Autor Wątek: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca  (Przeczytany 16634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 07:46 »
We wtorek około 1 godziny po północy (czasu Greenwich) szykuje się nam super impreza:

A "private passenger" has signed up for a trip around the moon aboard SpaceX's BFR rocket-spaceship combo, company representatives announced via Twitter this evening (Sept. 13). SpaceX founder and CEO Elon Musk will fill in the details Monday (Sept. 17), during a webcast event that begins at 9 p.m. EDT (0100 GM on Sept. 18). You can watch the SpaceX moon shot webcast live here, courtesy of SpaceX.

Szkoda tylko, że godzina dla nas w Polsce senna   :P

Poza tym czy dobrze widzę, ze BFR zaczyna coraz bardziej udawać Space Shuttle i urósł mu ostatnio ogon?

https://pbs.twimg.com/media/DnA7hZgU8AAxfxC.jpg

Przyznam, że kiedyś marzyłem, o lotach załogowych międzyplanetarnym skrzydlaków :) No i poniższy obrazek, kiedyś już zapodawany na Forum, staje się coraz bardziej realny  ;)



http://spaceflighthistory.blogspot.com/2015/07/what-shuttle-should-have-been-nasas.html

I jeszcze artykuł Marka Florydziaka:

https://florydziak.com/blogger/2018/09/bfrem-wokol-ksiezyca.html

 :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 07:51 wysłana przez ekoplaneta »

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:52 »
We wtorek około 1 godziny po północy (czasu Greenwich) szykuje się nam super impreza:

A "private passenger" has signed up for a trip around the moon aboard SpaceX's BFR rocket-spaceship combo, company representatives announced via Twitter this evening (Sept. 13). SpaceX founder and CEO Elon Musk will fill in the details Monday (Sept. 17), during a webcast event that begins at 9 p.m. EDT (0100 GM on Sept. 18). You can watch the SpaceX moon shot webcast live here, courtesy of SpaceX.

Podobno Japończyk.

Cytuj
Poza tym czy dobrze widzę, ze BFR zaczyna coraz bardziej udawać Space Shuttle i urósł mu ostatnio ogon?


Raczej rakiety ze starych ilustracji SF. To nie są skrzydła, ale symetrycznie rozmieszczone stateczniki, prawdopodobnie zintegrowane z nogami.


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:57 »
Fajny obrazek!  ;D

Online artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3761
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:10 »
We wtorek około 1 godziny po północy (czasu Greenwich) szykuje się nam super impreza:

A "private passenger" has signed up for a trip around the moon aboard SpaceX's BFR rocket-spaceship combo, company representatives announced via Twitter this evening (Sept. 13). SpaceX founder and CEO Elon Musk will fill in the details Monday (Sept. 17), during a webcast event that begins at 9 p.m. EDT (0100 GM on Sept. 18). You can watch the SpaceX moon shot webcast live here, courtesy of SpaceX.

Szkoda tylko, że godzina dla nas w Polsce senna   :P


Ja bym się tym tak nie ekscytował. Już dwóch turystów miało lecieć dookoła księżyca i nic z tego nie wyszło :(

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:10 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:19 »
No, ale wcześniej czy później polecą!

Czy wydzielić posty o tym locie do nowego wątku? Bo ten jest bardziej o technologiach i budowie BFR...

Online artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3761
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:53 »

Czy wydzielić posty o tym locie do nowego wątku? Bo ten jest bardziej o technologiach i budowie BFR...

Dobry pomysł.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:22 »
Nie wiem, czy to dobry tytuł wątku, ale mam nadzieję, że dział jest dobry!! :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:31 »
Nie wiem, czy to dobry tytuł wątku, ale mam nadzieję, że dział jest dobry!! :)

Tytuł bardzo dobry! Cieszę się, że zostałem autorem mega ciekawego wątku :D

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:49 »
Ja bym się tym tak nie ekscytował. Już dwóch turystów miało lecieć dookoła księżyca i nic z tego nie wyszło :(

A trochę wcześniej był podobny projekt Rosjan: Proton/Sojuz, organizacyjnie prowadzony przez amerykańską firmę Space Adventures. Firma pewno już nie istnieje, ale jej strona tak, a na wejściu reklama tego lotu... (http://www.spaceadventures.com/)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2018, 20:28 »
A trochę wcześniej był podobny projekt Rosjan: Proton/Sojuz, organizacyjnie prowadzony przez amerykańską firmę Space Adventures. Firma pewno już nie istnieje, ale jej strona tak, a na wejściu reklama tego lotu... (http://www.spaceadventures.com/)

Na blogu Space Adventures są artykuły z lipca tego roku, więc firma raczej istnieje  :D

Online artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3761
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2018, 20:34 »
Ciekawe czy ten turysta jest jednym z tej dwójki mającej lecieć na Dragonie 2.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2018, 00:02 »
Turystyczny lot SpaceX wokół Księżyca
BY MICHAŁ MOROZ ON 14 WRZEŚNIA 2018

(...) Co ciekawe jest to już drugie ogłoszenie SpaceX dotyczące lotu turystycznego wokół Księżyca. Poprzednia zapowiedź pojawiła się na początku 2017 roku. Wówczas dwójka turystów miała udać w lot wokół Księżyca na pokładzie kapsuły Dragon wyniesionej rakietą Falcon Heavy. Lot miałby się odbyć …w 2018 roku.

W kolejnych miesiącach SpaceX po chichu wycofał się z pierwszego pomysłu a imiona kandydatów pojawiały się tylko nieoficjalnie na forach internetowych. W tym przypadku tożsamość turysty ma zostać ogłoszona 17 września. Elon Musk na Twitterze wskazał, że chodzi o osobę z Japonii.

Z drugiej strony sam pojazd BFR jest na znacznie mniej zaawansowanym projektem, niż załogowy Dragon i Falcon Heavy w momencie poprzedniego ogłoszenia w 2017. Wydaje się, że zapowiedź może mieć związek ze zła passą Elona Muska oraz problemami w Tesla, które w ostatnich tygodniach dodatkowo dały inwestorom do myślenia. (...)

https://kosmonauta.net/2018/09/turystyczny-lot-spacex-wokol-ksiezyca/

Online artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3761
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2018, 16:01 »
Czyli konferencja jest we wtorek o 3:00 w nocy naszego czasu (CEST). Zgadza się?

Offline mss

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 9496
  • he/him
    • Astronauci i ich loty...
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2018, 18:58 »
Dokładnie !
"Why is it that nobody understands me, yet everybody likes me?"
- Albert Einstein

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:32 »
Będzie transmisja na YT:

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Turystyczny lot BFR dookoła Księżyca
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2018, 21:32 »