Polskie Forum Astronautyczne
Astronautyka => Zewnętrzny Układ Słoneczny => Wątek zaczęty przez: ekoplaneta w Lipca 22, 2020, 11:37
-
Pojawił się nowy projekt misji do Plutona. Jest to orbiter Persefona
https://spaceflightnow.com/2020/07/14/five-years-after-new-horizons-flyby-scientists-assess-next-mission-to-pluto/
Żeby czasem dolotu do celu był mniejszy niż 20 lat ze względu na położenie Jowisza w Układzie Słonecznym misja musi wystartować do 2032 roku. Później czas dolotu będzie dłuższy o 10 lat. Rakieta do wysłania takiej misji to musiałaby to być SLS B lub Starship. Ja myślę że mała szansa na taką misję w tej dekadzie choć chciałbym ją zobaczyć w realu.
-
Pluton arcyciekawy, ale mogliby pomyśleć nad jakąś misją orbitalną do zaniedbanego Urana i Neptuna.
-
Widzę że jest już wątek Misja orbitalna do Plutona
Proszę moderatora żeby moje posty wkleić do tamtego wątku.