Autor Wątek: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?  (Przeczytany 6086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pasiuli

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 64
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2021, 08:29 »
Odczuwam pewien niesmak. Chłopak się stara, kombinuje, chce się wykazać, walczy nawet z wzorami a wy tak po nim jedziecie. To, że nie jest w tej materii doświadczony to zaraz ban? Chwała mu za to, że się interesuje takimi problemami i udziela. Nie wiem w jakim kolega jest wieku zakładam- że młody i natury ciekawy.
Mam nadzieję, że się nie zniechęcił do dalszego motania się z podobnymi problemami.
Pozdrawiam kolegę:)

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2021, 11:09 »
Ale problem w tym, że on nie jest ciekawy, tylko przekorny. To nie pierwszy przypadek, byli tu już tacy. Dostał na tacy konkretne źródła, wyliczenia itd. Nawet nie próbował skonfrontować tego ze swoją "wiedzą". Ewidentnych błędów w założeniach, które przyjął (wartości prędkości wejścia itp.) nawet nie próbował sprawdzić / skorygować. Tylko buńczucznie oświadczył, że wie lepiej...
 Myślę, że reakcja forum na tego trolla była prawidłowa: podano źródła, fakty, sprostowano konkretne błędy. Wobec braku merytorycznej reakcji pożegnano won.  Podane rzetelne fakty posłuża innym czytającym, o bardziej otwartych i rzetelnych umysłach. Tak prowadzona polemika jest ważna: pełni role edukacyjną wobec osób trzecich i ogranicza szkody  czynione w świadomości innych ludzi dokonywane przez takich agresywnych ignorantów. Koniec, kropka.
Pozdrawiam
P.S.1 Wszystko rozegrało się tak szybko, że nawet nie zdążyłem wziąć merytorycznego udziału
P.S.2 Wbrew pozorom, nie zawsze to są "gniewni" młodzi ludzie. Czasem dorośli leczący kompleksy. Ostatnio były nawroty takiego jednego na forum astropolis (zawitał i tutaj, o ile pamiętam). Kiedyś z nim nawet polemizowałem i to na priva, właśnie myśląc początkowo, że to jakiś ciekawski uczeń. Próbowałem zatem edukować uczciwie. Przy ostatnim "występie" na astropolis puścił jakieś swoje filmiki z pseudo eksperymentów mających niby udowadniać jego teorie. Sądząc po łapach w kadrze, to gość w średnim wieku był. Także nigdy nie wiadomo. Tolerancja dla takich typów jest rzeczą zbędną. Na postawione pytania należy oczywiście odpowiedzieć merytorycznie (także pro publico bono), jeśli jednak sensownego odzewu brak - gonić precz.

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2021, 11:27 »
Odczuwam pewien niesmak. Chłopak się stara, kombinuje, chce się wykazać

Wykazać powtarzaniem 5 razy, że Mars nie ma atmosfery i ad personam że tylko prawdziwi fizycy mogą z nim dyskutować?  :-X

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2021, 18:13 »
zakładam- że młody i natury ciekawy.
Odniosłem wrażenie zupełnie czego innego - kogoś kto chce dowieść ze żadnego lądowania nie było i to tylko "pic na wodę i fotomontaż". Jednym słowem następna konspiracja. Plaska ziemia się kłania.  :o

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2021, 18:13 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2021, 21:15 »
Wiecie, postanowiłem jednak zastopować możliwość pisania postów przez autora tego wątku z uwagi na:
  • Inne wątki tego jegomościa/mościowej, sugerujące, że ta osoba bardzo mało wie o podstawowych zjawiskach kosmicznych - przykładem niech będzie ten wątek: http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4773.0
  • Ton autora: po prostu szukał dziury w całym, jednocześnie obrażając innych

Zobaczcie, że jest różnica w przypadku osoby, która by chciała się czegoś dowiedzieć, a osoby, która  "wie lepiej" od samego początku.
Dyskusja by była inna, gdyby autor wątku spytał się o tak:
Słuchajcie, czegoś nie rozumiem - jak możliwe jest napełnienie spadochronu w tak cieniutkiej atmosferze Marsa?
I potem by się spytał/a:
Jak obliczyć coś takiego - czy macie może jakieś linki?
albo:
Jak przetestowano przed misjami napełnianie się spadochronów? Czy się udało?

Podejście jest zupełnie inne. W tym przypadku natomiast rozmawialiśmy z ekspertem, który tylko z "prawdziwymi fizykami" będzie rozmawiać. No i klops.

Offline 19Grzesiek77

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 28, 2021, 21:55 »
Witam , Też tak jak  Adam uważam ,że wątek bardzo ciekawy . Mimo ,że Olasek , Borys , kanarkus i parę innych osób wykazało , że Reality V się myli  , to czy  zablokowanie nie było przedwczesne ?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2021, 23:04 »
Witam , Też tak jak  Adam uważam ,że wątek bardzo ciekawy . Mimo ,że Olasek , Borys , kanarkus i parę innych osób wykazało , że Reality V się myli  , to czy  zablokowanie nie było przedwczesne ?
           ... moze warto nauczyc sie dyskutowac, z .. mniej zaawansowana osoba? BTW, moze da to mozliwosc przygotowania
kontentu czy jakiegokolwiek przekazu przeznaczonego dla osob spoza naszego grona. Z powazaniem
                                                                                                                                                Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2021, 10:07 »
Dla mnie Mr.Reality to typowy troll, który próbuje na bazie mocno poszarpanej (z różnych forów) i przy tym poprzekręcanej "wiedzy" zabłysnąć tutaj, niczym taki meteoroid w atmosferze, po czym zniknąć z areny.
Zalecenia: nie karmić, nie dyskutować, czy banować? Nie banowałbym (do czasu aż nie zacznie obrażać innych). Widać natomiast w prostej linii, że to miłośnik "fakeMoon" czy jak kto woli "fakeMars".
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2021, 10:59 »
Zbanowany nie jest - ma zablokowaną możliwość pisania postów. To przynajmniej chwilowo jest najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2021, 22:54 »
Inne wątki tego jegomościa/mościowej, sugerujące, że ta osoba bardzo mało wie o podstawowych zjawiskach kosmicznych - przykładem niech będzie ten wątek: http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4773.0

To ja jeszcze dopowiem, że również te:

http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4764.msg169394#msg169394
http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4763.0
i kilka podobnych.

Tak, to ten sam użytkownik.
The Dark Side of the Moon

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2021, 12:06 »
 Publikacja o lądowaniu Zhuronga na Marsie:
https://spj.sciencemag.org/journals/space/2021/9846185/

Też się przyda w tym temacie! :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Jak wyhamować lądownikiem w tak rzadkiej atmosferze?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2021, 12:06 »