Polskie Forum Astronautyczne

Plany i rozwój => Polski program kosmiczny => Wątek zaczęty przez: russex w Marca 04, 2015, 10:20

Tytuł: Wejście Polski do ESO
Wiadomość wysłana przez: russex w Marca 04, 2015, 10:20
Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Spraw Zagranicznych o rządowym projekcie ustawy o ratyfikacji Umowy między Europejską Organizacją Badań Astronomicznych na Półkuli Południowej a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącej warunków przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Europejskiej Organizacji Badań Astronomicznych na Półkuli Południowej, podpisanej w Warszawie w dniu 28 października 2014 r. (druki nr 3094 i 3172) -3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów
- sprawozdawca poseł Tadeusz Iwiński.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=3172
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=3094

Teraz tylko przyjęcie ustawy i prosta droga do działalności Polski w ESO
Tytuł: Odp: Wejście Polski do ESO
Wiadomość wysłana przez: ekoplaneta w Marca 04, 2015, 10:22
Proponuję założenie oddzielnego wątku dla Członkostwa Polski w ESO  :D
Tytuł: Odp: Wejście Polski do ESO
Wiadomość wysłana przez: kanarkusmaximus w Marca 04, 2015, 10:52
No i już. Nowy wątek o Polsce w ESO. :)
Tytuł: Odp: Wejście Polski do ESO
Wiadomość wysłana przez: kanarkusmaximus w Kwietnia 14, 2015, 18:56
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,404558,prezydent-ratyfikowal-umowe-z-eso.html

Prezydent ratyfikował umowę z ESO. :)
Tytuł: Odp: Wejście Polski do ESO
Wiadomość wysłana przez: kanarkusmaximus w Sierpnia 05, 2015, 13:26
Z przecieków wynika, że dziś zakończył się proces ratyfikacji Polski w ESO. Od dziś już bez żadnych wątpliwości czy zalegającej dokumentacji Polska uczestniczy w konsorcjum ESO.

Za 7 lat do użytku zostanie oddany potężny teleskop E-ELT. Polska będzie przy tym uczestniczyć, jak również będzie mieć dostęp do czasu obserwacyjnego tego (i innych!) obserwatoriów ESO.