Ta sonda to tylko zabawka z systemem komunikacyjnym na paśmie S (!). Dostarczyła np tylko 250 zdjęć. Może jednak detektor metanu przyniesie wartościowe informacje.
Zabawka czy nie, najważniejsze, że działa, co pokazuje, że Indie już jest stać wysyłać sondy kosmiczne poza układ Ziemia-Księżyc. A gdzie jest ta reszta 200 iluś tam zdjęć, bo ja widziałem tylko kilka z nich :-(
A pasmo S czym się charakteryzuje? akurat jestem laikiem.....
Miejmy nadzieję, że Mars wkrótce pierdnie i MOM pochwali się swoim metanowym detektorem
