Polskie Forum Astronautyczne

Plany i rozwój => Polski program kosmiczny => Wątek zaczęty przez: jsc w Stycznia 17, 2016, 02:20

Tytuł: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: jsc w Stycznia 17, 2016, 02:20
Firma SpaceForest przy wsparciu Blue Dot Solutions trochę odciążyć kompletnie przeciążone ośrodki rakiet badawczych w Kirunie i w Andoyrze i wybudować podobny kompleks w Polsce, a dokładniej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego skąd miałaby startować rakiety sondażowe w kierunku północnym. Inne istniejące w Polsce ośrodki ze względów bliskości Torunia i Drawska pozwalają na strzały do wysokości tylko do 15 km. Podobna inwestycja jest planowana w Hiszpanii, ale z opcją przekształcenia w Kosmodrom z prawdziwego zdarzenia.

Linki żródłowe:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/9244470,czy-na-pomorzu-powstanie-kosmodrom,id,t.html
http://www.biznes.trojmiasto.pl/SpaceForest-misja-na-Jowisza-i-pierwszy-polski-kosmodrom-na-Pomorzu-n96800.html
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: kanarkusmaximus w Stycznia 17, 2016, 13:48
Wniosek dopiero dotarł do ESA, więc nie mówmy jeszcze "hop". :)
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: diomok w Lutego 09, 2016, 09:26
dokładnie jeszcze nic nie jest pewne
ale jak bardzo będą chcieli dopiąć swego to szybko wniosek dotrze ;)
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: Tomasz Noga w Czerwca 02, 2016, 09:39
[...] skąd miałaby startować rakiety sondażowe w kierunku północnym.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/pis-chce-zrobic-w-gdyni-kosmodrom/6fdn839

Nie badawcze, ale nośne, jak się okazuje  ;D
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: jsc w Czerwca 02, 2016, 09:58
Hę? To chyba jakaś zagrywka na utrzymanie POLSA'y w okręgu wyborczym... bo wiarą w kosmodrom w sercu Europy tego wyjaśnić chyba się nie da...
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: R1 w Czerwca 02, 2016, 10:31
Raczej na osmieszenie i zlikwidowanie polsy....
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: Tomasz Noga w Czerwca 02, 2016, 11:09
Tutaj orginał:
http://wgospodarce.pl/informacje/25387-prezes-pomorskiej-strefy-ekonomicznej-wierze-ze-za-kilka-lat-uda-sie-wystrzelic-polskie-satelity

W zasadzie nikt nie wspominał o rakietach nośnych, mój post był nadinterpretacją
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: jsc w Czerwca 02, 2016, 11:24
Tutaj orginał:
http://wgospodarce.pl/informacje/25387-prezes-pomorskiej-strefy-ekonomicznej-wierze-ze-za-kilka-lat-uda-sie-wystrzelic-polskie-satelity

W zasadzie nikt nie wspominał o rakietach nośnych, mój post był nadinterpretacją

Ale w oczach laika to tak wygląda...
Tytuł: Odp: Polski ośrodek rakiet badawczych na Pomorzu
Wiadomość wysłana przez: kanarkusmaximus w Czerwca 02, 2016, 12:23
Ten tekst o tym stanowisku jest po prostu złą wypowiedzią nowej dyrektor strefy ekonomicznej. Nie był on ani "konsultowany", ani "ogłaszany" ze/dla lokalnej społeczności. Ot, taka złotoustość po prostu.