Polskie Forum Astronautyczne
Plany i rozwój => Polski program kosmiczny => Wątek zaczęty przez: jsc w Czerwca 08, 2015, 17:59
-
Proponują wziąć uwagę prywatne obserwatorium astronomiczne w Rzepienniku, które jest II największe w Europie i prowadzi bogatą działalność oświatową na tematy kosmiczne.
http://www.crazynauka.pl/powstalo-najwieksze-w-polsce-prywatne-obserwatorium-astronomiczne/ (http://www.crazynauka.pl/powstalo-najwieksze-w-polsce-prywatne-obserwatorium-astronomiczne/)
-
Dodaje, że obserwatorium w Rzepienniku stanie się najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, kiedy wzbogaci się o laboratorium kosmiczne. Będzie ono wyposażone m.in. w wirówkę grawitacyjną, wieżę spadku swobodnego i habitaty, w których naukowcy będą mogli trenować analogowe misje kosmiczne.
??
-
A gdzie słowo o artykule? Czego miałby on dotyczyć?
-
Dopiero co zbudowano II największe w Europie prywatne obserwatorium astronomiczne, które posiada dwoma radioteleskopami. Jego założyciel chce prowadzić na jego podstawie (ponoć zamierza utworzyć interferometr) poważne badania naukowe oraz bogatą działalność oświatową o tematyce kosmicznej.
Chodzi o samo wydarzenie, które jest dość doniosłe.
-
Dopiero co zbudowano II największe w Europie prywatne obserwatorium astronomiczne, które posiada dwoma radioteleskopami. Jego założyciel chce prowadzić na jego podstawie (ponoć zamierza utworzyć interferometr) poważne badania naukowe oraz bogatą działalność oświatową o tematyce kosmicznej.
Chodzi o samo wydarzenie, które jest dość doniosłe.
Aha! A skąd można brać materiały do artykułu np. zdjęcia, szczegóły dotyczące sprzętu itp? Od właściciela obserwatorium? I na kiedy taki artykuł byłby zamawiany?
-
Aby odpisać musiało mocno ochłonąć.
Ekoplaneto twoje emocjonalne uwagi, które nie potrzebnie mógłbym wziąć do siebie, traktuję jako zwracanie mi uwagi na problemy obiektywne ze strony portalu Kosmonauta.net.