Polskie Forum Astronautyczne
Astronautyka => Zewnętrzny Układ Słoneczny => Wątek zaczęty przez: station w Grudnia 21, 2017, 14:20
-
NASA wybrała finalistów sposród 12 ostatnio zakwalifikowanych koncepcji na kolejną misję z klasy flagowców.
Do wyboru pozostał zatem dron na Tytanie albo misja typu SR z komety. Komety są ostatnio bardzo w modzie, także nie zdziwię się jesli to ta misja zostanie ostatecznie wybrana. Ja osobiscie optowałbym za Tytanem, obecnie misję typu SR wykonać ma już Osiris-Rex, stąd IMHO znacznie ciekawszą propozycją (niemalże egzotyczną) byłby tytański dron. Obie misje różnią się dosć znacznie, ale wyższy poziom trudnosci realizacji jest z pewnoscią po stronie próbnika Tytana.
Termin wystrzelenia któregos z próbników - 2025.
https://spaceflightnow.com/2017/12/20/nuclear-powered-titan-drone-comet-sampler-picked-as-finalists-for-new-nasa-mission/
-
NASA wybrała finalistów sposród 12 ostatnio zakwalifikowanych koncepcji na kolejną misję z klasy flagowców.
https://spaceflightnow.com/2017/12/20/nuclear-powered-titan-drone-comet-sampler-picked-as-finalists-for-new-nasa-mission/
The winner will become the fourth mission in NASA’s New Frontiers program, a series of science-driven solar system probes cost-capped at about $1 billion that has so far produced the New Horizons mission to Pluto, the Juno orbiter at Jupiter, and the OSIRIS-REx spacecraft on the way to snag a sample of an asteroid and bring it back to Earth.
Flagowce (https://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Flagship) to inna klasa misji.
-
Znalazłem fajną stronkę o Dragonfly - tytańskim dronie:
http://dragonfly.jhuapl.edu/
Mam też pytanie do Station i moderatorów. Czy mogę założyć nowy wątek dotyczący tylko Dragonfly? Myślę, że to jest na tyle ciekawa koncepcja misji do Tytana, że zasługuje na oddzielny wątek. Zaś informacje niniejszy wątek za ewentualnym wcześniejszym pozwoleniem Station proponuję przenieść do wątku o projektowanych misjach do planet zewnętrznych albo projektowanych na przyszłą dekadę....
-
Ja tam problemu nie widzę, ale niech Krzysiek zadecyduje.
-
Ja tam problemu nie widzę, ale niech Krzysiek zadecyduje.
Dzięki :) Teraz czekamy na werdykt Krzysztofa :)
-
Moim zdaniem warto zrobić oddzielny wątek o Dragonfly.
-
Moim zdaniem warto zrobić oddzielny wątek o Dragonfly.
Super to podejmę się takowego zadania :D