Polskie Forum Astronautyczne
Człowiek i Astronautyka => Wydarzenia astronautyczne => Wątek zaczęty przez: ignisdei w Września 24, 2010, 09:37
-
Witam!
Może mieszkańców Polski północno zachodniej zainteresuje zlot który organizujemy za 2 tygodnie. Będzie mi niezwykle miło jeśli ktoś z forum astronautycznego do nas dołączy.
Obecnie mam ok. 13 zaliczek i kilka deklaracji wpłat!
(http://img697.imageshack.us/img697/754/zatomlogozlotu.jpg)
Z wielką przyjemnością zapraszamy zatem na zlot astronomiczny, który odbędzie się 8-10 Października w miejscowości Zatom. Malownicza wieś leży w środku lasów, na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego, niemal na styku 3 województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego oraz Lubuskiego Położona w centrum strefy tzw. "najmniejszego skażenia światłem- Czarnej dziury na mapie LP Europy." Region Drawieńskiego Parku Narodowego. Jest to niewątpliwie najciemniejsze miejsce Polski północno-zachodniej. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi określany często "Małymi Bieszczadami Północy"
Zlot odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym "Pyrlandia" o dość wysokim standardzie i przystępnych cenach.
Szczegóły odnajdziecie Państwo w tematach zlotowych na moim forum.
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?board=74.0
Serdecznie zapraszamy!
-
Ech - tym razem mi sie nie uda, ale odczuwam mocny glod zlotowy! :) Wczesniej czy pozniej sie uda!
Ignisdei, mam nadzieje, ze jak sie pojawi jakas relacja oraz fotki to wrzucisz link w tym watku.
Udanego zlotu! :)
-
Oczywiście nie omieszkam wrzucić. Na zlocie będzie sporo dzieci ze szkół, będzie to tez impreza edukacyjna. Prócz pokazywania ludziom kosmosu i wzajemnej integracji zlotowiczów , będziemy tłumaczyć, prezentować i edukować. W zlot włączona jest też gmina Drawno, która wzięła sobie za cel uczynienia z Drawieńskiego Parku Narodowego atrakcji turystycznej skierowanej również do miłośników ciemnego nieba. To naprawdę dziura w środku lasów -autentyczny ciemny punkt na mapie LP. Nie ma ich dużo. Tak też zapraszam, przydał by się nam choć jeden ekspert od astronautyki. Na pewno będą takie pytania. Dzieciaki będą pewnie chłonąć wiedzę astronomiczną w teorii i praktyce.
Pozdrawiam Robert
-
Ignisdei, czy są jakieś szanse, by następny podobny zlot zaplanować z np 4 miesięcznym wyprzedzeniem? Wtedy jest duża szansa, że mógłbym się wywinąć i przyjechać. :)
-
Uch..zobaczymy jak wypadnie zlot w tej lokacji. Czy niebo okaże się tak ciemne jak pokazuje mapa PL z "czarną dziurą" oraz czy ludzie będą zadowoleni. Wtedy"wstępnie" możemy ustalić coś na wiosnę!
-
Szkoda też że w terminie zlotu są targi DTS, ale tak czy siak chyba nie miałbym jak wpaść... Może w przyszłym roku się poprawię :)