Autor Wątek: Filmy fabularne  (Przeczytany 71966 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2014, 21:30 »
Stacja kosmiczna 76


Offline OrestesGaolin

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Dominik Roszkowski
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 25, 2014, 16:16 »
Może nieco nie w temacie, ale znalazłem fajne zestawienie urywków z różnych filmów przedstawiających podróżowanie w kosmosie do muzyki z Interstellar

CINEMA SPACE TRIBUTE

W opisie jest lista filmów, może kogoś szczególnie zainteresują któreś ujęcia :)


Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2014, 12:21 »


Edit moheratora - mam nadzieję, że magiczny wybaczy mi ingerencję w jego post. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2014, 13:34 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2014, 00:38 »
Może nieco nie w temacie, ale znalazłem fajne zestawienie urywków z różnych filmów przedstawiających podróżowanie w kosmosie do muzyki z Interstellar

CINEMA SPACE TRIBUTE

W opisie jest lista filmów, może kogoś szczególnie zainteresują któreś ujęcia :)

Fajna kompilacja! Test na szybkie rozpoznanie znajomych scen :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2014, 00:38 »

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 08, 2015, 21:10 »

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2619
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2015, 13:59 »

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2015, 15:36 »
Drugi zwiastun "MARSJANINA" ;))
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/23953/drugi-zwiastun-marsjanina

Marsie - lepiej dać bezpośrednio filmik z yt:

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2576
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2015, 18:56 »
Wersja polska dostępna jest pod tym linkiem. Drugi zwiastun niestety uważam za fatalny i jeden z najgorszych jakie w ogóle widziałem, praktycznie cała druga połowa to dialogi i sceny z takimi spojlerami, że osoby nie znające powieści stracą wiele emocji i przyjemności z seansu zanim akcja dotrze do tych momentów ze zwiastuna. Kto nie czytał powinien się zastanowić, czy chce ów zwiastun na pewno oglądać :(

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 21, 2015, 19:10 »
Sokole Oko, gdybyś mógł być dyrektorem filmowym, jaki byś zrobił trzeci trajler tego filmu? ;)

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2576
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2015, 19:49 »
Nie chcę zbyt spojlerować tym, którzy nie czytali książki ;) ale z pewnością tak, by pozostało jak najwięcej niedomówień a jak najmniej, czy wręcz zero scen z jakich jest zrobiona druga połowa tej zapowiedzi. Myślę, że lepiej byłoby poprzestać na tych 31 dniach zapasów dla głównego bohatera, może pokazać jak się w tym czasie zabiera za jakąś naprawę, która kończy się fiaskiem, więcej chwil słabości tytułowej postaci, zamiast "jakie to wszystko proste", ewentualnie zostawić scenę, iż załoga w ciągu 4 lat nie zdoła ponownie osiągnąć Marsa, ładne hasełko z okładki książki - "Był jednym z pierwszym ludzi na Marsie. Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze" - i finito 8) A nie żadne sceny ze znacznie późniejszych rozdziałów powieści, po obejrzeniu których widz wywnioskuje, że wszelkie wcześniejsze trudności spotykające bohatera przez 2/3 filmu i tak będą kończyć się pozytywnie bo "ktoś/coś"... i nie spojleruję dalej :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 19:51 wysłana przez Sokole Oko »

LooZ^

  • Gość
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2015, 17:38 »
Sokole Oko - autorzy nie są głupi ;) Czytałem kiedyś analizę, że do czasu premiery praktycznie nic z trailerów nie pamiętasz - oceniasz trailery jako całość, bez konkretnej analizy "spoilerowej', więc jako takie nie mają wpływu na twoje postrzeganie całego filmu.

Offline Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2576
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:21 »
Z pewnością nie są głupi, tego nawet nie pomyślałem, ale z drugiej strony mogą być i dziesiątki analiz co i tak nie zmieni mojej opinii o tym fatalnym w kwestii spojlerów zwiastunie. Również czytałem kiedyś informacje o pewnych badaniach, jeśli mnie pamięć nie zawodzi chyba przy okazji któregoś Hobbita, i ich wyniki na ten temat wcale nie były jednoznaczne. Było wiele składowych decydujących o odczuciach na seansie po tego typu zwiastunach, m.in. zainteresowanie tematem czy wiek badanych i uogólnienie do każdego widza, że dawno oglądane zwiastuny nie wpływają na zaangażowanie w seans czy ocenę filmu byłoby tu raczej na wyrost. Dziwnym trafem są twórcy robiący dobre zapowiedzi (weźmy takiego , na którego też przebieram nogami), którzy tajemniczością i pozostawieniem większej ilości niewiadomych zachęcają na seans równie porządnie, a kto wie czy i nie lepiej. Nie jestem antypatycznie nastawiony do "Marsjanina", wyczekuję go najbardziej ze wszystkich premier, ale nie podoba mi się tendencja ewoluowania trailerów w materiały streszczające większość filmu. Mi osobiście, no ;)

velo

  • Gość
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 23, 2015, 20:59 »
A może warto zrobić jakieś forumowe wyjście na Marsjanina? :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 23, 2015, 22:51 »
A może warto zrobić jakieś forumowe wyjście na Marsjanina? :)
            ... jesli we wrocku, to ja chetnie;-) Z powazniem
                                                                                                   Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2015, 12:27 »
Sam film (The Martian) bardzo dobry, dzieki niezbyt zmodyfikowanemu scenariuszowi - bardzo wierna ekranizacja powiesci Weir'a. Nie będę spojlerował czym się różni od książki (tj.czego brakowało) bo nie w tym rzecz. Po wpadce z wybitnie pokreconym "Prometeus", tym razem Scott pokazał niezłą klasę. Film moze nie wbija w fotel jak 6g, ale sfilmowanie tego typu powiesci troche - jakby nie bylo - w stylu teatru jednego aktora - jest zawsze dosc trudne. Kogos, kto nie czytal ksiazki - na pewno bedzie trzymal w napieciu do konca, nawet trzymal w napieciu moja osobe, ktora ksiazke wchlonela niczym gabka wode. Bardzo zgrabnie też przedstawiono słynne już obliczenia matematyczne głównego bohatera, ktore byly tak charakterystycznym i nieodzwonym wrecz elementem calej ukladanki w tej powiesci.
Z czesci wizualnej filmu - piekne, po czesci wyrenderowane, po czesci autentyczne widoki bezkresnej pustyni, widac, ze przy "konstruowaniu" odpowiedniej scenografii posluzono sie piaskowcami z Wadi Rum, a nawet wygaslym wulkanem Herdubreid z Islandii. Ujecia po prostu genialne, zwlaszcza dla prawdziwego maniaka eksploracji Marsa.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 12:44 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Filmy fabularne
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 12, 2015, 12:27 »