Polskie Forum Astronautyczne

Astronautyka => Zewnętrzny Układ Słoneczny => Wątek zaczęty przez: station w Kwietnia 18, 2022, 13:40

Tytuł: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: station w Kwietnia 18, 2022, 13:40
Spider'sweb donosi, że trwają "studia" nad kolejną obietnicą w kierunku Neptuna, tym razem o nazwie Neptune Odyssey. Czy - jak zawsze - skończy się na "studiach", czy wreszcie coś konkretnego się z tego narodzi - zobaczymy, w przyszłym roku ma zapaść decyzja odnośnie potencjalnego wyboru tej misji.
W każdym bądź razie na potencjalne wyniki badań przyjdzie nam poczekać z dobre 15-20 lat.

https://spidersweb.pl/2022/04/neptune-odyssey-misja-do-neptuna.html?fbclid=IwAR1449FhNbm7OUIwIOPoHT2iiDi8mhx0kiC8_jCIiMUhoaJfy4cqwXY6jGg
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: ekoplaneta w Kwietnia 18, 2022, 19:31
A jak pogodzić finansowanie Mars Sample Return z Neptun Odyssey w tej dekadzie? Wystarczy na to kasy?
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: Marek B w Kwietnia 18, 2022, 20:12
New Frontiers ma być w 2024 roku więc szansa chyba jest. Z drugiej strony brak lądownika na Trytona.
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: gszczepa w Kwietnia 18, 2022, 22:16
Może coś z tego będzie.
Sporo misji odwiedziło bądź odwiedzi Jowisza (Juno, Europa Clipper) i Saturna (Dragonfly), Wenus (DaVinci+, Veritas) i planetki (Psyche, Lucy), o Marsie nawet nie ma co wspominać. Może wreszcie nadejdzie czas na Urana i Neptuna.
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: Marek B w Kwietnia 19, 2022, 07:25
A to chyba pod ESA
https://www.conexresearch.com/arcanum/
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: station w Kwietnia 19, 2022, 18:41
A to chyba pod ESA
https://www.conexresearch.com/arcanum/

próbnik ESA brzmi i wygląda ślicznie, martwi mnie w tym tylko fakt, że ESA nie potrafi na niczym (jak do tej pory) wylądować ;)
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: gszczepa w Kwietnia 19, 2022, 19:13
Philae ostatecznie wylądował  ;) 8)
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: ekoplaneta w Kwietnia 19, 2022, 20:01
Philae ostatecznie wylądował  ;) 8)

Skandal, żeby zapomnieć o lądowaniu Huygensa na Tytanie  ;)
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: Aga Bej w Kwietnia 19, 2022, 20:26
Philae ostatecznie wylądował  ;) 8)

A nawet odbył lot na pozaziemskim ciele niebieskim wcześniej niż Ingenuity  8) ;D
Tytuł: Odp: Neptune Odyssey
Wiadomość wysłana przez: station w Kwietnia 19, 2022, 20:35
Philae ostatecznie wylądował  ;) 8)

Skandal, żeby zapomnieć o lądowaniu Huygensa na Tytanie  ;)

no dobra, zapomniołech o tym kurduplu ;) A może...ESA się wyspecjalizuje w lądowaniach na księżycach planet-olbrzymów? ;)