Autor Wątek: 45 lat temu, 8.09.1977 r. wyemitowano pierwszy odcinek SONDY  (Przeczytany 999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
45 lat temu, 8.09.1977 r. wyemitowano pierwszy odcinek SONDY
« dnia: Wrzesień 08, 2022, 19:32 »
Dokładnie 45 lat temu, 8 września 1977 roku, TV wyemitowała pierwszy odcinek programu popularnonaukowego SONDA.

Niestety nie mogłem go oglądać, gdyż wtedy mocnym popołudniem miałem jakieś zajęcia w szkole, ale pamiętam reklamy tego programu puszczane od kilku tygodni w TV. Czy faktycznie można nazwać to reklamą - nie wiem, były to krótkie spoty promocyjne, mówiące o SONDZIE tak, że byłem pewien, że ja chcę, bardzo chcę czy wręcz muszę ten program oglądać. :)
Jak mówię, pierwszego odcinka nie udało mi się obejrzeć, ale od drugiego oglądałem regularnie. Program na tamte czasy był przełomowy i wręcz rewelacyjny. SONDA, przez 12 lat nadawania, stała się programem najlepiej oglądanym w TV i najlepiej ocenianym (w całej historii Telewizji Polskiej) programem popularnonaukowym. Programem ponadczasowym. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że SONDA stała się również programem kultowym.

Krótką wzmiankę o tym (na Twitterze) zamieścił profil "Nostalgia"

https://twitter.com/lata8290/status/1567765727238561793

A ja, ze swej strony zamieszczę kilka zdjęć związanych z tym pierwszym odcinkiem, jak i z innymi początkowymi odcinkami SONDY
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2022, 19:34 wysłana przez Radek68 »
The Dark Side of the Moon

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: 45 lat temu, 8.09.1977 r. wyemitowano pierwszy odcinek SONDY
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2023, 22:35 »
A dziś mija już 46 lat, odkąd SONDA pojawiła się w naszych domach i zaważyła na życiowych wyborach wielu z nas.
Prawie pół wieku...
The Dark Side of the Moon

Offline cyberas

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 16
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: 45 lat temu, 8.09.1977 r. wyemitowano pierwszy odcinek SONDY
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2023, 15:44 »
[...]
SONDA, przez 12 lat nadawania, stała się programem najlepiej oglądanym w TV i najlepiej ocenianym (w całej historii Telewizji Polskiej) programem popularnonaukowym. Programem ponadczasowym. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że SONDA stała się również programem kultowym.
[...]

Dla mnie zdecydowanie to program kultowy! Właściwie to żadnego innego nie oceniam wyżej niż Sonda!
Radku, możliwe, że obejrzałeś wszystkie, oprócz pierwszego, odcinki?
Może kiedyś ten pierwszy też się gdzieś znajdzie, oby tak się stało!  :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: 45 lat temu, 8.09.1977 r. wyemitowano pierwszy odcinek SONDY
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2023, 15:44 »