Autor Wątek: Starlink - konstelacja SpaceX - wątek dyskusyjny.  (Przeczytany 130854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 13, 2020, 09:15 »
Ja gołym okiem jak i lornetką nic nie widziałem nawet..
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2575
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 13, 2020, 12:40 »
Przejrzałem fotki, i na dosłownie paru złapał się jeden Starlink najnowszej paczki lecący do gwiazdy Unukalhai w Wężu o 23:08. Nawet nie zamierzam składać tajmlapsa czy zgrywać na dysk.

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24475
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 13, 2020, 22:54 »
Zbiorcze zestawienie startów z satelitami konstelacji  Starlink

https://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4133.msg147091#msg147091

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 14, 2020, 12:08 »
Zbiorcze zestawienie startów z satelitami konstelacji  Starlink

https://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=4133.msg147091#msg147091

Z tym nazewnictwem kolejnych misji Starlink, to się zrobiło niezłe zamieszanie w mediach i wygląda na to, że nie da się już tego "odkręcić", mimo prób czynionych po niewczasie, ale to wina samej firmy SpaceX za wymyślanie dziwacznych nazw i niekonsekwencje w ich stosowaniu, przy kontaktach z mediami! Będąc na miejscu Elona Muska, z mety wypierdziliłbym na zbity pysk osobę/y za to odpowiedzialną/e. Ja już przestałem śledzić w mediach opisy misji, właśnie z tego powodu. Jak człek chce zobaczyć np. na YT jakieś foty z przelotów Starlinków, to teraz trzeba mocno główkować co miał na myśli autor, pisząc, że sfocił: Starlink 7 (?), czy chodzi mu o satelity z ósmej, czy siódmej paczki??  ???  :o  >:(

Przypominam również, że w pierwszym poście tego wątku jest zbiór linków (aktualizowanych na bieżąco) do wszystkich tematów, opisujących na naszym forum starty kolejnych misji Starlink. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2020, 12:35 wysłana przez suchyy »
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 14, 2020, 12:08 »

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2575
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 14, 2020, 12:33 »
To samo w Heavens Above, które listę widocznych przelotów konkretnych paczek numeruje według wystrzelonych paczek operacyjnych, nie licząc testowej tak jak tu robimy. Myślę, że dobrze tu czynimy jak czynimy, pewnego dnia PFA stanie się ostoją normalności na tym świecie pełnym fałszywej numeracji Starlinków 8) :)

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 14, 2020, 12:38 »
To samo w Heavens Above, które listę widocznych przelotów konkretnych paczek numeruje według wystrzelonych paczek operacyjnych, nie licząc testowej tak jak tu robimy. Myślę, że dobrze tu czynimy jak czynimy, pewnego dnia PFA stanie się ostoją normalności na tym świecie pełnym fałszywej numeracji Starlinków 8) :)

...nie, liczą testową na H-A, numerując ją jako Starlink 0, co jest już zupełnym brakiem logiki, ale niestety teraz nie da się tego wyplenić! Tomek, my numerujemy tutaj na forum tak jak samo SpaceX prosiło onegdaj, ale już po niewczasie, bo ta bzdetna numeracja kolejnych misji typ: Starlink 0 - Starlink 8 zdążyła się już przyjąć, gdzie numeracja 0 dla pierwszej misji (pierwszej paczki 60 szt. satelitów) wzięła się chyba z nazwy tej misji z jaką się spotkałem: V0.9 (choć jak widać Orionid wyżej nazywą ją jeszcze inaczej: Starlink 1 - Starlink 60) - no więc kaszana totalna?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2020, 12:50 wysłana przez suchyy »
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 14, 2020, 13:01 »
Jak to mawiał Juliusz Cezar - "Posty zostały przeniesione". Po konsultacji z Suchyy'm przeniosłem posty z ostatniej zgrai Starlinków do wątku zbiorczego o Starlink.

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 14, 2020, 13:10 »
Jak to mawiał Juliusz Cezar - "Posty zostały przeniesione". Po konsultacji z Suchyy'm przeniosłem posty z ostatniej zgrai Starlinków do wątku zbiorczego o Starlink.

No i moim zdaniem tak powinno być z opisami obserwacji kolejnych Starlinków - umieszczamy je tutaj, a tematy o startach powinny dotyczyć tylko tego zagadnienia.
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 14, 2020, 14:28 »
Jak to mawiał Juliusz Cezar - "Posty zostały przeniesione". Po konsultacji z Suchyy'm przeniosłem posty z ostatniej zgrai Starlinków do wątku zbiorczego o Starlink.

No i moim zdaniem tak powinno być z opisami obserwacji kolejnych Starlinków - umieszczamy je tutaj, a tematy o startach powinny dotyczyć tylko tego zagadnienia.

No właśnie - czy powinienem zamykać wątki startowe już po uwolnieniu satelitów i kierować do tego wątku?

Offline suchyy

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 874
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 14, 2020, 15:11 »
Ja sądzę, że tak, ale co myślą o tym inni aktywni użytkownicy forum?
Pozdrowienia z Lublina: Jurek (suchyy).

Offline Limax7

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1123
  • .: I love comets :.
    • Link do Facebook:
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 14, 2020, 20:47 »
Wątek obserwacyjny by się przydał, typu, Nasze obserwacje Starlinków.

Ja w piątek widziałem kilka jasnych Starlinków z pierwszych starych serii 0 lub 1.
Nie pamiętam dokładnie nazw ale jakiś dwadzieścia coś, czterdzieści coś i sześciedziąt coś :)

Aaaaaa... I ważna rzecz, wczoraj po 22:00 na niebie przemknął jasny i szybki Starlink-1440 na niskiej orbicie 217 km. Dziwne to bo to z serii Starlink8
W dodatku Starlink-1405 jest jeszcze niżej (chodzi o perygeum).
Polujcie na te dwa już dziś bo kończy się ich widoczność z Polski. Deorbitacja się szykuje ? Hmmm ?
Adam Hurcewicz
Uniwersał 150/900
Nikon D3200 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm

Białystok, Polska
http://adamhurcewicz.wordpress.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23217
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 15, 2020, 21:29 »
Jedno z nagrań najnowszej paczki Starlinków:



Offline Cysiek

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Timelapse Ignasiak - YouTube
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 15, 2020, 22:09 »
Ja sądzę, że tak, ale co myślą o tym inni aktywni użytkownicy forum?

Myśle, że to dobry pomysł.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 16, 2020, 06:05 »
Jak to mawiał Juliusz Cezar - "Posty zostały przeniesione". Po konsultacji z Suchyy'm przeniosłem posty z ostatniej zgrai Starlinków do wątku zbiorczego o Starlink.

No i moim zdaniem tak powinno być z opisami obserwacji kolejnych Starlinków - umieszczamy je tutaj, a tematy o startach powinny dotyczyć tylko tego zagadnienia.

No właśnie - czy powinienem zamykać wątki startowe już po uwolnieniu satelitów i kierować do tego wątku?
A co jak ktoś będzie chciał coś dopisać odnośnie startu (powrót pierwszego stopnia, informacje o osłonach itd?) Poza tym ten temat zostawiłbym dla informacji odnośnie konstelacji (techniczne, prawne itd) a przydałby się dedykowany obserwacjom:)

Pojawiła się informacja, że kilka osób miało okazję przetestować terminale dostępowe Starlinka. Podobno działają super i nadal próbują je ulepszyć:
https://twitter.com/FutureJurvetson/status/1271512092957270016
Cytuj
Stave: Looking up to the skies with open eyes!

Went to HQ and set up a Starlink terminal that connected to the satellites orbiting overhead. Simplest out-of-box experience imaginable.

Can't wait to upgrade my broadband later this year!

Elon: It will get even simpler. Just two instructions for Starlink: plug in & point at sky. Can be done in either order.

Jeszcze taka informacja:
Cytuj
Each 🛰 cluster launch adds 1Tb/sec of bandwidth, with more to come, connecting the next 4 billion people to the global economy.
i taka:
Cytuj
Timing varies by latitude: "Starlink is targeting service in the Northern U.S. and Canada in 2020, rapidly expanding to near global coverage of the populated world by 2021." —

Infomacja o prędkościach:
Cytuj
Q:Just curious what the latency is on this?  Will I be able to play games like Warzone, fortnite, or NBA2K?  Thanks....
Elon: Around 20ms. It’s designed to run real-time, competitive video games. Version 2, which is at lower altitude could be as low as 8ms latency.

A na stronie https://www.starlink.com/ można zapisać się na listę mailową przez którą będą przesyłać informacje o konstelacji.

Offline Cysiek

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Timelapse Ignasiak - YouTube
Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 25, 2020, 01:01 »
Dziś wieczorkiem kolejny start , pogoda na 60%, więc może się tym razem uda, bo start był chyba przekładany. W kraju też pogoda się polepsza, więc może będzie dobrze widoczny... choć wyglada że koło Łodzi np będzie max na 22°

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Starlink - konstelacja internetowa SpaceX.
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 25, 2020, 01:01 »