Autor Wątek: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity  (Przeczytany 1040319 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 24, 2011, 22:22 »
Sory , za pytanie ale jak już kiedyś pisałem, nie biegam w tych czasach wszystkich. O której to naszego czasu będzie podpowiedzcie za co z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł

---
Edit moheratora - proponuję zapoznać się z tym linkiem:
http://www.astronautyka.org/index.php/topic,94.0.html
Czasy na NASA TV najczęściej są podawane w EST, a my w Polsce obecnie mamy czas CET.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 22:27 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2644
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 24, 2011, 23:26 »
Sory , za pytanie ale jak już kiedyś pisałem, nie biegam w tych czasach wszystkich. O której to naszego czasu będzie podpowiedzcie za co z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł

Kilka postów wcześniej, w tym wątku:
http://www.astronautyka.org/index.php/topic,150.msg32686.html#msg32686
The Dark Side of the Moon

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 25, 2011, 00:34 »
Sory , za pytanie ale jak już kiedyś pisałem, nie biegam w tych czasach wszystkich. O której to naszego czasu będzie podpowiedzcie za co z góry dziękuję
Dodaj 6 godzin i bedziesz miec czas a Polsce bo taka jest roznica stref czasowych miedzy Floryda i Polska.

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 25, 2011, 12:49 »
Czesc!
Koledzy z całym szacunkiem , możecie mnie wyzwać od nieuka i lenia (coś w tym jest, że tych czasow nigdy nie kumam), ale pisanie dwóch postów zamiast czterech cyfr przedzielonych dwukropkiem naprawdę mija się z celem.

Postanowiłem sie nauczyć i juz więcej nie zawracać czterech liter szanownym kolegom :-)
Paweł
PS
Przez chwilę myślałem, że mam dodac 6 godzin do czasu CET ale już wiem, że CET to w europie :-) tylko jeszcze nie wiem gdzie ale sie dowiem :-). Zaś bym się wygłupił :-)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 25, 2011, 12:49 »

Offline Wuzetek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 25, 2011, 13:00 »
Jeśli ktoś ma problem z przeliczaniem czasów lub nie jest pewien wyników, to zawsze istnieją proste sposoby, żeby to sprawdzić - np. nasa odlicza czas do startu swoich misji, dla MSL wystarczy wejść tą stronę, żeby sprawdzić, za ile godzin start nastąpi. Poza tym można wpisać np. EST w google i znaleźć w ten prosty sposób zegary pokazujące aktualny czas w EST.
PS o misji MSL jest artykuł w dzisiejszej "Wyborczej" :-)

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 25, 2011, 13:08 »
Dziekuje!!!, ten zegar odliczający jest doskonały :-)

Pozdro

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2272
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 25, 2011, 13:10 »
Odnośnie pogody na sobotnie okienko startowe: 70% na sprzyjające warunki.
GG 8698011

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 25, 2011, 13:17 »
Po dużej dawce edukacji :-) wyszło mi , że startuje najwcześniej o 16.02 w sobotę. Czyli mamy chwilowo w Polsce czas CET, wg tego co napisał Radek68,(link powyżej), zgadza się z podpowiedzią Olaska (czas Floryda + 6h) i licznikiem do startu na stronie MSL.

Sam sobie gratuluje i dziękuje za uwagę oraz za pomoc kolegom, można ustawić budzik i się nie spóźnić na start :-)

Pozdro

Offline yabuzapit

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 25, 2011, 16:10 »
A w międzyczasie rakieta atlas V powoli udaje się na wyrzutnię.
Zdjęcie z fb:


EDIT:
Mała poprawka atlas V już jest na wyrzutni, fb jednak czasami oszukuje(zapomniałem sprawdzić wiarygodniejsze źródło):
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 16:14 wysłana przez yabuzapit »

Offline deska

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Blog o badaniach Marsa
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 25, 2011, 16:29 »

EDIT:
Mała poprawka atlas V już jest na wyrzutni, fb jednak czasami oszukuje(zapomniałem sprawdzić wiarygodniejsze źródło):

Albo po prostu zapomniałeś sprawdzić datę postu ;P
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 16:37 wysłana przez deska »

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 25, 2011, 23:53 »
Oficjalna fotka z galerii KSC z przejazdu na stanowisko startowe:

"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 26, 2011, 10:46 »
Przy okazji: czy może coś się zmieniło in plus jeśli chodzi o streaming NASA TV, czyli czy pojawiło się jakieś dobre źródło do VLC?

Ni widu ni słychu... Tu jest pewna informacja:
Cytuj
We've been streaming NASA TV on the web in earnest since 2004, when the Mars Exploration Rovers landed. Then 50,000 people watched our mission coverage on RealMedia, in windows probably not much bigger than today's smartphone screen. Seven years later, more than 560,000 people watched the launch of the last space shuttle mission, many of them on an HD feed in Adobe Flash that filled a 22-inch monitor quite respectably. Others watched on their phones and tablets. Over the course of the mission, all that video meant that in two weeks we shipped almost as much data (1.2 petabytes, or more than 1.2 billion megabytes) than we did in all 2010.

And, unfortunately, we can't afford to keep that up. Before adding HD and iOS streaming, we were streaming about 50 TB a month. Now we're averaging five times that. This doesn't fit well under a firm fixed-price contract. So while we've been able to find some additional funds, we're also going to have to reduce our usage somewhat. Specifically, we're going to:

    * Continue streaming the NASA TV public channel in HD at its current top resolution
    * Continue streaming to iOS devices at the current top resolution
    * Shift the ISS video stream to Ustream. (The mission audio stream, and the NASA TV media and educational channels, may also switch to Ustream.)
    * Discontinue streaming in RTSP format.

That last will affect users of older Android phones, those operating on OS 2.1 or earlier. Unfortunately, the cost of the RTSP stream was quite high (higher even that the main HD feed of NASA TV) and the audience was never very big, fewer than 800 during peaks that saw hundreds of thousands of users on other formats. So it simply didn't make sense to keep doing it that way. While we hate to shut down any capability, we do have to manage the taxpayers' money smartly.

Można powiedzieć iż nie mamy co się tego spodziewać... Przypominam - bo to pytanie zostanie pewnie dzisiaj zadane - linki do oglądania NASA TV i innych są zgromadzone tu. I przy okazji czy ktoś mógłby sprawdzić i odpisać czy działa to: http://www.nasa.gov/qtl/151335main_NASA_TV_QT.qtl? Jest to na stronie NASzej TV, lecz u mnie daje "Connection refused" i nie wiem czy to błąd przy mojej końcówce (firewall oczywiście wyłączony ;)).

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23263
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 26, 2011, 11:15 »
Można powiedzieć iż nie mamy co się tego spodziewać... Przypominam - bo to pytanie zostanie pewnie dzisiaj zadane - linki do oglądania NASA TV i innych są zgromadzone tu. I przy okazji czy ktoś mógłby sprawdzić i odpisać czy działa to: http://www.nasa.gov/qtl/151335main_NASA_TV_QT.qtl? Jest to na stronie NASzej TV, lecz u mnie daje "Connection refused" i nie wiem czy to błąd przy mojej końcówce (firewall oczywiście wyłączony ;)).

O kurcze! Tyle zmian a streamy dziś będą z pewnością gorące! Znalazłem taki oto adres streamu, który jednak wydaje się być całkiem przeciążony:
rtsp://a11.l1857056010.c18570.g.lq.akamaistream.net/D/11/18570/v0001/reflector:56010

Chyba trzeba będzie popracować nad naszym wątkiem o streamach z NASA TV...

PS. Czy ktoś może mi przesłać na PW banner związany ze startem misji MSL? :) Rozmiar - np 700 na 150 pix. Z góry dziękuję! :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 11:27 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2644
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 26, 2011, 12:10 »
Do startu już poniżej 4 godzin!

A na stronie NASA...

The Dark Side of the Moon

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 26, 2011, 12:49 »
Kilka zrzutów z tych streamów które są:

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Science Laboratory (MSL) Curiosity
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 26, 2011, 12:49 »