Autor Wątek: pulskosmosu.pl  (Przeczytany 24569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszandel

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • "Sky is the limit!"..no.. its just the beginning..
    • Pulskosmosu.pl
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:24 »
Na gieldzie lepiej nie graj ;-)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:25 »
Kilka lat temu na pewnej grupie pl sci kosmos, w czasach gdy już jej poziom spadał na łeb na szyję, imć Velo ogłosił powstanie kosmonauty, to też się pojawiły takie komentarze. Tam rok, nie więcej, zaraz was (kosmonauty) nie będzie. A jesteśmy już 7 lat (ups zapomniałem, że mieliśmy właśnie rocznicę!).

W zasadzie jedyne, czego można być pewnym, to zrzędzenie pewnych osób, które same, hehe, poza zrzędzeniem mało zrobiły. No, okazjonalnie kogoś tam jeszcze obrazili na jakimś wydarzeniu publicznie, ale to już tylko ci, których przez przypadek zaproszono. Reszta to tak zwani "piwniczanie". ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 00:29 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:34 »
Spokojnie, czasy sie zmieniaja. Udalo sie Kosmonaucie wyrobic marke i na tym mozna o wiele wiecej ugrac niz na robieniu stronki "ze szwagrem";-) To co obstawiamy ze robienie pulskosmosu znudzi im sie do konca 2016 roku?;-) Z powazaniem
                                                                       Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline tomaszandel

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • "Sky is the limit!"..no.. its just the beginning..
    • Pulskosmosu.pl
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:48 »
Ja sie zaloze o 50k stoi ? :) Chyba ze twoja pewnosc nie jest warta 50k ? ;))
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 00:50 wysłana przez tomaszandel »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:48 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2016, 00:53 »
Eeee, nie ma sensu, moeg Ci tylko zaoferowac, to co zyskasz piszac przez caly rok artykuly,, szczypte santysfakcji, ze masz racjel;-)
Z powazaniem
                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline tomaszandel

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • "Sky is the limit!"..no.. its just the beginning..
    • Pulskosmosu.pl
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:03 »
Ty mi akurat nic nie mozesz zaoferowac to tak dla scislosci ;-) Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 01:06 wysłana przez tomaszandel »

velo

  • Gość
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2016, 14:23 »
Trzymam kciuki żeby Wam się udało!

Prowadzenie serwisu zawsze wymaga sporo wytrwałości i zaangażowania. A do tego trzeba mieć jeszcze środki na życie. Mam nadzieję, że macie jakaś wizję, co chcecie osiągnąć za rok, dwa i pięć :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2016, 14:44 »
Z mojej strony tez macie zyczenia aby Wam sie udalo to dalej tworzyc. Z powazaniem
                                                                                                             Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Jacob

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:00 »
Bardzo fajna strona. Podoba mi się to że codziennie wrzucane są nowe informacje czego na Kosmonaucie często mi brakuje. Mam nadzieje że się nie wypalicie.

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:04 »
Przede wszystkim Puls Kosmosu jest dość astronomiczny, a Kosmonauta jak wszyscy wiemy pisze prawie tylko o astronautyce. Połączenie tych tematyk nie zawsze ma sens.

Szanuję, częstotliwość niusów godna podziwu!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 15:18 wysłana przez Rafał »

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:36 »
OK, starałem się nie zabierać głosu, ale damage control tego wymaga ;-)
Widzę, że wieczorna pora nikomu nie służy w rozważnym dobieraniu słów i coś się rozmowa wymknęła spod kontroli.

Ja ze swojej strony powiem tak - dobrze, że jest Kosmonauta, bo to mobilizuje do czujności - szlag mnie trafia jak K napisze coś astronomicznego szybciej ode mnie :D
Faktycznie obydwa portale nie skupiają się na tym samym, u Krzyśka jest sporo rakiet i astronautyki, a dla mnie centrum uwagi leży w czystej astronomii. Pod tym kątem wręcz się jakoś uzupełniamy, więc nie jest źle.

Co do częstotliwości czy trwałości portalu to jest tak, że jak na razie portal istnieje 11 miesięcy, najpierw tylko na FB, potem na wordpressie, a od sierpnia na własnej stronie. W tym czasie opublikowałem około 800 artykułów (aktualnie na pk nie ma przeniesionego jeszcze całego archiwum z wordpressa, ale to wkrótce). Oprócz moich pojawiły się na razie chyba 3 artykuły innych autorów.

Faktycznie mamy jakieś plany na przyszłość, jak wszyscy szukamy jakiejś niszy i sposobów rozwoju i przekucia portalu w faktyczne, stałe miejsce pracy - bo zajęcie to jest równie fascynujące co samo "robienie nauki", a jakby nie patrzeć w Polsce świadomość tego jak ważne jest komunikowanie nauki opinii publicznej jest wciąż znikoma. Dlatego też bardzo dobrze, że jest Puls Kosmosu, dobrze, że jest Kosmonauta.

Krzychu się stara rozwijać swoją działalność - byłem na gali finałowej Galileo, i było dobrze - a ja postaram się rozwinąć swoją. Po jakiejś fazie formulacji, w której wciąż jesteśmy wszystko jest możliwe, może i jakoś będziemy się wspierali.

Pozdrowienia dla forumowiczów i wracam do kolejnego artykułu - sam się nie napisze (chyba, że macie na to jakiś skrypt :) )
Radek Kosarzycki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 15:45 wysłana przez timbertodrewno »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:46 »
Nie Krzychu! Cała ekipa koszmaronauty z Krzychem tam na boku. :)

To co mi się podoba w Pulsie Kosmosu to to, że nie jest to jednoosobowa działalność. To właśnie te najczęściej albo zakręcają w złym kierunku albo pada tam energia i strona znika po czasie. Przykłady znamy. Dlatego Puls Kosmosu jest fajny. :)

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:54 »
OK potwierdzam - w Kosmonaucie pracuje spory zespół ludzi.

U nas też już to nie jest jednoosobowa działalność i powiem Wam, że to jest absolutnie najtrudniejsze. Mam tendencje dyktatorskie i wielu tekstów pisanych przez innych nie puszczam, bo nie spełniają moich subiektywnych wymogów, nie podoba mi się źródło, ton itp itd. Oddanie części odpowiedzialności w ręce innych osób jest trudne, bo człowiek chce mieć całą glorię dla siebie. Ale do poszukiwania współautorów skłonił mnie pobyt na Waszej gali :D i uwaga Wojtka z Black Pearls, że finansowania, zainwestowania w jakąkolwiek działalność nikt się nie podejmie jak to będzie nawet najlepszy pomysł jeżeli będzie to pomysł i działalność jednoosobowa. Team - TAK, One-man - NIE.

Powoli zaczynam rozumieć o co chodziło.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:18 »
Jak napisał Velo:

Prowadzenie serwisu zawsze wymaga sporo wytrwałości i zaangażowania. A do tego trzeba mieć jeszcze środki na życie. Mam nadzieję, że macie jakaś wizję, co chcecie osiągnąć za rok, dwa i pięć :)

Radku, tu jest chyba sedno. Koledzy z Kosmonauty.net to teraz poważna firma Blue Dot Solutions, która realizuje granty europejskie, bierze zlecenia od ESA, czynnie uczestniczy w światowych konferencjach astronautycznych. I pewno robi sporo więcej, ale ja nie jestem w temacie. W każdym razie bierze także udział w wielu inicjatywach społecznych i edukacyjnych. A przy tym od siedmiu lat systematycznie pracuje nad Kosmonautą.net. Podkreślam, że przez cały ten czas średnia ok. 2 artykułów dziennie jest utrzymana. Nie jest ważne, ile ich było na początku.

A dlaczego tyle dyskutujemy o pulskosmosu.pl? Bo to nadspodziewanie dobry serwis. Dlatego zrobiło mi się szkoda, gdy przeczytałem w poście kolegi tomaszandela: "Ale chetnie przylaczymy do nas kosmonaute jesli czujecie brak weny/werwy/pomyslow ;)". Bo przy takim podejściu sprawa zawsze szybko pada. Oczywiście, to miał być żart, jednak dużo mówiący, ale na szczęście wyszedł on od kogoś, kto dostarczył Ci nie więcej niż 3 artykuły.

Jeśli pulskosmosu.pl to ma być coś więcej niż zabawa, która potrwa jeszcze rok - dwa, musisz założyć sobie jakiś biznesplan, wymyślić z czym połączyć tę pasję, bo za jakiś czas samo pisanie artykułów to będzie za mało. Będziesz musiał się rozwijać, nie tylko pisać, i przede wszystkim - zarobkować. Trzeba szukać kontaktów i współpracy na różnych polach pokrewnych, nawet jeśli jeszcze nie odczuwasz takiej potrzeby. Inaczej w pewnym momencie staniesz przed barierą, której sam nie przekroczysz.

Offline timbertodrewno

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Puls Kosmosu
Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:30 »
Masz oczywiście rację. Dotychczas pisanie postów wystarczało, ale jednak dużo ciekawsze plany już są i powoli będą wchodzić w fazę realizacji (między innymi dzięki pomocy Tomasza, który charakteryzuje się z goła innym temperamentem od mojego ;) ale to już taki charakter, co zrobić :-D) - zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Mimo, że jestem studentem, to jestem już dość starym studentem ;) Więc wiem, że mimo ilości postów - stoję dopiero na początku rozwoju czegoś co ma potencjał, ale jeszcze może gwałtownie się skończyć.

Zobaczymy co przyniosą najbliższe miesiące - jeżeli pójdzie po naszej myśli będzie dobrze. Trzymajcie kciuki i zachęcam do odwiedzin - to dla Was wszak piszemy, tak samo jak Kosmonauta :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: pulskosmosu.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:30 »