Pytanie tylko, czy te przedpotopowe sprzęty są koniecznie lepsze od nowych? Dla mnie niekoniecznie. Silny wybuch na Słońcu unieruchomi elektronikę na Ziemi, zaś stare sprzęty oparte na układach mechanicznych będą działać.
Nasz postęp techniczny zdąża do tego by ludzkość coraz gorzej znosiła żywioły przyrody, w tym i te, które kilkaset lat temu nawet nie zauważylibyśmy (no może z wyjątkiem odznak w postaci zorzy polarnej.... )
