Głosów w sumie: 20
Głosowanie skończone: Czerwca 25, 2014, 23:43
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Artykuł http://www.kosmonauta.net/2014/06/nasa-i-virgin-galactic-wybraly-pierwsze-ladunki-naukowo-badawcze/ opisuje jak to programy kosmiczne mogą się ciekawie podczepić się pod komercję.
No dobra, ale http://www.kosmonauta.net/2014/06/zmodyfikowany-sojuz-poleci-na-lot-wokol-ksiezyca/, trochę do myślenia (kilka moich wniosków ogólnych):- w USA za loty załogowe biorą się siły komercyjne- rosyjska astronautyka państwowa w ucieczce do przodu (w segmencie dowozu do ISS Sojuz straci conajmniej część klientów. Jak dużą zobaczymy powiedzmy w ciągu 2 lat) przymierza się z amerykańską firmą, by przerobić Sojuza na wersję okołoksiężycową i wozić turystów- sądzę, że takie loty i kolejne chińskie lądowania na Księżycu rozkręci rywalizację związaną z rywalizacją lotów księżycowych i ogólnie pojętym NEO.