Autor Wątek: Zaćmienie Słońca 2017 USA  (Przeczytany 19795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petite

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 452
  • Wiem, że nic nie wiem
Zaćmienie Słońca 2017 USA
« dnia: Październik 13, 2016, 21:18 »
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie w pisaniu, bo wciąż co jakiś czas zaglądam i czytam co nieco :)

Mam pytanie, trochę powiązane z misją balonową (nie mogłam się zdecydować, w którym dziale napisać), czy szykujecie się na jakiś wspólny wypad do Stanów? W zasadzie taki był cel powstania misji Hevelius, ale nie wiem czy już zaczęliście coś planować. Ja dzisiaj odebrałam wizę i powoli szykuję się do zakupu biletów.

Pozdrawiam wszystkich, ci co pamiętają wiedzą skąd ;)
Nikon Action 10x50 CF :D

Offline petite

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 452
  • Wiem, że nic nie wiem
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2016, 13:31 »
Ojej, nikt nic nie wie jeszcze? Zero planów?
Nikon Action 10x50 CF :D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2016, 15:59 »
Aha! Nikt nie odpowiedział! A z pewnoscią kilka osób planuje taki wyjazd. Jak na razie rzeczywiście nie wiele kroków poczyniono w kierunku misji Hevelius w USA podczas zaćmienia, a jeśli by było zainteresowanie - warto aby już teraz to zacząć planować!

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2016, 12:01 »
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie w pisaniu, bo wciąż co jakiś czas zaglądam i czytam co nieco :)

Mam pytanie, trochę powiązane z misją balonową (nie mogłam się zdecydować, w którym dziale napisać), czy szykujecie się na jakiś wspólny wypad do Stanów? W zasadzie taki był cel powstania misji Hevelius, ale nie wiem czy już zaczęliście coś planować. Ja dzisiaj odebrałam wizę i powoli szykuję się do zakupu biletów.

Pozdrawiam wszystkich, ci co pamiętają wiedzą skąd ;)

Witaj, witaj!
Ja ze swej strony planuję prywatny wyjazd do USA w wiadomym czasie. Na razie jest nas parę zdeklarowanych osób i jakieś tam wstępne przymiarki. Do wiz, o biletach nie mówiąc, jeszcze daleko. Koncepcja ogólna to środkowy zachód z parkami narodowymi, no i zaćmienie. Być może w rejonie na południe od Grand Teton NP, jeśli pogoda nie przegoni nas gdzie indziej.
Pozdrawiam
-J.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2016, 12:01 »

Online pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2016, 17:05 »
Nie uda mi się na to zaćmienie wybrać z powodów finansowych. Wygląda więc na to, że na moje pierwsze w życiu całkowite zaćmienie muszę poczekać prawie 10 lat ;] Dobra wiadomość jest jednak taka, że w Hiszpanii w sierpniu raczej można liczyć na bezchmurną pogodę - no chyba że się mylę :D
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8605
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2016, 18:34 »
Jarku, życzę powodzenia w wyjeździe do Stanów :-) Może uda Ci się zahaczyć o Florydę i Canaveral Cape?

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2016, 11:59 »
Byłoby fajnie się wybrać :)

Offline kimkat

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 2
  • LOXem i ropą! ;)
    • Palniki przemyslowe
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2016, 17:14 »
Ja planuję! Aktualnie jestem na etapie załatwiania wizy

Offline petite

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 452
  • Wiem, że nic nie wiem
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2016, 17:12 »
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie w pisaniu, bo wciąż co jakiś czas zaglądam i czytam co nieco :)

Mam pytanie, trochę powiązane z misją balonową (nie mogłam się zdecydować, w którym dziale napisać), czy szykujecie się na jakiś wspólny wypad do Stanów? W zasadzie taki był cel powstania misji Hevelius, ale nie wiem czy już zaczęliście coś planować. Ja dzisiaj odebrałam wizę i powoli szykuję się do zakupu biletów.

Pozdrawiam wszystkich, ci co pamiętają wiedzą skąd ;)

Witaj, witaj!
Ja ze swej strony planuję prywatny wyjazd do USA w wiadomym czasie. Na razie jest nas parę zdeklarowanych osób i jakieś tam wstępne przymiarki. Do wiz, o biletach nie mówiąc, jeszcze daleko. Koncepcja ogólna to środkowy zachód z parkami narodowymi, no i zaćmienie. Być może w rejonie na południe od Grand Teton NP, jeśli pogoda nie przegoni nas gdzie indziej.
Pozdrawiam
-J.

:) No to świetnie Jarku! :) można się podzielić wrażeniami tuż po :) Ja mam już i wizę i bilet i lokum :) Tak to jest jak się nie można doczekać wyjazdu :) Będę w St. Louis, stamtąd jest kawałek do Kolorado i Wielkiego Kanionu a na północny zachód do Yellowstone. Chciałabym któreś z tych miejsc odwiedzić, ale zobaczymy bliżej wyjazdu.

Jak na razie rzeczywiście nie wiele kroków poczyniono w kierunku misji Hevelius w USA podczas zaćmienia, a jeśli by było zainteresowanie - warto aby już teraz to zacząć planować!

No właśnie! I co z tym fantem zrobicie?

Byłoby fajnie się wybrać :)

No to działaj! Masz zgraną grupkę, Islandia wyszła, Stany też wyjdą :)

Ja planuję! Aktualnie jestem na etapie załatwiania wizy

To załatwianie wiz jest żenujące... Powodzenia!
Nikon Action 10x50 CF :D

Offline Jarek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 268
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2016, 10:57 »
:) No to świetnie Jarku! :) można się podzielić wrażeniami tuż po :) Ja mam już i wizę i bilet i lokum :) Tak to jest jak się nie można doczekać wyjazdu :) Będę w St. Louis, stamtąd jest kawałek do Kolorado i Wielkiego Kanionu a na północny zachód do Yellowstone. Chciałabym któreś z tych miejsc odwiedzić, ale zobaczymy bliżej wyjazdu.

 St. Louis leży na krawędzi pasa zaćmienia, więc w krytycznym dniu będzie cie musieli się przemieścić na południe, ale to żaden problem. Do parków narodowych środkowego zachodu USA macie stamtąd spory kawałek drogi. Trochę dużo jeżdżenia autem, ale wykonalne. My dlatego polecimy dalej na zachód, Salt Lake City albo Las Vegas. A na zaćmienie ustawimy się w Wyoming, gdzieś poniżej Tetonów (a to rzut tomahawkiem od Yellowstone).
 Tak czy owak, zarówno samo zaćmienie, jak i zwiedzanie wymusza wynajęcie pojazdu. Przynajmniej będzie można uciec przed chmurami...
 Twoja miejscówka oferuje też dłuższe zaćmienie (dla centrum pasa oczywiście) niż te zachodnie, ale różnica nie jest na tyle duża, by koniecznie wybierać się na wschód. Pogoda statystycznie też najlepsza w Wyoming czy Nebrasce. Ale i tak ponurymi oczami wyobraźni widzę nas gnających nas na oślep jakąś "interstate highway" w panicznej ucieczce przed frontem atmosferycznym  :P
Pozdrawiam
-J.

Offline petite

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 452
  • Wiem, że nic nie wiem
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2017, 22:49 »
Ze znajomym zdecydowaliśmy się na St. Louis, ponieważ tam mieszka jego znajomy, więc odpadnie koszt noclegu. Tak do Wielkiego Kanionu jest kawałek. Nie wiem czy uda nam się zrealizować ten pomysł, może dotrzemy tylko do Kolorado. Z kolei gdybyśmy nie skusili się na odwiedziny znajomego to wybrałabym Charleston. Bardzo chciałabym zobaczyć ten rejon - Południe USA, no ale to innym razem :)
Taaa ciekawe, co na to pogoda :) Twoje rejony wydają się słoneczne, mój należy do klimatu podobnego do polskiego więc na dwoje babka wróżyła...
Nikon Action 10x50 CF :D

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24605
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:11 »
W czasie zaćmienia zostaną wykonane kompleksowe badania przy użyciu wielu balonowych misji,

On August 21, as North America experiences its first total eclipse of the Sun in 38 years, astrobiologists are taking advantage of this rare celestial event to conduct experiments on life's ability to survive hostile conditions.

Dozens of balloons, outfitted with cameras, will be launched into space across the path of totality—the zone stretching from Charleston, South Carolina to the coast of Oregon where the Moon will appear to completely eclipse the Sun. The Eclipse Ballooning Project—a citizen science project using 55 teams, including college, high school and middle school students and ballooning groups—will for the first time capture video and images of the total eclipse from near space, with the footage displayed live at the site http://eclipse.stream.live.

https://phys.org/news/2017-07-solar-eclipse-chance-life-resilience.html

Known as both the "All-American Eclipse" and "Great American Eclipse," the event will be the first time in nearly 100 years a complete solar eclipse will be visible from coast to coast. An estimated 12.2 million people live along the eclipse's "path of totality" from Salem, Ore., to Charleston, S.C., where viewers will see the moon entirely block the sun for up to 2 minutes and 40 seconds. In New England, sky watchers will see a partial eclipse, with about 60 percent of the sun blocked from view.

https://phys.org/news/2017-08-eclipse-weather-space-earth.html

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2017, 09:25 »
A ja zadam pytanie:
- czy są już jakieś adresy www, gdzie będzie można zobaczyć zaćmienie na żywo?

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2017, 20:07 »
Ja bede ogladac to zacmienie na zywo we wschodnim Oregonie, juz porobilem rezerwacje hoteli, nie bylo latwo bo hotele sie wypelniaja i te najblizej polozone kaza sobie placic jakies idiotyczne kwoty za nocleg. Juz tez nabylem specjalne okulary do obserwacji (taniocha), plus bede wyposazony w swietna lornetke, moze sie uda zobaczyc korone sloneczna. Wszystko sie rozchodzi jaka bdzie pogoda bo jak beda chmury to moze zepsuc wiekszosc frajdy, dlatego bede we wschodnim Oregonie aby zmaksymalizowac szanse czystego nieba.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2017, 20:47 »
Olasku, czy będziesz robić zdjęcia?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Zaćmienie Słońca 2017 USA
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2017, 20:47 »