Możemy już zacząć podsumowywać i oceniać to co widzieliśmy w 12 próbie. Moja ocena jest bardzo pozytywna. Dla mnie ten test okazał się sukcesem, myśle że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość że SpaceX i Musk dowiozą ten projekt do końca. Nie wszysko wyszło idealnie. Był problem z tym zblokowanym sworzniem na wieży. Była awaria nowej wersji Raptora3 na Bosterze, i na Shipie,- ta nowa wersja silnika wymaga jeszcze poprawek, ale można było zaważyć większa dynamikę startu. Te mankamenty da radę poprawić w kolejnych testach. Tym razem powłoka Shipa bardzo dobrze się zachowywała. Były jakieś drobne błyski, ale widać duży postęp w tej kwestii. Jesteśmy coraz bliżej gotowości Starshipa do lotów operacyjnych. Można już śmiało zalożyć że w 2026 będziemy widzieć wynoszenie Starlinków na orbitę. Gratulacje dla Muska i SpaceX, a malkontenci mogą sie schować z swoim czarnowidztwem !