Autor Wątek: Witamy na forum!  (Przeczytany 7148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Administrator

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4
Witamy na forum!
« dnia: Sierpień 03, 2010, 15:19 »

Witamy na Polskim Forum Astronautycznym!

W jakim celu powstało to forum?
Od kilku lat można zauważyć rosnące zainteresowanie astronautyką w naszym kraju. Coraz więcej osób śledzi wydarzenia takie jak starty rakiet, ostatnie misje promów kosmicznych, spacery kosmiczne, publikacje wyników badań naukowych czy też relacje o lokalnych wydarzeniach powiązanych z astronomią/astronautyką. Pojawiają się też mniej i bardziej formalne grupy, które realizują swoje projekty. Ponadto, nasze instytuty i jednostki badawcze też coraz bardziej aktywnie uczestniczą w programach satelitarnych - czego przykładem jest BRITE-PL. Od 2012 roku jesteśmy członkiem ESA - Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Niestety, z drugiej strony krajowe media najczęściej przekazują błędne dane albo bardzo słabe "rewelacje". Nie ma też żadnych form komunikacji pomiędzy poszczególnymi grupami i społecznościami miłośników astronautyki w naszym kraju. Często zdarza się, że jedna zainteresowana grupa zupełnie nic nie wie o dokonaniach innej. Jak łatwo zgadnąć, taka sytuacja nie jest raczej dobra.

Polskie Forum Astronautyczne początkowo funkcjonujące w ramach forum Astronomia Amatorska, a obecnie będące niezależnym tworem,  zaczęło odwracać ową tendencje. Aktywnie wypowiadają się już osoby związane z różnymi krajowymi organizacjami kosmicznymi - Studenckiego Koła Astronautycznego, projektu wypraw balonowych Copernicus, serwisu kosmonauta.net czy "rodzimej" misji balonowej Hevelius. Czas na dalszą rozbudowę i wspieranie oraz informowanie o kolejnych inicjatywach i grupach miłośników astronautyki.

To forum można nazwać krajową wersją serwisów takich jak nasaspaceflight czy unmannedspaceflight. Zajmujemy się zarówno astronautyka załogową jak i bezzałogową. Zdarza się, że otrzymujemy informacje od różnych osób bezpośrednio uczestniczących w różnych misjach - często dużo wcześniej przed oficjalną (i często pomijającą najważniejsze informacje) "premierą" w mediach.

Kilka spraw technicznych:
- Jest także jasny theme do wybrania dla osób, które wolą inny wygląd strony. Można to zrobić klikając na przycisk 'Profil' a następnie na 'Modyfikuj Profil', gdzie jest pole 'Opcje Wyglądu. Tam można zmienić wygląd forum.
- Jeśli zdarzą się mniejsze lub większe problemy techniczne, jeśli napotkasz na coś dziwnego, napisz o tym w dziale technicznym.
- Obecny układ i wygląd wątków nie jest ostateczny - może się zmienić, w zależności od wymagań.
- Jeśli nie masz jakieś pytania - wyślij PW do jednego z moderatorów działu lub napisz o tym w dziale technicznym.

Witamy na forum! :)


« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 21:50 wysłana przez Radek68 »

Polskie Forum Astronautyczne

Witamy na forum!
« dnia: Sierpień 03, 2010, 15:19 »