Autor Wątek: URC 2013  (Przeczytany 18432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 05, 2013, 16:09 »
To już nie lepiej do tego nadaje się Alaska albo Sybeia, albo przynajmnjiej Norwegia. Wielkich mrozów to nawet najlepszy górol na 100% nie wywrózy  :P

Bez sensu. Toż właśnie o to chodzi, żeby taka impreza odbywała się w Polsce, a nie gdzieś po drugiej stronie globu.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 05, 2013, 18:56 »
Może błędne skały i ogólnie Kotlina Kłodzka? :) Osobiście też jestem zdania, że super by było zorganizować tego typu imprezę na własnym podwórku!

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:00 »
Tak sobie czytam te ostatnie posty, i...    A co będzie jak spadnie deszcz? :))

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:28 »
Tak sobie czytam te ostatnie posty, i...    A co będzie jak spadnie deszcz? :))

Będzie symulacja Marsa sprzed 4 miliardów lat! :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: URC 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:28 »

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:43 »
Tak sobie czytam te ostatnie posty, i...    A co będzie jak spadnie deszcz? :))

A co będzie jak przyjdzie burza piaskowa? :)
Możemy sobie gdybać, wiadomo, że taka impreza nie będzie trwać jeden dzień. Poza tym, są i na to rozwiązania.

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:47 »
Zaraz, zaraz - przecież mamy Pustynię Błędowską? :D Nigdy tam nie byłem, ale skoro ćwiczyło tam Afrika Corps... Poza tym przecież to nie muszą być warunki idealnie odwzorowane (raczej żaden z ewentualnych łazików w kosmos nie poleci). Trzeba wykorzystać to co mamy - żwirownie, piaskownie czy obszary gdzie prowadzi się odkrywkę węgla - wierzcie mi, krajobraz iście Księżycowy ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:50 »
Zaraz, zaraz - przecież mamy Pustynię Błędowską? :D Nigdy tam nie byłem, ale skoro ćwiczyło tam Afrika Corps... Poza tym przecież to nie muszą być warunki idealnie odwzorowane (raczej żaden z ewentualnych łazików w kosmos nie poleci). Trzeba wykorzystać to co mamy - żwirownie, piaskownie czy obszary gdzie prowadzi się odkrywkę węgla - wierzcie mi, krajobraz iście Księżycowy ;)

Pustynia Błędowska chyba już mocno zarosła. Bardziej pustynne są plaże, np przy Słowińskim Parku Narodowym.

Natomiast obszary z odkrywką węgla - ciekawy pomysł! :)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:04 »
Warto by zrobić listę takich miejsc.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:20 »
Może rzeczywiście warto poszukać nieczynnych kopalni odkrywkowych, szczególnie piasku? Tutaj na szybko znalazłem dużą listę takich miejsc: http://www.redbor.pl/polskie/00_wykaz_lokalizacji.htm

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 06, 2013, 08:58 »
Pustynia Błędowska chyba już mocno zarosła. Bardziej pustynne są plaże, np przy Słowińskim Parku Narodowym.

Natomiast obszary z odkrywką węgla - ciekawy pomysł! :)

Miejmy nadzieję, że tu forma ochrony jaką jest Natura 2000 pomoże:
http://ine.eko.org.pl/index_areas.php?rek=144
W ramach zadań ochronnych można zalecić odsłanianie podłoża i wycinanie drzew i krzewów by na nowo uruchomić procesy wydmotwórcze itp. Oczywiści dla dobra przyrody, dobro polskiego konkursu łazików marsjańskich to tak przy okazji  ;D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:14 »
Czyli podsumowując - są tereny w Polsce, które potencjalnie byłyby ciekawym obszarem dla zawodów typu URC, ale trzeba by się przyjrzeć szczegółom.

Choć moim zdaniem byłoby to dość odległe od "Marsa" jakim jest pustynia w Utah.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:33 »
Tak, ale to nie musi być od razu pustynia. Po prawdzie wystarczyłby nawet stosunkowo nieduży fragment analogu powierzchni, na którym pojazd miałby wykonać jakieś zadanie. To mogłoby być nawet 20x20 metrów.

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 13, 2013, 19:22 »
Po ostatnich sukcesach polskich drużyn w zawodach URC, coraz poważniej myślimy o organizacji polskiej edycji tych zawodów. Tym bardziej, że nasze działania przyczyniły się do powstania kilku nowych zespołów. W obecnej chwili jest ich już osiem. Liczymy na to, ze wkrótce dołącza następne.
Często koszt wyjazdu na zawody do stanów przekracza, nawet kilkukrotnie, koszt budowy łazika. Nie wszystkie zespoły będą w stanie zgromadzić takie środki. Ministerstwo sfinansuje wyjazd najwyżej 2, w najlepszym razie 3, zespołów. Dysponując kwotą prawie 400tyś zł, jaką z ministerstwa otrzymał zespół Hyperion, jesteśmy w stanie zorganizować takie zawody w Polsce. Biorąc udział w polskiej edycji zawodów, zespoły będą mogły zdobyć niezbędne doświadczenie bez konieczności wyjazdu na kosztowną wycieczkę. Możliwość sprawdzenia się w zawodach, będzie motywująco działała na zespoły, zwłaszcza te, które nie pojadą do USA.
Jeśli chodzi o teren to na pewno nie dorównamy amerykańskiej pustyni. Może i lepiej. Będziemy mogli skupić się na innych aspektach rywalizacji.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 13, 2013, 22:30 »
Jeśli jest wola i ochota - to pewnie kilka osób z tego forum tudzież kosmonauty z chęcią by się przyłączyło do organizacji polskiej edycji URC. Z pewnością kilka dodatkowych głów by się mogło przydać przy definicji poszczególnych konkurencji. ;)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:48 »
Robercie, a konkretnie do kiedy by musiały zapaść decyzje i na jakim szczeblu, aby możliwa była organizacja takich zawodów w Polsce? Czy obecnie są czynione już jakieś konkretne kroki ku planowaniu organizacji takiego wydarzenia?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: URC 2013
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:48 »