Polskie Forum Astronautyczne

Astronautyka => Zewnętrzny Układ Słoneczny => Wątek zaczęty przez: station w Lutego 03, 2021, 08:07

Tytuł: Studium lotu załogowego w .... okolice Jowisza (rok 1969)
Wiadomość wysłana przez: station w Lutego 03, 2021, 08:07
Grzebiąc w sieci znalazłem b.fajny artykuł o zleconych dawno dawno temu studiach nad lotem załogowym w rejon Jowisza. Oczywiście nawet dziś to pełne sci-fi, ale na fali eksploracji Księżyca, dyskutowano wtedy nie tylko o (kolejnym)  Marsie, ale nawet o Jowiszu.

https://undocking.wordpress.com/2015/10/17/zalogowy-przelot-wokol-jowisza-studium-techniczne-1969r/