Autor Wątek: IAC 2011  (Przeczytany 3096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
IAC 2011
« dnia: Grudzień 10, 2010, 19:00 »
Zapewne przyda się takie miejsce na rozmowy o kolejnej najbardziej prestiżowej konferencji astronautycznej.

Na początek taki news (wraz z podstawowymi informacjami odnośnie IAC) :

Grant na wyjazd na IAC 2011 do RPA

"Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (IAF) sfinansuje wyjazdy na największą międzynarodową konferencję astronautyczną IAC. W przyszłym roku pomiędzy 3 a 7 października International Astronautical Congress odbędzie się w Kapsztadzie.

Granty zostaną przyznane sześciu studentom oraz sześciu młodym profesjonalistom, którzy z powodu wysokich kosztów, nie będą w stanie uczestniczyć w przyszłej konferencji.

O grant mogą ubiegać się młodzi ludzie między 21 a 35 rokiem życia. IAF sfinansuje przelot w dwie strony, opłatę konferencyjną oraz koszty życia na czas konferencji w RPA oraz imprez towarzyszących. Aplikacje można składać do 1 lutego 2011 roku.

Osoby wybrane na IAC będą musiały wygłosić swoje prezentacje w panelach tej najbardziej ekskluzywnej konferencji astronautycznej. Jednocześnie na miejscu będą uczestniczyć w dwóch imprezach towarzyszących: przyszłorocznym Space Generation Congress, organizowanym przez Space Generation Advisory Council. (Jest to organizacja młodych studentów oraz profesjonalistów zainteresowanych astronautyką afiliowana przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.) Oraz w warsztatach organizowanych przez ONZ i IAF zatytułowanych „Kosmos dla ludzkiego oraz środowiskowego bezpieczeństwa”.

Więcej szczegółów na temat grantu można znaleźć na stronie IAF. Zalecamy składać aplikację o grant. Kosmonauta.net również w przyszłym roku będzie starał się uczestniczyć w konferencji IAC. Na poprzedniej konferencji w Pradze, przedstawiciel kosmonauty.net był jednym z trzech reprezentantów Polski wygłaszających prezentację."

W załączniku Logo IAC 2011.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2010, 19:08 »
Swoją drogą, ciekawe ile będzie osób z Polski. Do Czech nie było daleko - a dość mało osób pojechało. Do RPA - hmmm, prawie nikt?

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:08 »
Może być bardzo ciekawie. Sporo krajów z Afryka chce także rozwijać swój space tech, co chwilę widzę reklamy na CNN promujące rynek np. w Nigerii.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2010, 01:32 »
Afryka nie jest głupia - zresztą popatrzcie sobie na mapę - wschód Afryki aż się prosi o kosmodrom. Gdyby tylko było tam stabilniej...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2010, 01:32 »

velo

  • Gość
Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2010, 02:27 »
Ekipo, piszcie podanie o ten grant

My możemy trochę mniej punktów uzyskać  - bo jesteśmy w Unii
Ja zaś byłbym jeszcze bardziej na minusie (bo już raz byłem na IAC)

Ale ogólnie warto spróbować!

Ja bardzo bym chciał się na IAC 2011 wybrać - choć będzie to spory koszt (szacuję na 4000-5000 złotych), z czego około 3 tysięcy na przelot. Jednak zdecydowanie warto.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2010, 12:23 »
Zdecydowanie warto ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: IAC 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2010, 12:23 »