Autor Wątek: Zamknięcie CalSky  (Przeczytany 1723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2636
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Zamknięcie CalSky
« dnia: Październik 13, 2020, 19:14 »
Taki tam news, może kogoś zainteresuje, a jak coś proszę Administratora czy innego imperatora o przesniesienie do offtopu.

Jeden ze starszych, większych i IMHO najlepszych portali-kalkulatorów efemeryd sztucznych satelitów i obiektów astronomicznych CalSky właśnie został zamknięty. Z tego co doczytałem na CloudyNights finansowo przestało być opłacalne jego utrzymywanie przez twórców, wobec rosnących kosztów z tytułu coraz większej liczby użytkowników i ruchu na stronie, darowizny PayPal nie były w stanie pokryć kosztów. Uroki darmowych stron tego typu. Wprawdzie są inne podobne narzędzia o symulatorach ze Stellarium na czele nie wspominając, ale jednak koniec CalSky z którego korzystałem "od nie pamiętam kiedy" to dla mnie jednak smutna wiadomość :(

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23258
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Zamknięcie CalSky
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2020, 19:21 »
To jest bardzo smutna wiadomość, szczególnie, że to było zdecydowanie najlepsze źródło danych o satelitach i przelotach. Praktycznie dla wielu przypadków nie było innego, ogólnodostępnego!

Chyba warto zrobić sobie listę tego co obecnie jest dostępne, wraz z plusami i minusami każdego z tych źródeł...

Offline Limax7

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1126
  • .: I love comets :.
    • Link do Facebook:
Odp: Zamknięcie CalSky
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2020, 20:43 »
Kurczę  :( jeszcze kilka dni temu liczyłem na tej stronie tranzyty ISS na tle planet.
Teraz nie ma alternatywy ...
Smutne ..
Adam Hurcewicz
Uniwersał 150/900
Nikon D3200 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm

Białystok, Polska
http://adamhurcewicz.wordpress.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Zamknięcie CalSky
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2020, 20:43 »