powiat bytowski
103 osoby  powiat malborski
  97 osób    powiat pucki
  71 osób    powiat wejherowski
  66 osób    powiat starogardzki
  63 osoby  powiat chojnicki
  62 osoby  powiat sztumski
  62 osoby  powiat kwidzyński
  57 osób    powiat kościerski
  50 osób    powiat nowodworski
  44 osoby  miasto Słupsk
  34 osoby  powiat słupski
  25 osób    powiat lęborski
  20 osób    powiat człuchowski
  14 osób    miasto Sopot

Łącznie 408 spośród wyżej wymienionych osób objętych było kwarantanną. Nadzorem epidemiologicznym objętych było 26 osób.
W izolatorium leczonych jest 38 osób, aktualnie hospitalizowanych - 565 osób.
(...)
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/koronawirus-w-gdansku-na-pomorzu-w-kraju-dzienne-dane-zachorowan,a,182172

Dane epidemiologiczne dotyczące zachorowań na COVID-19 w woj. pomorskim - STAN NA 07.11.2020 r. (załączniki)
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1736-dane-epidemiologiczne-dotyczace-zachorowan-na-covid-19-w-woj-pomorskim-stan-na-7-11-2020-r

Raport z dnia 7 listopada 2020 roku na temat Sars-CoV-2 w województwie pomorskim
 sobota, 07 listopad 2020 10:30

2. Zgony
 Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o zgonach  15 osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z terenu województwa pomorskiego –
4 osoby powiat kartuski (52 M, 64 K, 87 K, 71 M),
3 osoby powiat wejherowski (94 K, 89 M, 87 K),
2 osoby powiat człuchowski (80 M, 68 M),
2 osoby m. Słupsk (67 K, 34 M),
1 osoba powiat bytowski (79 M),
1 osoba powiat kościerski (88 M),
1 osoba powiat malborski (86 K),
1 osoba powiat pucki (8 2M),

3 osoby zmarłe nie miały chorób współistniejących, 12 osób zmarłych miało choroby współistniejące.
http://www.wsse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/1735-raport-z-dnia-7-listopada-2020-roku-na-temat-sars-cov-2-w-wojewodztwie-pomorskim

361 Ognisko związane z zakładem pracy - 3 przypadki zakażenia, miasto Gdańsk
362 Ognisko związane ze szkołą - 2 przypadki, powiat tczewski
363 Ognisko związane ze szkołą - 2 przypadki, powiat tczewski
364 Ognisko związane ze szkołą - 2 przypadki, powiat nowodworski
365 Ognisko związane z zakładem pracy - 4 przypadki zakażenia, powiat człuchowski
366 Ognisko związane z zakładem pracy - 4 przypadki zakażenia, miasto Gdańsk
367 Ognisko związane z zakładem pracy - 4 przypadki zakażenia, powiat bytowski
(...)
http://www.wsse.gda.pl/media/k2/attachments/Ogniska_7.11.2020.pdf

ZACHODNIOPOMORSKIE

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Alarmujące dane. Ponad tysiąc nowych przypadków zakażeń w regionie - 7.11.2020
OPRAC.: Sylwia Polachowska 7 listopada

W sobotę rano Sanepid poinformował, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy 1072 kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:

pow. białogardzki – 23 osoby (1 młoda kobieta, 9 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
pow. choszczeński – 35 osób (1 dziecko, 20 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. drawski – 16 osób (2 dzieci, 1 młoda kobieta, 7 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 2 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. goleniowski – 79 osób (3 dzieci, 3 młode kobiety, 36 kobiet w średnim wieku, 10 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 21 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)
pow. gryficki – 63 osoby (6 dzieci, 2 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 9 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 22 mężczyzn w średnim wieku, 11 starszych mężczyzn)
pow. gryfiński – 23 osoby (1 dziecko, 9 kobiet w średnim wieku, 6 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)
pow. kamieński – 20 osób (6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 2 młodych mężczyzn, 7 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)
pow. kołobrzeski – 61 osób (3 młode kobiety, 31 kobiet w średnim wieku, 10 starszych kobiet, 2 młodych mężczyzn, 11 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. koszaliński + m. Koszalin – 53 osoby (2 dzieci, 4 młode kobiety, 18 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 13 mężczyzn w średnim wieku, 9 starszych mężczyzn)
pow. łobeski – 16 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 3 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. myśliborski – 10 osób (3 kobiety w średnim wieku, 3 młodych mężczyzn, 1 mężczyzna w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. policki – 52 osoby (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 21 kobiet w średnim wieku, 7 starszych kobiet, 1 młody mężczyzna, 17 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)
pow. pyrzycki – 21 osób (8 kobiet w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 3 młodych mężczyzn, 5 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. sławieński – 29 osób (1 dziecko, 3 młode kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 5 starszych kobiet, 5 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn)
pow. stargardzki – 104 osoby (3 dzieci, 5 młodych kobiet, 35 kobiet w średnim wieku, 21 starszych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 21 mężczyzn w średnim wieku, 15 starszych mężczyzn)
m. Szczecin – 233 osoby (7 dzieci, 18 młodych kobiet, 95 kobiet w średnim wieku, 21 starszych kobiet, 20 młodych mężczyzn, 54 mężczyzn w średnim wieku, 18 starszych mężczyzn)
pow. szczecinecki – 103 osoby (2 dzieci, 8 młodych kobiet, 30 kobiet w średnim wieku, 17 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 30 mężczyzn w średnim wieku, 11 starszych mężczyzn)
pow. świdwiński – 46 osób (2 dzieci, 3 młode kobiety, 14 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 4 młodych mężczyzn, 13 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)
m. Świnoujście – 41 osób (2 dzieci, 1 młoda kobieta, 15 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 10 mężczyzn w średnim wieku, 8 starszych mężczyzn)
pow. wałecki – 44 osoby (1 dziecko, 2 młode kobiety, 22 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 12 mężczyzn w średnim wieku, 6 starszych mężczyzn)
RAZEM: 1072 osoby

- Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem - przekazała Małgorzata Kapłan z WSSE w Szczecinie.
mężczyzna l. 74 – pow. kołobrzeski, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 89 - pow. goleniowski, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 77 - pow. goleniowski, Szpital - Goleniów
mężczyzna l. 67 - pow. goleniowski, Szpital - Goleniów
kobieta l. 80 - pow. goleniowski, Szpital - Goleniów
mężczyzna l. 58 - pow. gryfiński, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 80 - pow. kołobrzeski, Szpital - Kołobrzeg
mężczyzna l. 89 - pow. kołobrzeski, Izolacja domowa
mężczyzna l. 74 - pow. kołobrzeski, Szpital - Kołobrzeg
mężczyzna l. 42 - pow. koszaliński, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 71 - pow. policki, SPWSZ w Szczecinie
kobieta l. 77 - pow. policki, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 59 - pow. policki, SPWSZ w Szczecinie
kobieta l. 88 - pow. pyrzycki, Szpital - Pyrzyce
mężczyzna l. 72 - pow. pyrzycki, Szpital - Pyrzyce
kobieta l. 84 - pow. pyrzycki, Szpital - Pyrzyce
mężczyzna l. 80 - pow. łobeski, Szpital - Gryfice
mężczyzna l. 74 - pow. łobeski, Szpital - Drawsko Pom.
mężczyzna l. 58 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 79 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 61 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 70 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
mężczyzna l. 78 - m. Koszalin, Szpital Wojewódzki w Koszalinie
kobieta l. 76 - m. Szczecin, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 89 - m. Szczecin, Szpital - Wałcz
kobieta l. 88 - m. Szczecin, SPWSZ w Szczecinie
mężczyzna l. 72 - m. Świnoujście, Izolacja domowa
mężczyzna l. 80 - m. Świnoujście, Szpital - Świnoujście
RAZEM: 28 osób

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan : 16101/170 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
https://gs24.pl/koronawirus-w-woj-zachodniopomorskim-alarmujace-dane-ponad-tysiac-nowych-przypadkow-zakazen-w-regionie-7112020/ar/c14-15279694

ŚLĄSK
Komunikat ŚPWIS z dnia 07.11.2020 r. godz. 10.30
- liczba osób poddanych kwarantannie domowej z powodu wszystkich przyczyn /ostatni raport: 73 186 / 71 810
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 8 945 / 9 024
- liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 700 212
- liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych:  112 767
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 67 263 / 62 973
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 32 824 / 31 753 
- liczba zgonów /ostatni raport: 1 154 / 1 128

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. Zmarli:
w szpitalu w Cieszynie 67-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego;
w szpitalu w Zebrzydowicach 85-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego;
w szpitalu w Katowicach 69-letni mężczyzna z Rybnika;
w szpitalu w Rybniku zmarli: 64-letni mężczyzn a z Pyskowic,
  72-letnia kobieta z Rybnika,
  87-letnia kobieta z powiatu rybnickiego,
  57-letni mężczyzna z Rybnika,
  70-letnia kobieta z Rybnika,
  73-letnia kobieta z powiatu raciborskiego,
  68-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego i
  79-letnia kobieta z powiatu mikołowskiego;
w szpitalu w Głubczycach 81-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego;
w szpitalu w Siemianowicach Śląskich 80-letni mężczyzna z Chorzowa;
w szpitalu w Chorzowie zmarli: 38-letnia kobieta z Chorzowa i
  69-letni mężczyzna z Chorzowa;
w szpitalu w Częstochowie 67-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego;
w szpitalu w Czeladzi 72-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego;
w szpitalu w Tychach 62-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej;
w Tychach zmarła 71-kobieta;
w powiecie raciborskim zmarli: 92-letni mężczyzna i
  63-letni mężczyzna;
w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu 79-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego;
w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju 73-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego;
w szpitalu w Pszczynie 84-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego;
w szpitalu w Bystrej zmarli: 60-letnia kobieta z powiatu żywieckiego i
  70-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego.
https://www.gov.pl/web/wsse-katowice/aktualna-sytuacja-epidemiologiczna-w-woj-slaskim---koronawirus-sars-cov-2

https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-w-woj-slaskim-nowy-rekord-ponad-4-tys-zakazen-w-calym-kraju-27-875-przypadkow-zmarlo-prawie-350-osob/ar/c1-15279766

WIELKOPOLSKA

PONAD 2400 NOWYCH ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WIELKOPOLSCE
Autor: Codzienny Poznań AK  07.11.2020 10:36

Ministerstwo Zdrowia poinfomorwało o 2451 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w ciągu doby. W całym kraju potwierdzono 27 875, zmarło 349 osób.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 2451 osób w regionie.

Jednocześnie poinformowano, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 52147, zgonów 748, ozdrowieńców 15795, aktywnych przypadków 35604.

Zakażenia w powiatach:


https://www.codziennypoznan.pl/artykul/2020-11-07/ponad-2400-nowych-zakazen-koronawirusem-w-wielkopolsce

ŁÓDZKIE

Stan na 07.11.2020, godz. 13:07
Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:
– 65-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.
– 72-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieruszowie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieluńskiego
– 82-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 84-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.
– 86-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.
– 86-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w w Łowiczu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.
– 87-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 87-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 87-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Radomsku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu radomszczańskiego.
– 88-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w w Łowiczu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.
– 89-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 90-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 93-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 99-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pabianicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pabianickiego.
– 59-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.
– 70-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Poddębicach. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.
– 72-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pabianicach. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pabianickiego.
– 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im.Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łowickiego.
– 89-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pabianicach. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pabianickiego.
– 90-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pabianicach. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pabianickiego.

W województwie łódzkim jest także 1570 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 178 osób wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 38036
• Liczba osób aktualnie zakażonych: 24838
• Liczba osób objętych kwarantanną: 27352
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1850
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 12691
• Liczba osób, które zmarły: 507

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3689

Jednocześnie informujemy, że ogólnej liczby potwierdzonych zakażeń usunięto 19 przypadków z m. Łodzi, 1 z powiatu rawskiego oraz 1 powiatu radomszczańskiego z powodu ich podwójnego zaraportowania.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 38036. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

https://www.radiozw.com.pl/raport-koronawirus-lodzkie/

MAŁOPOLSKA

Małopolska [7.11]: Kolejna doba z ogromną ilością zakażeń. Tak już zostanie? [AKTUALIZACJA]

Małopolska [7 listopada]
zakażonych: 58 597 (+2 616)
zmarło: 889 (+27)
wyzdrowiało: 31 499 (+1 310)
aktywnych przypadków: 26 010 (+1 139)

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem  SARS-CoV-2 u kolejnych 2616 osób, z:
Krakowa (682 osoby),
powiatu  krakowskiego (382 osoby),
wadowickiego  (220 osób),
myślenickiego (165 osób),
olkuskiego (108 osób), 
wielickiego i oświęcimskiego (po 100 osób),
nowosądeckiego (90 osób), 
nowotarskiego (83 osoby),
Nowego Sącza (81 osób),
powiatu brzeskiego (80 osób),
miechowskiego (76 osób),
bocheńskiego (61 osób), 
chrzanowskiego (61 osób)
tarnowskiego (57 osób),
tatrzańskiego (49  osób),
Tarnowa (45 osób),
powiatu suskiego (44 osoby),
limanowskiego (42  osoby),
dąbrowskiego (40 osób),
gorlickiego (28 osób),
proszowickiego (22 osoby).

Aktualnie 51 osób jest hospitalizowanych,  pozostałe przebywają w izolacji.

WSSE w Krakowie przekazała także informację o usunięciu 166 zdublowanych przypadków z raportu zbiorczego – raport skorygowano.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 58 422 osób.Liczba aktywnych przypadków w Małopolsce w poszczególnych powiatach:


Zmiany ilości aktywnie chorych na Covid-19 w Małopolsce w ciągu ostatnich 3 tyg.:


Niestety musimy również poinformować o śmierci 27 osób w wieku od 54 do 91 lat, z: 
Krakowa (6 osób),
Nowego Sącza,
powiatu limanowskiego i nowosądeckiego  (po 4 osoby),
powiatów: tarnowskiego, olkuskiego, myślenickiego (po 2 osoby)
powiatu krakowskiego, chrzanowskiego i bocheńskiego (po 1  osobie).
Czternaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono,  że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w  Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 889.

Przekazujemy,  że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 1310 ozdrowieńcach z naszego województwa (...)  Otrzymaliśmy także  informację z WSSE w Krakowie o usunięciu dwudziestu sześciu przypadków z  raportu ozdrowieńców – raport skorygowano. 
W sumie w Małopolsce mamy 31 464 ozdrowieńców.
(...)
https://glos24.pl/juz-49-przypadkow-koronawirusa-w-malopolsce-kim-jest-kolejny-zarazony
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2020, 22:21 wysłana przez Orionid »

Offline Orionid

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 19649
 • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopad 07, 2020, 23:49 »
PODKARPACKIEPonad 1900 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 27 mieszkańców regionu. W Polsce 349 ofiar śmiertelnych [7 LISTOPADA]
Marcin Radzimowski 7 listopada

Wojewódzki Sanepid informuje, że nowe 1946 potwierdzone przypadki zakażeń dotyczą mieszkańców powiatów:
24– bieszczadzki
72– brzozowski
81 – dębicki
77 – jarosławski
100 – jasielski
37 – kolbuszowski
38– miasto Krosno
94 – krośnieński
14 – leski
95– leżajski
27 - lubaczowski
72 – łańcucki
75 – mielecki
56– niżański
96– miasto Przemyśl
69 – przemyski
85– przeworski
10 –ropczycko-sędziszowski
308– miasto Rzeszów
345– rzeszowski
48 – sanocki
51 – stalowowolski
30– strzyżowski
18– miasto Tarnobrzeg
24 – tarnobrzeski
W dniach 18,20,21, 27-31 października oraz 1-6 listopada zmarło 27 mieszkańców województwa podkarpackiego (w nawiasie wiek):
  12 kobiet –
z powiatu stalowowolskiego (78),
krośnieńskiego (89),
niżańskiego (84),
lubaczowskiego (90),
jarosławskiego (80,85),
dębickiego (86,71,73),
łańcuckiego (50),
rzeszowskiego (79,91).
  15 mężczyzn –
z powiatu przeworskiego (63),
leskiego (84),
bieszczadzkiego(74,71),
jarosławskiego (51),
kolbuszowskiego (67),
dębickiego (73,80),
tarnobrzeskiego (79),
łańcuckiego (92),
rzeszowskiego (81),
leżajskiego (89, 57, 73) i
miasta Rzeszowa (70).

Kolejne 877 osób, które zwolniono z izolacji to mieszkańcy 21 powiatów województwa podkarpackiego.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono w regionie 31287 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 13567 osób zwolniono z izolacji. Odnotowano 578 zgonów.
https://echodnia.eu/podkarpackie/ponad-1900-zakazen-koronawirusem-na-podkarpaciu-zmarlo-27-mieszkancow-regionu-w-polsce-349-ofiar-smiertelnych-7-listopada/ar/c1-15279722

DOLNY ŚLĄSK

Na Dolnym Śląsku stwierdzono 2045 nowych zakażeń, 16 osób zmarło, 680 pacjentów wyzdrowiało
Aktualne dane dla naszego województwa to 31507 potwierdzonych przypadków, 508 zmarłych i 11030 wyleczonych osób

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 32690
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2397
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 1477

(...)
https://wroclife.pl/nasze-miasto/koronawirus-wroclaw-2020/koronawirus-dolny-slask-7-listopada/

KUJAWSKO-POMORSKIE

1809 nowych przypadków koronawirusa w Kujawsko Pomorskiem. W sumie 521 640 osób zarażonych koronawirusem w Polsce, 7636 zgonów [8.11 72020]
OPRAC.:Marcin Gołembiewski 8 listopada

Potwierdzone w sobotę (7 listopada) przez ministerstwo przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 1809 osób z województwa kujawsko-pomorskiego.
6 osób zmarło.

Pochodzą z nast. miast i powiatów
Bydgoszcz 312
Grudziądz 59
Inowrocław 111
Toruń 202
Włocławek 83
powiat aleksandrowski 8
powiat brodnicki 30
powiat bydgoski 105
powiat chełmiński 31
powiat golubsko-dobrzyński 53
powiat grudziądzki 27
powiat inowrocławski 102
powiat lipnowski 30
powiat mogileński 45
powiat nakielski 81
powiat radziejowski 28
powiat rypiński 35
powiat sępoleński 33
powiat świecki 117
powiat toruński 71
powiat tucholski 38
powiat wąbrzeski 18
powiat włocławski 49
powiat żniński 50
spoza województwa 6/1 pow. pruszkowski, 1 m. Warszawa, 2 pow. sierpecki, 1 pow. pilski, 1 pow. kwidzyński
w trakcie ustalania 85

Szpitale w Bydgoszczy, Radziejowie i Grudziądzu przekazały informacje o zgonach 6 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Spośród osób zmarłych, 3 miały choroby współistniejące.
95-M, 59-M, zgony nastąpiły w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy
54-M, zgon nastąpił w Szpitalu w Radziejowie
83-M, zgon nastąpił w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
80-M, zgon nastąpił w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy
86-M, zgon nastąpił w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu
W Kujawsko Pomorskiem mamy również 983 nowych ozdrowieńców.

Koronawirus Kujawsko Pomorskie
Stan na 07.11.2020 r.:
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 32 231,
liczba osób aktualnie w kwarantannie – 22 331,
liczba osób objętych nadzorem – 6 193,
liczba ozdrowieńców – 6 511,
liczba zgonów – 218,
liczba pobranych próbek – 295 303.
https://wloclawek.naszemiasto.pl/1809-nowych-przypadkow-koronawirusa-w-kujawsko-pomorskiem-w/ar/c14-7905133

LUBELSKIE

27 875 nowych przypadków koronawirusa. W województwie lubelskim odnotowano 1794
 Radio Lublin 7 listopada 2020

Wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:
– 523 osób z Lublina,
– 94 osób z Białej Podlaskiej,
– 51 osób z Zamościa,
– 43 osób z Chełma,
– 170 osób z powiatu lubelskiego,
– 124 osób z powiatu łukowskiego,
– 99 osób z powiatu bialskiego,
– 97 osób z powiatu tomaszowskiego,
– 96 osób z powiatu puławskiego,
– 81 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 71 osób z powiatu zamojskiego,
– 51 osób z powiatu kraśnickiego,
– 39 osób z powiatu świdnickiego,
– 37 osób z powiatu opolskiego,
– 33 osób z powiatu lubartowskiego,
– 28 osób z powiatu chełmskiego,
– 28 osób z powiatu janowskiego,
– 28 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 20 osób z powiatu parczewskiego,
– 20 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 18 osób z powiatu włodawskiego,
– 15 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 15 osób z powiatu ryckiego,
– 13 osób z powiatu radzyńskiego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje  że na terenie województwa lubelskiego zmarło 33 osoby:
1. M-85 – pochodził z powiatu janowskiego – miał choroby współistniejące.
2. K-81 – pochodziła z powiatu janowskiego – miała choroby współistniejące.
3. K-74 – pochodziła z powiatu janowskiego – miała choroby współistniejące.
4. K-90 – pochodziła z powiatu janowskiego – miała choroby współistniejące.
5. K-76 – pochodziła z powiatu janowskiego – miała choroby współistniejące.
6. M-70 – pochodził z powiatu ryckiego – brak chorób współistniejących
7. M- 63 – pochodził z powiatu bialskiego – brak chorób współistniejących
8. M-63 – pochodził z powiatu tomaszowskiego – miał choroby współistniejące.
9. M- 46 – pochodził z powiatu tomaszowskiego – miał choroby współistniejące.
10. M- 65 – pochodził z powiatu tomaszowskiego – miał choroby współistniejące.
11. M-83 – pochodził z powiatu tomaszowskiego – miał choroby współistniejące.
12. K-70- pochodziła z powiatu parczewskiego – miała choroby współistniejące.
13. K-76 – pochodziła powiatu łęczyńskiego – brak chorób współistniejących
14. K.-65 – pochodziła z powiatu biłgorajskiego – miała choroby współistniejące.
15. M-43 – pochodził z powiatu krasnostawskiego – miał choroby współistniejące.
16. M-83 – pochodził z powiatu krasnostawskiego – miał choroby współistniejące.
17. K- 88 – pochodziła z powiatu krasnostawskiego – miała choroby współistniejące.
18. M-71 – pochodził z Chełma – miał choroby współistniejące.
19. M-67 – pochodził z powiatu chełmskiego – miał choroby współistniejące.
20. M- 79 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
21. M-71 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
22. M- 69 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
23. K-66 – pochodziła z powiatu łukowskiego – miała choroby współistniejące.
24. M- 64 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
25. M-88 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
26. K-72 – pochodziła z powiatu łukowskiego – miała choroby współistniejące.
27. M-74 – pochodził z powiatu łukowskiego – miał choroby współistniejące.
28. K-73 – pochodziła z powiatu łukowskiego – miała choroby współistniejące.
29. M-58 – pochodził z powiatu włodawskiego – miał choroby współistniejące.
30. M- 81 – pochodził z powiatu włodawskiego – miał choroby współistniejące.
31. M- 84 – pochodził z hrubieszowskiego – miał choroby współistniejące.
32. K-71 – pochodziła z powiatu puławskiego – miała choroby współistniejące.
33. M-74 – pochodził z powiatu zamojskiego – brak chorób współistniejących.

W sumie w kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 521 640/7 636 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Do dnia 7 listopada 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono łącznie 27185 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 11481 ozdrowieńców i 405 zgonów. Aktualnie 31547 osób jest poddanych kwarantannie, a 323 objętych nadzorem epidemiologicznym.
https://radio.lublin.pl/2020/11/27-875-nowych-przypadkow-koronawirusa-w-wojewodztwie-lubelskim-odnotowano-1794/

LUBUSKIE

Liczba zakażeń nie maleje. Z najnowszych danych wynika, że COVID-19 wykryto u 27.875 osób. W Lubuskiem najmniej zakażeń w kraju
Jakub Pikulik 7 listopada

Dane z województwa lubuskiego:
Mamy 510 nowych osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Pacjenci pochodzą z powiatów:
nowosolskiego(73),
m. Gorzowa Wielkopolskiego(71),
m. Zielonej Góry(56),
międzyrzeckiego(53),
świebodzińskiego(52),
gorzowskiego(48),
zielonogórskiego(39),
krośnieńskiego(26),
żagańskiego(23),
żarskiego(21),
sulęcińskiego(16),
słubickiego(15),
wschowskiego(9),
strzelecko-drezdeneckiego(8 ).
Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 20 osób zakażonych koronawirusem. To
74-letni mieszkaniec pow. strzelecko-drezdeneckiego,
83-letni mieszkaniec pow. słubickiego,
79-letni mieszkaniec pow. słubickiego,
83-letni mieszkaniec pow. słubickiego,
59-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
64-letni mieszkaniec pow. międzyrzeckiego,
81-letni mieszkaniec pow. międzyrzeckiego,
67-letni mieszkaniec pow. świebodzińskiego,
82-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego,
78-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
52-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
89-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego,
70-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego,
92-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
86-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
85-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
64-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego,
70-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego,
79-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego i
78-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego.

Łącznie, na terenie województwa, mamy 9908 zakażonych (w tym 4254 ozdrowieńców i 143 zgony):

Dobowy raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Lubuskiem:
276 osób hospitalizowanych;
6992 osoby w kwarantannie (nałożonej przez inspekcje sanitarne);
1393 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym;
4254 osoby wyleczone z COVID-19;
(...)
https://gazetalubuska.pl/liczba-zakazen-nie-maleje-z-najnowszych-danych-wynika-ze-covid19-wykryto-u-27875-osob-w-lubuskiem-najmniej-zakazen-w-kraju/ar/c1-15279738

OPOLSKIE

765 nowych zakażeń koronawirusem w woj. opolskim. 27 875 w Polsce. Nowe rekordy w regionie i w kraju!
Piotr Guzik 7 listopada

W przypadku woj. opolskiego COVID-19 potwierdzono u 765 osób. To nowy regionalny rekord. Sytuacja w poszczególnych powiatach wygląda następująco:

pow. oleski - 121 nowe przypadki
pow. kędzierzyńsko-kozielski - 104
pow. opolski - 90
pow. prudnicki - 85
pow. strzelecki - 74
miasto Opole - 71
pow. kluczborski - 53
pow. krapkowicki - 53
pow. namysłowski - 36
pow. nyski - 35
pow. głubczycki - 23
pow. brzeski - 20
765 nowych zakażeń koronawirusem w woj. opolskim oznacza, że od początku epidemii na terenie regionu mamy już 14 383 przypadki COVID-19.

Wśród zmarłych jest 14 osób z woj. opolskiego. Statystyka jest następująca:
powiat oleski – 3 osoby
powiat strzelecki – 3 osoby
powiat opolski – 2 osoby
miasto Opole - 1 osoba
powiat brzeski – 1 osoba
powiat kędzierzyńsko-kozielski – 1 osoba
powiat krapkowicki – 1 osoba
powiat kluczborski – 1 osoba
powiat namysłowski – 1 osoba
Od początku epidemii z powodu COVID-19 w woj. opolskim zmarło już 289 osób.
https://opole.naszemiasto.pl/765-nowych-zakazen-koronawirusem-w-woj-opolskim-27-875-w/ar/c1-7986707

PODLASKIEZakażenia (wyzdrowienia):
Białystok 3654 (699)  powiat białostocki 1819 (428)
Łomża 911 (166)  powiat łomżyński 344 (66)
 Suwałki 721 (85)  powiat suwalski 220 (23)

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1325008842829291521

615 nowe przypadki zakażenia #koronawirus w #podlaskie (12950).

https://twitter.com/PodlaskiUW/status/1325007768655450113

Koronawirus w Podlaskiem - raport (07.11.2020). 10 kolejnych ofiar i 615 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w woj. podlaskim
Jakub Laskowski 7 listopada

Koronawirus w województwie podlaskim - raport 07.11.2020
Został potwierdzony 180,181,182,183,184,185,186,187,188,189 potwierdzony przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.

- informuje Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
To kobieta w wieku 99 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
To mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
To kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka powiatu grajewskiego. Miała choroby współistniejące.
To mężczyzna w wieku 84 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego. Miał choroby współistniejące.
To kobieta w wieku 63 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
To mężczyzna w wieku 81 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego. Miał choroby współistniejące.
To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka Kolna, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące.
To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.
To kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego. Miała choroby współistniejące.
To mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec Grajewa, hospitalizowany w Szpitalu w Grajewie. Miał choroby współistniejące.
(...)
https://poranny.pl/koronawirus-w-podlaskiem-raport-07112020-10-kolejnych-ofiar-i-615-nowych-przypadkow-zakazen-koronawirusem-w-woj-podlaskim/ar/c1-15279710

ŚWIĘTOKRZYSKIE

W sobotę 7 listopada 13 kolejnych ofiar koronawirusa w Świętokrzyskiem. Zobaczcie skąd
Stanisław Wrobel 7 listopada

Zmarli to mieszkańcy następujących powiatów:

3 z powiatu ostrowieckiego
Mężczyzna, 75 lat
Mężczyzna, 78 lat
Kobieta, 73 lata

2 z powiatu kieleckiego
Mężczyzna, 90 lat
Mężczyzna, 59 lat

2 z powiatu buskiego
Mężczyzna, 88 lat
Kobieta, 88 lat

2 z powiatu koneckiego
Mężczyzna, 69 lat
Kobieta, 85 lat

2 z powiatu jędrzejowskiego
Kobieta, 88 lata
Kobieta, 88 lat

Z innych powiatów
Mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 58 lat
Kobieta z powiatu sandomierskiego, 72 lata

O śmierci pięciu wymienionych powyżej osób informowaliśmy na echodnia.eu już w piątek - to osoby z powiatów buskiego, koneckiego i sandomierskiego. Teraz uzupełniamy jakiej płci i w jakim wieku byli zmarli.
(...)
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-sobote-7-listopada-13-kolejnych-ofiar-koronawirusa-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad/ar/c1-15279756

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/nowy-przerazajacy-rekord-juz-1231-zakazen-koronawirusem-w-swietokrzyskiem-zobaczcie-skad-sa-chorzy-lista-sobota-7-listopada/ar/c1-15279748

WARMIŃSKO-MAZURSKIEDzienny raport o #koronawirus Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych woj. W-M stan na 7 listopada godz. 10:30
679 zakażeń (13361)
252 wyzdrowienia (4394)
8 zgonów (169)
Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

https://twitter.com/WMUW_Olsztyn/status/1325007586136035329

PRAWIE 28 TYS. ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA W POLSCE. JAK WYGLĄDA SYTUACJA NA WARMII I MAZURACH?
By red 7 listopada 2020

679 zakażeń (13361):
93 ełcki
60 ostródzki
57 Olsztyn
54 bartoszycki
46 działdowski
45 iławski
41 kętrzyński
38 Elbląg
37 węgorzewski
31 olecki
29 elbląski
24 nowomiejski
22 olsztyński
22 piski
21 mrągowski
19 lidzbarski
17 giżycki
14 gołdapski
6 braniewski
3 nidzicki

8 zgonów (169):
kobieta 95 Szpital Bartoszyce bartoszycki
kobieta 64 Szpital Bartoszyce bartoszycki
kobieta 91 Szpital Bartoszyce bartoszycki
kobieta 78 ZOL Rudziszki węgorzewski
kobieta 85 Szpital Ostróda szczycieński
mężczyzna 37 Szpital Ełk olecki
mężczyzna 58 Szpital Działdowo działdowski
kobieta 70 Szpital Giżycko giżycki
Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
(...)
https://tko.pl/65347,2020,11,07,prawie-28-tys-zachorowan-na-koronawirusa-w-polsce-jak-wyglada-sytuacja-na-warmii-i-mazurach

MAZOWSZE

Komunikat MPWIS z dnia 7 listopada 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Stan aktualny na dzień 7 listopada 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:
liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 64 257/ (5189)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 26 osób.
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 4 750/ (316)
liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zachorowania na COVID-19/ (ostatnia doba):2 024/(187)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1029/ (52)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 31 832/(2 221)
**(dana przekazana do Ministerstwa Zdrowia na godzinę 9.00 na podstawie porannego raportu laboratorium)
** liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 71 163/ (2 998)
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/komunikaty/komunikat-mpwis-z-dnia-7-listopada-2020-r-przedstawiajacy-sytuacje-epidemiologiczna-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego-zwiazan
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2020, 22:22 wysłana przez Orionid »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SARS-CoV-2 (Covid-19) (zbiorczo)
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopad 07, 2020, 23:49 »