29.05, czyli za niecały już miesiąc, zobaczymy "actual flight design hardware" nowej kapsuły, która ma znowu wysyłać w kosmos amerykanów na amerykańskim sprzęcie.

Krótkie podsumowanie:
- D2 ma pozwalać na transport 7 astronautów;
- używać ma automatycznych systemów dokowania NASA;
- będzie miał zintegrowany system awaryjny, działający na każdym etapie podróży;
- cena lotu ma wynosić 140mln dolarów za pełną załogę, czyli 20mln $ za miejsce, cena w soyuzie to 63mln $ za "siedzenie"
- wersja rozwojowa posiadać ma również silniki do lądowania na powierzchni Ziemi;
Ciekawe czy za miesiąc pokażą już SpaceXowe skafandry kosmiczne.