Autor Wątek: Początek działalności POLSA - 2014-2015  (Przeczytany 64283 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 13, 2015, 10:20 »
Proszę sprawdzić biuletyn Prezesa Rady Ministrów zakładka nabór do Polskiej agencji kosmicznej. Po wejściu w konkretną ofertę pojawi się kolejne okienko z wynikami.

http://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nabor-na-wolne-stanowis

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 22, 2015, 16:49 »
POLSA ostatnio przeprowadziła pierwszy konkurs na doradztwo dla polskich projektów do ESA. No to się zgłosiliśmy z naszym projektem z Obserwacji Ziemi i się udało:
https://www.polsa.gov.pl/images/docs/Wyniki_Konkursu_nr_1_-_lista_rankingowa.pdf

Czyli POLSA obecnie rozpoczyna swoje działania - pierwszy mały kroczek został właśnie wykonany.

:)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 12, 2015, 11:27 »
Był ostatnio konkurs na logo POLSA. Nie wyłoniono żadnego zwycięzcy z 400 prac. Pojawiły się nawet podejrzenia o plagiat i kopiowanie. Ludzie, którzy przesłali (przynajmniej część zgłaszających) swoje prace protestuje. Niektóre propozycje logów w załączniku. Co o nich sądzicie?

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 12, 2015, 11:42 »
Sądzę że logo powinno być przygotowane przez profesjonalistów razem z księgą znaku i resztą identyfikacji. Konkurs na logo jest dobry dla koła naukowego albo lokalnej organizajci, a nie ogólnopolskiej agencji z budżetem liczonym w milionach złotych...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 12, 2015, 11:42 »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5274
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 12, 2015, 12:23 »
Był ostatnio konkurs na logo POLSA. Nie wyłoniono żadnego zwycięzcy z 400 prac. Pojawiły się nawet podejrzenia o plagiat i kopiowanie. Ludzie, którzy przesłali (przynajmniej część zgłaszających) swoje prace protestuje. Niektóre propozycje logów w załączniku. Co o nich sądzicie?

Poland Space Agency... Ręce i piersi opadają...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Dzamiila

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Ferrari vs Lotus
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 12, 2015, 12:38 »
nie są takie złe te pomysły na logo
trudno uwierzyć by 400 prac było plagiatami. Ale skoro POLSA nie ma zaufania do nadesłanych prac i od razu rozważa do it on your own, to faktycznie osmieszyli się tym konkursem

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 12, 2015, 12:53 »
Mi się wydaje, że skala zgłoszeń zaskoczyła POLSĘ - spodziewali się mniejszej ilości zgłoszeń. Pewnie kilka (tych, których nie opublikowano) wyraźnie kopiuje skądś (np podróbka logo NASA :P --> tego bym się z pewnością spodziewał) i ekipa oceniająca stwierdziła,  że woli nie ryzykować. I tak doszło do odwołania konkursu.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 12, 2015, 12:58 »
Zaskoczeni sukcesem ... przeciez ten glupi narod sie kosmosem nie interesuje ... to jak to jest ... Z powazaniem
                                                    Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline zamb

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 12, 2015, 13:06 »
Żywo się interesuje tematem i muszę powiedzieć, że to błazenada. Począwszy od organizacji, główne błędy organizatorów:

- bardzo krótki termin na realizację - miesiąc od ogłoszenia do zakończenia zgłoszeń. Niestety konkurs to nie droga krótka i łatwa tylko wręcz przeciwnie. Jeśli chcemy by wystartowali profesjonaliści musimy dać im czas. Zanim informacja o konkursie trafi do zainteresowanych często mija tydzien, połtora. Zwyczajnie informacja musi pokrążyć. I nagle robi się BARDZO mało czasu, szczególnie jak się ma poza tym pracę i deadline'y.

- brak podania składu komisji - teraz budzi to masę wątpliwości.

- brak elementów poza logiem w wymaganiach. Współcześnie samo logo to bardzo mało - wystarczą dwie trzy wizualki jak chcemy stosować projekt na różnych materiałach żeby odmienić postrzeganie projektu. A tak małe szanse miały proste znaki z ciekawy pomysłem na identyfikacje i stosowanie.

- brak opisu słownego projektu w wymaganiach. Parę słów o znaku i od razu się okazuje, że Ci którzy zrobili bezmyslnie nie mają czego opisywać.

Otwarta formuła + mało czasu = mało profesjonalistów którzy znajdą czas = mało dobrych projektów.

Kolejną błazenadą jest ta strona na fb, która pokazuje prawie same bardzo bardzo złe projekty.

Fajnym pomysłem są konkursy na pół zamknięte. Najpierw firmy i pojedyncze osoby wysyłają portfolio, swoje dotychczasowe projekty itd. Robi się selekcje, wybiera np. 10, i ta grupa ma przygotować propozycje (zwykle wiąże się to z jakąś kwotą za dostanie się do drugiego etapu typu 1000 zł). Potem z 10 propozycji wybiera się jedną. Firmy które znają się na rzeczy chętniej biorą udział w takich konkurach bo mają pewność, że nie zaczną robić czego po nic, a w razie czego II gwarantuje im jakiś symboliczny zarobek. Poza tym 10% szans to nie to samo co przy otwartym konkursie gdzie szanse są znikome.

Takie konkursy organizuje STGU.

Co do samego konkursu to swojej propozycji nie zdążyłem przygotować... Projektuje od wielu lat i szczerze mówiąc zawsze było moim wielkim marzeniem zrobienie czegoś dla tej branży w Polsce.

« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2015, 13:07 wysłana przez zamb »

Offline Dzamiila

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Ferrari vs Lotus
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 12, 2015, 14:44 »
to prawie tak jak z ogłoszeniem naboru i mniej więcej tydzień na składanie aplikacji (decyduje data wpływu do agencji), z wymaganą pełną dokumentacją (świadectwa, dyplomy, itepe)

velo

  • Gość
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 12, 2015, 14:57 »
Przypomina mi to nabór dokumentów do pracy akademickiej w kraju ;)


Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 16, 2015, 19:42 »
Miało być tak pieknie z Polsą, że sami fachowcy będą tam pracować. Okazuję się, że unieważniają całą serię rekrutacji, bo niby kandydaci nie spełnili wymagań, po czy rozpisują kolejne z jeszcze to bardziej wyśrubowanymi wymogami. A na końcu okazuje się, że za cienki w uszach byłem, bo bez pleców. :'(
Najnowszy przykład to szefem oddziału rzeszowskiego została pani magister hungarystyki, dyrektorka wydziału kultury rzeszowskiego urzędu miasta, jednocześnie była kandydatka ludowców do sejmiku województwa !!! :o

Tak przy okazji, czy tylko ja sprawdzam życiorysty osób tam zatrudnionych? :-\
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2015, 19:52 wysłana przez roch »

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 16, 2015, 20:03 »
Moze powinnimsy przeniesc ta dyskusje na inne forum? Bo jeszcze kosmonauta.net nie dostanie przez przypadek jakiegos grantu?;-)
Z powazaniem
                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 16, 2015, 20:37 »
Bez obaw, nikt tutaj nie będzie robić problemów za komentarze i wątpliwości. Można spokojnie pisać.  :)

Rochu, do jakiego stanowiska aplikowałeś? Czy jesteś pewien, że pasowałeś do niego wiedzą i doświadczeniem? Pytam, bo zupełnie nie oglądałem ofert na stanowiska i nie wiem, jak one się mają do rzeczywistości.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Początek działalności POLSA - 2014-2015
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 16, 2015, 20:37 »