Autor Wątek: Sierra Space / Dream Chaser  (Przeczytany 264204 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 22, 2014, 07:04 »
Za to wieści z pewnego forum mówią że w lotach testowych Dream Chasera zainstalowane zostaną fotele katapultowe

A będą testowane może ? :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6854
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 22, 2014, 23:03 »
W czwartek odbędzie się konferencja prasowa SNC. Chodzą plotki, że będzie dotyczyć wynajęcia trzeciego OPF dla potrzeb Dream Chasera. :)

Doug Messier podaje troszkę więcej szczegółów:

Cytuj
Sierra Nevada Corporation (SNC) of Sparks, Nev., will announce expansion plans for its Dream Chaser Space System program in a news conference Thursday, Jan. 23, at NASA’s Kennedy Space Center in Florida. The announcement will be carried live on NASA Television and the agency’s website at 3 p.m. EST.

SNC officials will discuss the company’s plans for expansion in the Kennedy area and the current status of the Dream Chaser program. Others will join the briefing to discuss how these developments assist in creating jobs and investment opportunities on the Space Coast that support Kennedy’s transformation into a multi-user spaceport.

Źródło: http://www.parabolicarc.com/2014/01/21/sierra-nevada-announce-dream-chaser-expansion-florida-space-coast/

Rewelacji nie ma co się spodziewać, ale może być interesująco.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6854
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 23, 2014, 22:43 »
Nie oglądałem transmisji, choć zdaje się była. Ale niezawodny Doug Messier zdał relację:
- pierwszy lot orbitalny DCh (bezzałogowy): 1 listopada 2016,
- rakieta: Atlas V, już w budowie, start: Cape Canaveral,
- i wiele innych, moim zdaniem mniej interesujących informacji.

Źródło: http://www.parabolicarc.com/2014/01/23/snc-announces-plans-orbital-dream-chaser-flight-expanded-florida-operations/

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 23, 2014, 22:46 »
I niech się tych planów trzymają. :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 23, 2014, 22:46 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6544
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 23, 2014, 23:52 »
I niech się tych planów trzymają. :)
           ... hmm, to bedzie trudne, powodow/przykladow jest wiele X-33/X-38/Bory/Hermes - skrzydlaki rodza sie zawsze w duzych boolach;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                                                                                   Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8799
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 24, 2014, 08:02 »
Myślę, że jak Dream Chaser poleci na LEO to będzie duży cud, zwłaszcza finansowy  ;)
Skąd oni wezmą na to pieniądze, jeśli NASA nie przedłuży im kontraktu w ramach odpowiednika CCDEV?

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 24, 2014, 11:11 »
A mnie sie zdaje ze NASA odrzuci zarówno Dream Chasera i Boeinga zostawiając sobie Dragona z prostego powodu : Falcon 9 jest jakieś trzy razy tańszy od Atlasa V i ma perspektywy na dalszą redukcje kosztów a do obsługi ISS w zupełności wystarczy jedna kapsuła prywatna.

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 24, 2014, 12:47 »
A mnie sie zdaje ze NASA odrzuci zarówno Dream Chasera i Boeinga zostawiając sobie Dragona z prostego powodu : Falcon 9 jest jakieś trzy razy tańszy od Atlasa V i ma perspektywy na dalszą redukcje kosztów a do obsługi ISS w zupełności wystarczy jedna kapsuła prywatna.

Też mam takie przeczucie. Boeing sobie jeszcze jakoś poradzi to w końcu duża firma z odpowiednim kapitałem i wykwalifikowanymi pracownikami, obawiam się tylko o Sierra Nevade. Oni na mus muszą poszukać jakiegoś kosmicznego fanatyka z mega grubym portfelem. :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

velo

  • Gość
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 24, 2014, 13:08 »
Dlatego Sierra Nevada robi takie umizgi do Europy

Jak nie NASA, to może ciut kasy od ESA / DLR?

Offline mikii77

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • LOXem, naftą i SOLIDem
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 24, 2014, 13:22 »
A mnie sie zdaje ze NASA odrzuci zarówno Dream Chasera i Boeinga zostawiając sobie Dragona z prostego powodu : Falcon 9 jest jakieś trzy razy tańszy od Atlasa V i ma perspektywy na dalszą redukcje kosztów a do obsługi ISS w zupełności wystarczy jedna kapsuła prywatna.
A to nie jest tak, że NASA musi wybrać 2 firmy?

Z drugiej strony to jest zbyt wielki biznes, żeby NASA powiedziała SN "dziękujemy", a Boeing ma(teoretycznie) zapewniony transport na balony bigelowa.
Go Elon, Go!!!

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 24, 2014, 13:27 »
Dlatego Sierra Nevada robi takie umizgi do Europy

Jak nie NASA, to może ciut kasy od ESA / DLR?
A no racja, jednakże ESA musi wykazać dużo większe zainteresowanie tym projektem Sierry gdy ta firma przestanie współdziałać z NASA inaczej upadnie Sierra.
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6544
  • Realista do bólu;-)
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 24, 2014, 15:10 »
A mnie sie zdaje ze NASA odrzuci zarówno Dream Chasera i Boeinga zostawiając sobie Dragona z prostego powodu : Falcon 9 jest jakieś trzy razy tańszy od Atlasa V i ma perspektywy na dalszą redukcje kosztów a do obsługi ISS w zupełności wystarczy jedna kapsuła prywatna.
             ... bzdura, cla ta "zabawa" polega na stworzeniu jakiejs tam szczatkowej formy rywalizacji/konkurencji. Mam dziwne wrazenie, ze gdyby zostala pojedyncza firma, kosztowalalby po pewnym czasie wiecej niz 3;-) Przyklad jak podskoczyly ceny u ruskich, o ile pamietam Tito polecial chyan jeszcze za niewiele wiecej niz dyche (12mln);-) Z powazaniem
                                                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 25, 2014, 11:19 »
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 24218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 25, 2014, 12:07 »
http://www.kosmonauta.net/pl/przyszlosc/menu-artykuly-przyszlosc/sektor-prywatny/6207-dream-chaser-lot-orbita.html

PS. Ta szczerość autora tekstu na jego początku - rozbraja. :D

Tekst nie był dokończony i przez przypadek się opublikował. Teraz już go nie ma. :P

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8799
Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 25, 2014, 15:04 »
Tekst nie był dokończony i przez przypadek się opublikował. Teraz już go nie ma. :P

No właśnie, nie mogę go otworzyć. A kiedy znowu się pojawi?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Sierra Nevada / SpaceDev Dream Chaser
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 25, 2014, 15:04 »