Autor Wątek: Działalność POLSA w 2020 roku  (Przeczytany 1773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w 2020 roku
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2020, 13:47 »
Ostatnio interpelacja posła Płażyńskiego wywołała nieco zamieszania w mediach. Fajna, nieco szersza odpowiedź ze strony Agencji:
https://tech.wp.pl/polska-moze-w-kosmos-na-przekor-internetowym-hejterom-6556794990983968a

...ale to nie jest w żaden sposób odpowiedź na interpelację

Może źle ująłem to w słowa. Chyba POLSA nie powinna odpowiadać na tę interpelację?

Offline Tomasz Noga

• Pełny
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2020, 13:56 »
no tak, adresatami są ministerstwa

Offline Rafał

• Senior
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
    • Learning Junkies
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2020, 23:03 »
Straszny tytuł (ok, to tylko wp) i straszny wywiad (ok... to tylko PAK). "Przebadali" 22 polskie firmy to jednozdaniowe podsumowanie tych zdawkowych odpowiedzi. Lata mijają, agencja nadal wisi w próżni komunikacyjnej. A interpelacja podnosi słuszne pytania: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BTKDHL
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że kolejna wersja KPK jest obecnie przygotowywana bez udziału Departamentu Krajowego Programu Kosmicznego, którego działalność jest zawieszona ze względu na brak pracowników - stawia to pod znakiem zapytania legalność całego dokumentu ze względu na łamanie obowiązującego statutu PAK w tej materii oraz brak odpowiedniego personelu dedykowanemu zadaniu
Jakie były powody odrzucenia poprzednich wersji Krajowego Programu Kosmicznego i dlaczego wraz z każdą zmianą Prezesa PAK prace zaczyna się od nowa?

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2020, 23:03 »