Autor Wątek: Virgin Galactic  (Przeczytany 204067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:16 »
Futurystycznych kształtów! :) Ciekawa czy konstrukcja jest kompozytowa? W załączniku mały podgląd :

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2010, 06:27 »
Reportaż z budowy: niezłe postępy maja:)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2010, 14:22 »
Są ponoć do tyłu z pracami, ale jednak progres robi wrażenie :) Niesamowite, że pracuje tam jakieś 600 osób! :o

Zrobiłem parę screenów, na pierwszym widoczny system wentylacyjny, trzeba przyznać, że robi wrażenie :) Zapewne potrzebny do utrzymywania nieskazitelnych warunków w hangarze (tak jak dla naszych F16 :P). Na dwóch kolejnych obrazkach podgląd na budowaną infrastrukturę portu :

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:04 »
nowy filmik propagandowy:

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:04 »

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2010, 21:46 »
WK2 znowu w powietrzu:) po ostatnim incydencie z jednym z kół dzisiaj odbył się pierwszy lot sprawdzający czy wszystko działa jak należy. Wypadek z przed kilku tygodni spowodowany był cofnięciem się mechanizmu koła, jednak dzięki unikalnej konstrukcji samolotu, żadna z jego najważniejszych części (głownie chodzi o silniki) nie uderzyła o ziemię. Po sprawdzeniu samolotu przez inżynierów i zamontowaniu dodatkowego systemu bezpieczeństwa na podwoziu WK2 mógł wrócić do lotów.

oryginał newsa:

Cytuj
UPDATE: WK2 TAKES TO THE AIR JUST OVER THREE WEEKS FOLLOWING GEAR INCIDENT ON FLIGHT 37

On August 19th the crew of WK2 was performing touch and go’s while training for upcoming spaceship missions. Upon the fifth nominal touchdown, the left hand main gear partially retracted. Flight Test Engineer Marc Zeitlin immediately annunciated the anomaly and Pilot Pete Siebold called for an immediate abort while holding centerline. Meanwhile, Co-pilot Clint Nichols secured the engines and systems.

The occurrence highlighted another positive attribute of the unique design. Because of the twin boom configuration, the vehicle came to rest on the tip of the left vertical tail and left nose gear. This unique balancing act minimized the damage and kept it localized to these two areas. The engines which would have made contact with the ground on a conventional aircraft remained untouched while still feet in the air.

Numerous tests and inspections have taken place in the last several weeks. We have made minor modifications to the gear to add a fail-safe redundancy for any eventualities. Today’s flight 38 was an “FCF” (functional check flight) to shake the cobwebs off after three weeks of downtime and prove-out the newly configured gear. Because our ultimate goal is to keep SS2 flight test schedule progressing forward at pace, the mothership may be flying the next couple flights with the gear down and locked until we can fully test the new gear mechanisms.

We’d like to thank the Mojave Airport; both for their quick response to the Flight 37 incident, and also for their gracious support in helping us get our plane “back to the barn”. There is no place we’d rather be conducting flight test.

T1b team

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:12 »
No to rzeczywiście nie był to duży problem. :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:38 »
Ale trochę tygodni opóźnienia się nazbierało ::)

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2010, 06:31 »
9 nowych zdjęć z budowy space port america:
http://www.spaceportamerica.com/construction/construction-status.html

hmm, nie wiem czy nie byłoby dobrze wydzielić posty o tej budowie do osobnego wątku.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:21 »
hmm, nie wiem czy nie byłoby dobrze wydzielić posty o tej budowie do osobnego wątku.

Ja bym się raczej nie upierał, jeśli wątek nadto się rozrośnie to można będzie założyć nowy (nowy etap - rozpoczęcie suborbitalnych lotów turystycznych ;)).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2010, 23:18 »
Również nie będę się upierać. :)

Czy ktoś chętny do założenia takiego wątku?

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 01, 2010, 07:15 »
O rozdzieleniu myślałem z tego powodu, że pomału kolejne firmy mają zamiar korzystać z tej lokacji. Na przykład loty Armadillo finansowane przez NASA odbędą się właśnie na terenie Space Port America. Ale w sumie o Virgin Galactic jest tak mało newsów, że może i racja, że nie ma sensu:)

Nowa galeria zdjęć:








Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 06, 2010, 14:39 »
Pierwszy komercyjny lot SpaceShipTwo za 18 miesięcy?

Trwają testy suborbitalnego pojazdu kosmicznego SpaceShipTwo oraz samolotu-nosiciela WhiteKnightTwo. Tymczasem niedawno pojawiły się informacje, że już za 18 miesięcy mogą nastąpić pierwsze komercyjne loty balistyczne.

Kilkanaście dni temu, po blisko miesięcznej przerwie, ponowiono testy statków SpaceShipTwo i WhiteKnightTwo. Przerwa była spowodowana uszkodzeniem systemu lądowania WhiteKnightTwo, które miało miejsce w sierpniu. W tej chwili brak dodatkowych informacji na temat testów, jakie we wrześniu firma Virgin Galactic przeprowadziła, ale można zakładać, że było to kilka lotów WhiteKnightTwo bez podczepionego pojazdu suborbitalnego SpaceShipTwo. Możliwe, że nastąpiły też wspólne loty.

Wcześniej, w lipcu tego roku, pojawiały się optymistyczne zdania, że do pierwszych samodzielnych lotów SpaceShipTwo może dojść już jesienią tego roku. W trakcie pierwszych samodzielnych testów nie dojdzie jeszcze do odpalenia silników rakietowych - jedynie będą to loty szybowcowe. Następnie, gdy ten etap testów zostanie zakończony, to powinny nastąpić próbne odpalenia silnika rakietowego SpaceShipTwo. Czy tak się stanie? Brak w tej chwili szczegółowych informacji, jednak można spekulować, że pierwsze loty tego pojazdu nastąpią jeszcze w tym roku a kilka miesięcy później silnik rakietowy zostanie uruchomiony w locie po raz pierwszy.

Niedawno pojawiły się niepotwierdzone jeszcze informacje, że Virgin Galactic planuje dokonać pierwszego komercyjnego lotu już za 1,5 roku, czyli około marca 2012. Do tego czasu wszystkie testy powinny być pozytywnie zakończone. Czy Virgin Galactic osiągnie ten cel w zakładanym czasie? Tego powinniśmy się dowiedzieć w ciągu kilku najbliższych miesięcy - gdy tylko pierwsze testy się rozpoczną.

Źródło: kosmonauta.net

Załącznik: lot z 15 lipca, kiedy to wewnątrz SpaceShipTwo przebywała załoga.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 06, 2010, 21:52 »
Ano właśnie - jaki jest status lotów? Czekamy na pierwszy swobodny lot spejszipatwu!

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 10, 2010, 08:49 »
Ano właśnie - jaki jest status lotów? Czekamy na pierwszy swobodny lot spejszipatwu!

chyba się szybko doczekaliśmy:) Według tego źródła pierwszy swobodny lot ma nastąpić dzisiaj!

http://www.popularmechanics.com/science/space/news/Spaceshiptwo-test-flight

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2010, 17:45 »
Wygląda na to, że lot swobodny zakończył się całkowitym sukcesem, czekamy teraz na jakieś nagranie;) tutaj były komentarze na żywo od jednego z reporterów, który oglądał ten test: http://www.popularmechanics.com/science/space/news/Spaceshiptwo-test-flight-liveblog

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2010, 17:45 »