0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jest tutaj:http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA19641
Dzis w RMF FM slyszalem, ze podobno nasa udostepnila jakies sensacyjne zdjecia ksiezyca saturna , na ktorych to widac jakies ulatniajace sie z niego czerwone gazy. Wiecej info w wiadomosciach o 13 ale juz nie sluchalem. Wiadomo cos?
Według danych z Cassiniego, prawdopodobnie na całym Enceladusie mamy ocean. Do tej pory była mowa o wodzie tylko w pobliżu południowego bieguna. 28 października sonda przeleci przez pióropusze wodne księżyca, znajdzie się tylko 49 km nad powierzchnią. Więcej: http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=4718