0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Czarne chmury, które jakiś czas temu zebrały się nad Centrum Badań Kosmicznych PAN zostały dziś rozproszone. Instytut nie straci swojej siedziby.Grunty przy ul. Bartyckiej, na których znajduje się Centrum Badań Kosmicznych PAN są podzielone na mniejsze działki. Właścicielem części z nich jest Skarb Państwa, a pozostałych osoby prywatne. Na wniosek Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 9 grudnia 2015 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło przekazała 5 mln z przeznaczeniem na wykup nieruchomości przy Bartyckiej. Laboratoria i zainstalowany w nich unikalny sprzęt pozostaną bezpieczne. Instytut zamiast walką o przetrwanie, może nadal zajmować się badaniami.Cieszymy się, że pracownicy Centrum Badań Kosmicznych będą mieć stałą siedzibę. Ich praca z całą pewnością wpłynie na zwiększenie konkurencyjności polskiego przemysłu kosmicznego i jego dalszy rozwój.