Autor Wątek: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl  (Przeczytany 10398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« dnia: Październik 31, 2012, 23:40 »
Witam
nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam. W razie co proszę Admina o zmianę.

A teraz do rzeczy.

Jakiś czas temu ( około 1.5 roku) uruchomiłem serwis www.kosmosnews.pl

może cząstka z was już na nim była, może nie. W serwisie staram się być "na czasie". I prawie codziennie zamieszczam nowe wiadomości. wyjątki stanowi sobota.

Postawiłem sobie za cel: Że będę prowadził tą stronę tak długo aż sama zacznie się prowadzić :)

W celu dodatkowej promocji strony: Od jutra będzie można zbierać na niej pkt. - a ten kto zbierze ich najwięcej do końca listopada wygra teleskop/ lunetę.

Więcej informacji na stronie: http://www.kosmosnews.pl/news/46-37-1-1137/wyscig-po-teleskop..html

Teleskop doskonały dla najbardziej początkujących astro amatorów, ze względu na to, iż mój budżet niestety jest ostro zakrojony (prosto z mojej kieszeni).

A jeśli będzie tak, że strona wam sie spodoba to i ja będę bliżej swego celu...


PS. jakbyście mieli jakieś sugestie co do stronki to prosze śmiało pisać chętnie ją usprawnie.

– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Offline ViktoR

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 64
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2012, 00:32 »
Dział UFO skutecznie przegonił mnie z Pana strony, choć teleskop kuszący... ale nie jest tego warty (ufo brrrr).

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2012, 01:04 »
Kosmonews: Jestem pod ogromnym wrażenie nakładu pracy, jaką wkładasz w swój serwis! Chciałbym żebyś utrzymał swój zapał na na tak wysokim poziomie!

Natomiast obawiam się, że będzie Ci trudno znaleźć współpracowników na tym Forum. Z bardzo prostego powodu - większość jest bardzo zajęta. Niektórzy Forumowicze mają własne serwisy, o które dbają (możesz je wyśledzić na Forum), niektórzy udzielają się w większych projektach internetowych, takich jak kosmonauta.net, loty kosmiczne, Wikipedia, czy w czasopismach drukowanych, takich jak AstroNautilus, czasopisma lotniczo-astronautyczne, popularno-naukowe, itd., itp. Prawie wszyscy robią to w ramach hobby, a więc kosztem czasu własnego, nauki, pracy, rodziny...

Zatem trudno będzie Ci tu znaleźć chętnych do współpracy, ale warto próbować. Życzę Ci, by serwis się rozwijał!

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2012, 11:00 »
Strona za bardzo wygląda jak nasa.gov  8)

Gratuluję wytrwałości w prowadzeniu strony ale nie piszcie o UFO...
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 11:37 wysłana przez Andrew »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2012, 11:00 »

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2012, 11:58 »
Strona za bardzo wygląda jak nasa.gov  8)

Gratuluję wytrwałości w prowadzeniu strony ale nie piszcie o UFO...
- zgadłeś: wzorowałem się na nasa.. / ale ich strona najbardziej mi podchodziła wiec po trochu się do nich upodobniłem.
- co do ufo : hmm dodałem aby zwiększyć popularność strony.. ale jak widać chyba idzie to w złym kierunku.. bo to juz nie pierwsze takie sygnały, że nie powinienem jednego z drugim mieszać..  jeszcze jakiś czas utrzymam tą kategorię.. zobaczymy jak to się potoczy.

Kosmonews: Jestem pod ogromnym wrażenie nakładu pracy, jaką wkładasz w swój serwis! Chciałbym żebyś utrzymał swój zapał na na tak wysokim poziomie!

Natomiast obawiam się, że będzie Ci trudno znaleźć współpracowników na tym Forum. Z bardzo prostego powodu - większość jest bardzo zajęta. Niektórzy Forumowicze mają własne serwisy, o które dbają (możesz je wyśledzić na Forum), niektórzy udzielają się w większych projektach internetowych, takich jak kosmonauta.net, loty kosmiczne, Wikipedia, czy w czasopismach drukowanych, takich jak AstroNautilus, czasopisma lotniczo-astronautyczne, popularno-naukowe, itd., itp. Prawie wszyscy robią to w ramach hobby, a więc kosztem czasu własnego, nauki, pracy, rodziny...

Zatem trudno będzie Ci tu znaleźć chętnych do współpracy, ale warto próbować. Życzę Ci, by serwis się rozwijał!

- o tym, że trudno to wiem.. (nawet kiedyś chciałem za to zapłacić ale i to nie zachęca ludzi).. nic nie przychodzi łatwo.. ale muszę wytrwać:)
na razie pozycjonuje sobie stronę.  aby była widoczna w sieci..  i jakieś rezultaty powoli przychodzą..
wiadomo serwis ma daleko do kosmonauta.net, tam jest sporo ludzi a u mnie, ja i osoba która mnie mocno wspiera.
 Stronka nie stoi na żadnym CMS-sie, - wszystko napisane i posklejane od zera. Najważniejsze, że kosmos to moje hobby.. A dalej potrzebna jest tylko wiara, bo  wiara czyni cuda..


dzięki za komentarze
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 12:12 wysłana przez kosmosnews »
– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2012, 13:25 »
- co do ufo : hmm dodałem aby zwiększyć popularność strony.. ale jak widać chyba idzie to w złym kierunku.. bo to juz nie pierwsze takie sygnały, że nie powinienem jednego z drugim mieszać..  jeszcze jakiś czas utrzymam tą kategorię.. zobaczymy jak to się potoczy.
Miałem podobne odczucia jak poprzednicy. Nie ma sensu zwiększać popularności kosztem jakości. Zwłaszcza, że liczy się pierwsze wrażenie.
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2012, 14:30 »
Chcąc ocenić Twoją stronę konkretniej, wszedłem na chybił-trafił do króciutkiego artykułu "Czy w załogowym locie Shenzhou weźmie udział chińska astronautka?". Na dzień dobry znalazłem w nim kilka bardzo poważnych błędów. Najważniejsze:
  • Niewybaczalny błąd edytorski: obrazek w artykule ma zdeformowane proporcje! Ilustracje należy przycinać do odpowiednich rozmiarów, a widzę że w ogóle tego nie praktykujesz.
  • "Było to pierwsze dokowanie w historii chińskiej aeronautyki." - aeronautyki??? (pomijam użycie słowa "dokowanie" zamiast "cumowanie", ale to częsty błąd).
  • "Dnia 25 kwietnia 2011 roku Państwo Środka pokazało swój projekt stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac). Przeszło 5 miesięcy później Chińczycy wynieśli na orbitę pierwszy jej moduł. " - TG-1 nie będzie modułem przyszłej stacji orbitalnej! Nigdy i nigdzie nie było o tym mowy. A na końcu akapit o przyszłej stacji sugerujący, że mowa o TG-1
Nie jest moim zamiarem znęcanie się nad Twoim serwisem, ale wskazanie, że niekiedy nie tylko dobre chęci nie wystarczą, ale nawet wiedza to mało, jeśli nie ma się czasu na ogarnięcie zbyt ambitnego przedsięwzięcia.

Warto się zastanowić, czy zawsze trzeba ciągnąć ogromnym wysiłkiem własne dzieło, bo może dużo efektywniej jest włączyć się do innej inicjatywy. Wiem, że przyjemnie jest stworzyć coś własnego, ale podejrzewam, że Twoje zaangażowanie zostanie o wiele lepiej spożytkowane, jeśli przyłożysz się do inicjatywy lepiej zorganizowanej.

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2012, 14:38 »
Ja mam pytanie czy nagrodą jest Teleskop Opticon ten znajdujący się na grafice? Jak tak to trzeba powiedzieć jasno, że to zabawka.

« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2012, 22:02 wysłana przez Radek68 »

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2012, 17:28 »
Ja mam pytanie czy nagrodą jest Teleskop Opticon ten znajdujący się na grafice? Jak tak to trzeba powiedzieć jasno, że to zabawka.


jak mówiłem - nie posiadamy wysokiego budżetu - na stronie po zalogowaniu  podaje link do parametrów urządzenia, nie chce nikogo oszukiwać.
Wybrałem ten teleskop bo wg. opinii posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny.. Wiadomo sky-watcher 15075 to nie jest.

Nie jest moim zamiarem znęcanie się nad Twoim serwisem, ale wskazanie, że niekiedy nie tylko dobre chęci nie wystarczą, ale nawet wiedza to mało, jeśli nie ma się czasu na ogarnięcie zbyt ambitnego przedsięwzięcia.

Warto się zastanowić, czy zawsze trzeba ciągnąć ogromnym wysiłkiem własne dzieło, bo może dużo efektywniej jest włączyć się do innej inicjatywy. Wiem, że przyjemnie jest stworzyć coś własnego, ale podejrzewam, że Twoje zaangażowanie zostanie o wiele lepiej spożytkowane, jeśli przyłożysz się do inicjatywy lepiej zorganizowanej.


Zgadzam sie po części: nie mam zbyt dużo czasu/ zwałaszcza gdy robi sie to wszystko po pracy.. 
równocześnie z tą stroną rozwijam dwa inne projekty / stronę hackwars.pl oraz dopiero co w dudowie stronę botakchce.com.pl - nad którą spędzam najwiecej czasu bo docelową odsłonę strony planuję pod koniec listopada)
jednak myśle, że kiedy sie uporam z tym wszystkim to znajdę wiecej czasu na dopracowywanie Kosmosnews, a szczegolny nacisk położć bede chciał na treści merytoryczne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 17:38 wysłana przez kosmosnews »
– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2012, 17:35 »
To nie jest dobry teleskop. Radził bym zmienić ten teleskop na lornetkę astronomiczną. Jeżeli ktoś taki teleskop wygra to się szybko zrazi do obserwacji. Za cenę tego teleskopu nie można kupić najtańszej lornetki z pryzmatami Bak4 nadającej się do astronomii a co dopiero teleskopu.

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_65&products_id=1324&lunety=Lornetka_astronomiczna_Celestron_SkyMaster_15x70_(BaK-4)_+_adapter_do_statywu_+_futera%B3
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 17:40 wysłana przez Andrew »

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2012, 17:46 »
To nie jest dobry teleskop. Radził bym zmienić ten teleskop na lornetkę astronomiczną. Jeżeli ktoś taki teleskop wygra to się szybko zrazi do obserwacji. Za cenę tego teleskopu nie można kupić najtańszej lornetki z pryzmatami Bak4 nadającej się do astronomii a co dopiero teleskopu.

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_65&products_id=1324&lunety=Lornetka_astronomiczna_Celestron_SkyMaster_15x70_(BaK-4)_+_adapter_do_statywu_+_futera%B3

Andrew mam pytanie czy używałeś tego teleskopu, ? 

Jest jakaś stronka na której można obejrzeć jak przez ten teleskop widac?


co do zmiany zastanowie się , może jest to rozsądna propozycja. Może dodam możliwość wybrania midzy tym a tym.

pomyśle o tym w tym tygoniu.
– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2012, 17:52 »
Testowałem wiele teleskopów z różnych przedziałów cenowych. Zapytaj na jednym z tych forum czy warto kupić. Obawiam się, że nie obejdzie się bez wulgarnych wpisów  8) W najtańszym przedziale teleskopy z lustrem 114mm i z montażem EQ1 zaczynają się od 500zł (To nadal bardzo słaby sprzęt). Wszystkie poniżej tej ceny trzeba traktować jak zabawki.

http://www.astromaniak.pl/viewforum.php?f=10
http://www.astronomia.pl/forum/viewforum.php?f=25
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 17:56 wysłana przez Andrew »

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2583
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2012, 18:51 »
Witam,

umówmy się, że ten Opticon to poprodukcyjny plastikowy odpadek, od biedy nadający się na ozdobę pokoju w jakimś mało widocznym kącie. Ale rozumiem, że lornetka nie brzmi tak dumnie, a przy takiej akcji liczy się to, by ludzie niezwiązani z tematem polecieli na słowo teleskop. Inicjatywa zupełnie ok, ale wykonanie od nie tej strony.

Kosmosnews, czy mógłbyś podać linki do tych dobrych opinii nt. tego opticona? Przyznam, że przez wiele lat z takimi się nie spotkałem, a może coś przegapiłem.

I jeszcze to: tańsza sprawna Lidletka (lornetka z marketów Lidl), która wymaga jeszcze mniej nakładu finansowego /kosztuje ok. 90,-/ pobije ten plastikowy wynalazek w przedbiegach.

PS. Nie wiem czy wiesz, ale dajesz jako nagrodę sprzęt od producenta, którego w innym artykule odradzasz. Optisan czy Opticon, to wszystko jeden i ten sam chłam puszczany w obieg pod różnymi markami, sprzedawany tylko biednym naiwniakom, którzy myślą że teleskop to minimum do obserwacji nieba.

To tylko apropos nagrody.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2012, 21:48 wysłana przez Sokole Oko »

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2013, 20:08 »
hmm
wyścig juz dawno zakończony.. "wygrana" dostarczona
i nie miałem żadnych ale co do jakości ... wiec chyba tragedii też nie było..


..................................

ale ok. w tym miesiącu rozpoczynam nowy wyścig dla użytkowników mojej strony.
i do zdobycia będzie do wyboru:
Lornetka Delta Optical Voyager II  (model od 10 do 20) do wyboru.. nie wiem ktory najlepszy
lub
 Lornetka Point Precision 10x50 LE
lub
Breaker 30x60

wiem że rewelacji moze za dużej nie ma.. ale jeśli mielibyście wybór to którą byście z tych 3 wybrali?
– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Offline kosmosnews

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Kosmosnews
Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:04 »
witam

informuje o rozpoczęciu trzeciej edycji wyścigu na stronie kosmosnews.pl
tym razem można wygrać dwa kosmiczne atlasy

zparaszam: http://www.kosmosnews.pl/news/46-37-1-1484/wyscig-po-atlasy.html
– portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Wyścig po teleskop na kosmosnews.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:04 »